Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svojou ziarlivostou nicim svoj vztah

Príspevok v téme: Svojou ziarlivostou nicim svoj vztah
4445555

Ludia pomozte mi. :-( 4 roky krasneho vztahu ide pomaly ale isto do certa. O rok ma byt dokonca svadba. A ja sa neviem zpamatat, ako ma moj milovany kedysi na zaciatku vztahu podviedol, ale dali sme nasmu vztahu este sancu, no ja som na tom coraz horsie. 4 roky si kazdy jeden vecer trham vlasy, kde je co robi, preco pridem neskor z prace. Prave sme sa tak hadali, az sa mama zobudila a poslala ma k doktorovi. Konkretne - boli sme spolu par mesiacov ked som sa dozvedela o jeho nevere. K tomu mu pomahal jeho najlepsi kamarat a spolu vyhladavali ,,kocky". Lenze, ako som napisala vyssie dali sme si sancu, ale ostalo to vo mne. Kamarat ostal samozrejme najlepsim dodnes, a dodnes si spolu dopraju 1-2x do tyzdna pivo - lenze ja mu to nezakazujem, a sama mu doprajem, je normalne ak chlap pojde na pivo s nejakym kamosom. ALE - s tym ,,najlepsim" a co len zatvori za sebou dvere, alebo pride neskor z prace mi ide puknut hlava, zatvorim sa do izby, zacnem plakat a myslim stale na to iste. Nehadame sa casto, nikdy mu to ani nepripominam, radsej ked som sama, pride mi to na rozum, poplacem si a je v pohode. Lenze dnes som vybuchla, sama neviem preco som tak vybuchla, bol s ,,najlepsim kamaratom" na pivo ako stale. Ale nedokazala som sa zdrzat a pripomenula som mu to. Teraz sa so mnou nerozprava ani mama, pretoze vsetko pocula lebo sa zobudila na moj krik. Rozmyslam aj nad tym, ze by bolo najlepsie sa rozist. Ale nedokazem to. Nevedela by som zit bez neho. Ja som psychicky narusena. V pohode na mna nadavajte, odcudzujte. Skoda, ze to co pisem tu nepoviem svojej kamaratke, lebo nemam odvahu, a najradsej dusim vsetko sebe. Je to tazke a neviem ako dalej.

MultiLevel

Nuz, ja osobne som ti drzala palce, ze ak si sa rozhodla takto dat druhu sancu, tak aby si to aj dotiahla do konca...lebo ja sama by som nedokazala dat druhu sancu po nevere a celkom obdivujem ludi, co to dokazu...No stojim si za tym, ze to dokaze len niekto velmi silny.
Po precitani si dalsich prispevkov suhlasims Agnes a Fleur.....Vztah je vazne naruseny, a aj ked som "obdivne" citala tvoje slova o druhej sanci, stale mi vrtalo hlavou, ako si mohla tolerovat neveru takto na zaciatku...tym ti jasne dal najavo ako si ta nevazi, ako ta nelubi, aky je sam nezrely a zrejme aj lahko ovplyvnitelny kamaratom. Dusis v sebe roky svoje pocity, az mas pocit, ze ty si tu ta mimo, ta chora, pricom len nemas odvahu si sama pred sebou priznat ake to je v skutocnosti....A to, ze sa chces za neho vydat...uff...pochop, ze on nie je jediny muz na svete a ze si zasluzis niekoho, kto ta bude velmi milovat a kto ti jikdy takto neublizi, ako tento chlap. Ver, ze ak opustis tohto muza, mas sancu najst si niekoho, kto ta bude respektovat, bude mat k tebe uctu a odplati ti laskou to, co si schopna pre muza urobit. Maloktora zena dokaze dat druhu sancu, nic muzovi nevycitat a trpiet v tichosti...ja by som asi riadne vyvadzala a nebolo by dna, kedy by som mu neveru nepripomenula, preto nedokazem dat druhu sancu. Ty sa mi ale javis ako velmi oddana partnerka, schopna urobit pre partnera a vztah vela, aby fungoval, aby bol dobry, aby sa partner citil stastny.
A ty chces tieto svoje vlastnosti a tuto svoju oddanost dat tomuto chlapovi? Chlapovi, ktory ta ponizil tym, ze ta podviedol a ktory si podla mna doslova uziva tvoju laskavost a oddanost? Lebo vie, ze si moze robit cokolvek a ty mu to vycitat nebudes.....?
Kasli na neho...a nevydavaj sa preboha. Mas na lepsieho, mas na chlapa, ktory ta bude na rukach nosit a nie podvadzat...

