Žiarlivosť, neviem to ovládať

Príspevok v téme: Žiarlivosť, neviem to ovládať
Swetlus

Ahojte. Som 5 rokov s priateľom. Mali sme rôzne problémy, ale vždy sme si k sebe našli cestu, ľúbime sa, sme každý deň spolu.
Nikdy predtým som nebola žiarlivá, nemala som na to dôvod, tak isto na to nemám dôvod ani teraz. Nikdy ma nepodviedol, ani nesklamal moju dôveru. Je to dobrý človek.
V poslednej dobe, som začala hrozne žiarliť, mám jeho facebook a on o tom nevie. Keď si píše s nejakou dievčinou (podotíkam úplne normálne veci, bežné, ako sa má, a proste blbosti, nič vážne, a ani narážky), keď to čítam, je mi s toho na nič a hneď mám zlú náladu, skáčem po ňom, mám sprosté reči a podobne. Stále žiarlim, bezdôvodne. Neviem čo s tým mám robiť. Nechcem aby mi to zničilo vzťah.
Prosím o radu, čo robiť, ako sa s tým vysporiadať.
Očividne je problém v mojej psychyke, neviem čo s tým :-(
Ďakujem za každú radu.

MultiLevel

Ale naco by ako mala podla teba prist? Na to, ze si pise s inymi zenami/ludmi, ze si s nimi pise o beznych veciach, o nicom, co by ju urazalo, co by jej malo vadit a aj napriek tomu jej to vadi? On si predsa pisat moze s kym kolvek o com kolvek, navyse, ked aj sama dobre vie, ze ju nepodvadza, neflirtuje s inou, nerobi nic, co by jej malo sposobovat bolest....

sponka1

neodsudzujem ju za to.Horšie by bolo keby na to prišla po rokoch oddanosti milovanemu.To by už bolo ine kafe,možno aj na liečbu depresii...

MultiLevel

Sponka a v com je klamana podla teba? Sama v jeho poste sliedila a nenasla tam nic, co by nasvedcovalo tomu, ze je v niecom klamana....takze kde je problem? :)

sponka1

Swetlus,každy kto miluje aspoň trošku žiarli.Očakava spätnu väzbu a je logicke že nechceš byť klamana.Radim ti nepredlžuj svoje trapenie a porozpravaj sa s nim otvorene....Je jasne že v tebe stupa agresivita,ale možeš tomu zabraniť uprimnosťou....

MultiLevel

Ak si chcela citat nieco ine, musis pockat na niekoho, kto je rovnaka stihacka ako ty a sliedi postu priatelovi :) A mozno raz dozrejes a pochopis, ze problem je v tebe samej. Mozes sa priatelovi zdoverit, ale ak sa priznas, ze mu citas postu, klesnes v jeho ociach velmi :)

MultiLevel

Prestan citat jeho spravy. Uvedom si, ze nemas na to pravo. Najma ak vidis, ze si nepise nic take, co by ti malo vadit, alebo ta urazat. Zakaz si chodit do jeho posty, uvedom si ako velmi sa ponizujes....Keby si mala aspon adekvatny dovod, tak prosim. Ale takto len ukazujes, ze chyba nie je absolutne, ale absolutne v tvojom priatelovi, len v tebe. Je ale fajn, ze mas snahu to riesit.
Od dnes prestan citat jeho postu. Vidis, ze pisanim si s inymi zenami ti neublizuje a teda nemas dovod ho sledovat. Toto si opakuj pokial to nepochopis :) A potrenuj si sebavedomie. Si schopna mlada kocka, ktora je pre svojho partnera najlepsia zenska, milenka, priatelka, kamoska. Stratis ho len ked budes vyvadzat a kontrolovat ho. Takze bud sa uvedomis a budes mat pekny vztah, alebo si ho znicis :) Je to lahkeeee. Pracujes len so svojou myslou, svojimi myslienkami a tie vies menit podla seba. Takze si vsetko logicky uvedom, odovodni, trenuj sebavedomie a uvidis, ze vsetko bude lepsie :) A ked nie, tak vyhladaj pomoc psychologa