Na akom principe funguje?

Príspevok v téme: Na akom principe funguje?
antiko

Prosim nejaku kocku, ktora sa v tom vyzna a vie mi to vysvetlit. Na akom principe funguje estrogenova antikoncepcia resp. antikoncepcia, ktora obsahuje aj estrogeny? Nechapem celkom tomu ako moze antika obsahovat aj estrogeny, ked vieme, ze tie napomahaju plodnosti zeny, tym, ze ich hladina je najvysia v prvej faze cyklu a podporuje rast endometria a tvorbu vajickov vo vajecniku a ovulacii. Tak ako sa moze nachcadzat v antikoncepcii, ked ulohou antikoncepcie je zabranit plodnosti zeny a otehotneniu. Vie mi to niektor vysvetlit. Ja viem, napisete mi, ze ved sa pytaj lekara, ale ked moja lekarka je skupa na slovo.
Ja chapem fungovanie antikoncepcie s obsahom progesteronu, ale ten estrogen mi nejde pri antike do hlavy.
Ak by to bolo zopar hlaviciek ochotnych mi to vysvetlit, tak vopred dakujem :) Chcem v tom mat uz jasno.

Tesi

Osobne ti neviem povedať lebo antiku nepoužívam, ale myslím že tá obsajujúca aj estrogén aj progesterón služí nato, aby žene došla menštruácia ako za normálnych dní len obsajuje vačšie množstvo progesterónu ako estrogénu. Čiže menštruačný cyklus je zachovaný nie ako pri čisto progesteronovej antike kde k menštruácii nedochádza vôbec. Ale toto sú len moje dohady aká je skutočná pravda neviem.