Aliasa

Ty nie si psychicky narusena. Zijes len s clovekom, ktory ti ubera roky zivota. Ja som presne toto iste prezivala v prvom vztahu. Podviedol ma na zaciatku a ja som stratila samu seba. Mala som presne take iste myslienky ako ty, chovala som sa neisto, lebo niekde v podvedomi som vedela, ze ked to urobil raz, tak to urobi znova. On ma posielal k doktorovi, ze som nenormalna, lebo mu neverim a robim sceny, vsluchy atd... Ja som sa aj tak citila, ze chyba je vo mne a on za nic nemoze. Ved ma podviedol iba na zaciatku vztahu, tak si zasluzi druhu sancu a ja by som si to mala uvedomit... Taky prd, chyba bola od zaciatku v nom a on ma robil ziarlivou a na to som prisla az po rozvode a opodstatnene. Ked sme sa rozviedli, tak az potom sa zacala vynarat pravda na povrch, ze on ma podvadzal aj pocas manzelstva a moj instinkt bol spravny (kazda zena to vyciti ). Besnila som pravom, lebo som instinktivne citila, ze mrda ine a tym padom si zo mna utahuje - myslel si, ze som idiot a mna to podvedome ranilo. SOm rada, ze som z toho vztahu prec. Teraz som vydata uz desiaty rok za vazneho a super chlapa. Po mojej ziarlivosti ani stopy, som uvolnena a stastna vo vztahu. Ci moj muz meska z prace alebo nie, vobec sa nerozrusujem, lebo viem, ze ma ma rad, vazi si ma a viem aj jeho charakter, proste by to neurobil - u neho rodina na prvom mieste. Ked sa tak spatne pozeram na moj predosly vztah, tak som stastna, ze som ho nechala a nepremrhala cely zivot nadarmo s clovekom, ktory si ma nevazil... ja viem, co bude s tebou. Ty sa za neho vydas, lebo 4 roky su pre teba vela na to, aby si ho len tak nechala. urobite si deti, budete sa hadat, rozvedies sa snim a na vsetko doplatia iba deti... Pri troche stastia si najdes staleho partnera a potom si budes byt hlavu do steny za to, ze aka si bola hlupa, ze si neutiekla z prveho vztahu hned, ked si mala prilezistost; aj ked si sama uz od zaciatku videla, ze to medzi vami nefunguje, ako by malo... A este na zaver: na zaciatku pises "4 roky krasneho vztahu" - zena neklam samu seba...Toto je podla teba krasny vztah?

Fleur-de-lis

váš vzťah nie je v poriadku. Odhliadnuc od začiatku, kedy ťa podviedol robíš ty teraz už niekoľko rokov chybu v tom, že sa tváriš že nič a vo vnútri sa dusíš.

Ako nezainteresovaná osoba by som tiež neodporučila niekomu zostať s človekom čo už počas chodenia podviedol.
A keď sa už na to dáš, tak ťa čaká veľa práce. Možno aj spoločné sedenia u psychológa. Odpustiť a vytvoriť znova dôveru je ťažká práca a ty sa tomu už pár rokov vyhýbaš a dusíš všetko v sebe. Ubližuješ tým vám obom.

Ja neviem posúdiť, či sa tvoj priateľ zmenil. Či je dobré mu tú dôveru dať.
Ale ak mu nezačneš dôverovať, ja by som si ho nebrala. Je rozdiel mať problém s dôverou keď vieš, že je to len tvoja vlastná neistota, ako keď na ňu máš aj pádny dôvod.

