Ploštice a dezinsekcia

Príspevok v téme: Ploštice a dezinsekcia
unhappy

Mám silné podozrenie, že sa u nás v byte vyskytli ploštice. Pred cca 3-4 dňami som si našla na jednej, aj na druhej ruke spolu 5 štípancov, (neviem, či ma niečo uštiplo v noci alebo kedy), ktoré by som rada pripisovala komárovi, pre ukľudnenie sa a psychickú pohodu, ktorú momentálne nemám, ale niečo mi hovorí, že to môžu byť ploštice. Štípance som si \"overovala\" na nete a sú dosť podobné tým, čo som si našla ja. Živú, mŕtvu plošticu som nikde nevidela, ale na zemi a posteli sa vyskytujú tie čierne bodky, ktoré sa pripisujú ich výkalom, po rozpučení z nich však nebadať zaschnutú krv, tak neviem. Som zúfalá, všetko som preventívne povysávala, vystriekala Biolitom, no mám strach, že iba toto nepomôže, nakoľko som sa dočítala, že sú voči týmto voľne dostupným prípravkom odolné. Som v koncoch, moja psychika je na nule, v noci nemôžem spať a cítim sa ako humusáčka, napriek tomu, že sme moderná, čistá domácnosť. Vôbec neviem, odkiaľ sa mohli vziať :-( Priateľ vraví, že som paranoidná, aj ja si už tak pripadám, ale napriek všetkému chcem zachovať chladnú hlavu a v prípade, že ich naozaj doma máme, spoľahlivo odstrániť. Rozmýšľam nad DDD firmou, aby mi to prišli profesionálne postrekom ošetriť a zistiť, či ich mám alebo nie. Máte s tým nejaké skúsenosti? Prioritou pre mňa je, aby som našla firmu, ktorá je 100%ne diskrétna, aby čo i len sused vedľa nevedel, že idú ku mne hubiť ploštice, hanbím sa. Akým štýlom prebieha postrek? Môžeme byť v domácnosti? Vedeli by ste mi odporučiť nejakú spoľahlivú, diskrétnu firmu? Cítim sa veľmi zle a chcem to už mať za sebou. Budem vďačná za každú vašu skúsenosť, ktorú mi napíšete. Ďakujem

Patrick0607

Naša skúsenosť: kupovali sme doma bežné prostriedky ako sú ,,sanitol,, a tak, dali sme dosť peňazí za produkty, ktoré vlastne neúčinkovali na tieto zvieratka... No inak nepríjemnosť je taká, keď si to donesiete z dovolenky... nám sa to podarilo a bol to veľmi kvalitný a 5 hviezdový hotel... smola bola taká, že to tam mali ľudia pred nami... nakoniec nám pomohla firma www.dombezplostic.sk zatiaľ musím zaklopať na zuby, ale žiadne takéto zvieratko doma nemáme. Patrick ďakuje :)

ondrej 189

RQJP
chcem sa opytat ...nasiel som na sebe pred tyzdnom 4 stipance roztrusene na bruchu ....ale o tyzden us boli 7....4stipance na stehne radovo nastrielane ...a tie 3 tiez na bruchu ....prehladal som nabytok postel ale ziadnu plosticu som nenasiel chcem sa spytat aky je rozdiem medzi ustipnutim ludskou blchou a plosticou postelnou...a moze sa skryvat plostica aj v penovom matraci ????? alebo iba v skarach na posteli a podlahe

diakritik

tak pokial ta to nesvrbi nejako extra to urcite nie su plostice neboj sa ,komare su tiez take agresivne posledne roky ze by si sa divila ake cudne stipance mam od komarov ale ja som alergik na mna idu ako na udene,navyse byvame pri jazerách takze ich mame pozehnane.Keby si mala plostice tak hovorim kazdu noc by si bola dostipana ale tak ze by si sa skrabala do krvi a navyse na miestach roznych na tele. A pokial neboli dostipany iny clenovia domacnosti tak sa nejedna o plosticu ,serozne,oni idu na vsetkych

unhappy

diakritik
Mňa tie štípance práveže ani nejako extra nesvrbia, ale nepamätám sa, že by som mala niekedy takýto štípanec od komára, je to trošku iné,taká červená akoby vyrážka a okolo nej malé, mierne začervenanie. Mám z nich však taký blbý pocit, asi úraduje už moja psychika. Veľmi by som si priala, aby to neboli ploštice, ale človek nikdy nevie. Je mi do plaču, že v 21. storočí musí normálny človek, s hygienickými návykmi bojovať s takouto pliagou. Dočítala som sa však, že hygiena a pod. nemá s ich výskytom žiadnu súvislosť, ževraj sa vyskytujú aj v tých najluxusnejších hoteloch a domácnostiach :-(

diakritik

ak by to boli plosti tak by ste boli dostipana kazdu noc,pretoze oni chodia v húfoch do postele a vacsinou su od nich stipance trosku ine ,strasne svrbia.Ja som sa stym stretla v amerike ked som tam zila ,je tym zamorene skoro kazde velkomesto a dezinsekcia profesionalnmi uplne samozrejma,pretoze ich nevyhubite len tak,musite sa v takom pripade vystahovat aspon na tri dni mimo domu.zial neda sa inak.Ale kludne to mohlo byt nieco ine,mozno naozaj komar ,nejaka muska alebo blcha ludsk .plosica pochybujem