Minimálne sa neberte kým sa nenaučíš dôvere. A ak sa jej nenaučíš (pri tom by ti mal byť ochotný trpezlivo pomáhať) tak sa rozíďte. A ešte, mal by určite vedieť o tom tvojom strachu. Možno sám nebude chcieť pokračovať vo vzťahu lebo zistí, že nie je v poriadku.

Agnes989

Naty "Ked plánujete spoločnú budúcnosť,tak ťa určite nepodvádza!" ty si ale riadne naivna, kolko mas rokov, 14? A o partnerstve vies nieco len z romantickych telenoviel?

Naty..

Druhá šanca,už nie je šanca ale láska. Dala si mu druhú šancu,tak mu musíš veriť. Ak plánujete svadbu tak ťa miluje. A ver tomu,že čo spravil veľmi ľutuje. Ver mu,ked ho miluješ!
Ked plánujete spoločnú budúcnosť,tak ťa určite nepodvádza! Dievča spamätaj sa,kým o neho neprídeš!! :)
Držím palčeky ;)

MultiLevel

Citam si Agnes prave...vy planujete svadbu??? :D To som akosi v tvojom texte prehliadla...Uff...no pre mna stale plati to, co som ti napisala. Ja by som na tvojom mieste ziadnu druhu sancu nedavala. To chce velmi silnych ludi, ktori sa cez neveru dokazu preniest, ale to vy nie ste. Sudit, ci stale vyhladava zeny na sex mozme, ale budu to len nase dohady. Mala si to ukoncit uz hned na zaciatku, lebo ak ta niekto dokaze takto podviest v zaciatkoch vztahu, tak to jasne svedci o tom, aky je to clovek a ci je hodny vobec toho, aby si o neho zakopla...

Agnes989

Ja sa dost divim, ze si mu po tom, ako vyhladal kocky na sex dala druhu sancu. A stretava sa s tym istym kamosom s ktorym ich vyhladavali, ver tomu, ze hladaju stale, lebo on by uz pred kamosom vyzeral ako trapko co je pod papucou. A to nedopusti. Ten vztah je od zaciatku vazne naruseny, z akeho dovodu v nom vlastne zotrvavas a este aj planujes svadbu. Nikdy s nim nebudes stastna a on ta bude stale podvadzat. Tak sa zobud. Bud ti to nevadi ze si vrzne aj inde a nebudes to riesit, alebo si najdi niekoho ineho. Takto sa len utrapis. Vztah by mal byt o dovere, o uprimnosti a o tom, ze si v nom stastna a u vas nic z toho nie je.

ROMANNA

no tvoj priatel ta podviedol a dal ti tym padom dovod ziarleniu.Normalka ,myslim ze 80 percent ludi ktorym zalezi na tej osobe by ziarlila.Ale je tu aj urcite percento ktore neziarli a ma jednoducho na salame.Uvedom si ze tvoj priatel ta podviedol a to sa proste nerobi,preco mas byt ta ktora bude fnukat?preco on sa netrapi tym co ti urobil preco on nefnuka a nesedi pri tebe na zadku?pozri moze to stocit na to opacne a neziarlit vykaslat sa na to a konecne mat rada samu seba ....je to komplikovane takto cez pokec a urcite ma ani nerozumies co tym chcem povedat.Ale :dokola to iste.Zmen myslenie,staraj sa o seba,citaj,maj konicky ,chod si zasportovat,chod do divadla a bez neho,daj si spravit vlasy,nechty,a ukaz mu ze si hrda zena .proste dospej

leny

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Fakt netuším čo mám robiť. Mám 5 ročný vzťah. Posledný rok to ale nieje to čo to bývalo. Ja mám priatela rada a vážim si ho...lenže poslednou dobou sa stále hádame. Skôr ja vyvrtam hádku..pre uplné blbosti..jednoducho mi na nom začalo vadiť viacero vecí. Snažila som si to nevšímať a hovorila som si že každý má nejakú chybu. No nepomáha to. Ani po fyzickej stranke to není dobre. Prestal ma priťahovať. Začínam mať pocit že naš vzťah držíme len zo zvyku. Vela krát som uvažovala o rozchode no nikdy som sa neodhodlala. On mi tvrdí že ma stale lubi.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.