Ako sa odraziť od dna?

Príspevok v téme: Ako sa odraziť od dna?
Mmm11112

Dobry den potrebujem poradit od nejakeho odbornika s mojim problemom. Moj problem sa zacal uz davno mal som asi 7-8 rokov ked som bol s kamosom vonku a šli sme k nemu domov nebolo to daleho od mojho domu no a hrali sme sa do 22:00 bola tma a siel som domov no rodicia nevedeli kde som bol a tak som dostal bitku. Pametam si to presne do detajlu a nechalo to na mne stopu(traumu).Odtej udalosti som uz nebol ako predtym a postupom casu som bol stale vzdialenejší od svojich rovesníkov mal som strach chodiť von. Ak ma niekto zavolal von len malokedy som siel. Uz na zakladnej skole som bol iny a mal som snad 5 kamosov, no bol som tichy. Vtedy som od 10-14 rokov hral hlavne pc hry cele hodiny, bol som natom závislí. No to som bol este natom dobre. Prezil som na zakladke aj trapas na vylete. Ked prisla stredna bolo to ovela horsie,mal som ine zaujmi, nazory inac som sa choval takze som nezapadol. Bol som tirany od troch spolužiakov. Od zvisku triedy miernejsie az na par výnimiek. Nasiel som si tam par kamosov no vlastne sme ani kamosi moc neboli. Nejako som to prezil a dnes som štvrtak a mam 17 rokov. Trapasy su na dennom poriadku a hladam ich aj tam kde mozno ani niesu. Od nástupu na strednu sa moj psychicky stav zhorsil takze mam take neovladane mikanie krkom aj telom obcas prosne neviem byt v klude medzi cudzimi ludmi. Bolest hlavy skoro cely den, unava, mam kruhy pod ocami. Ak som medzi ludmi tak mam strašne nepríjemný pocit na tvári. Nikdy som nemal fyzický kontakt s dievčaťom jedine ak rozhovor. Čo mi tiez znizuje sebavedomie je aj to ze som nebol obdarený v intímnych partiách. Ale zasa napohlad snad niesom az tak škaredý :-)
Neviem ako dalej uz mnoho krat aom to chcel ukončiť no naucil som sa zit s svojim osudom a tesit sa z maličkostí. Napriklad hoc moc vonku nechodim tak milujem prirodu a vsetko vonku no nemam rad prítomnosť cudzích ludi, s bliskou rodinou problem nemam ani nevedia ake mam problémy.

Neviem kto mi pomoze snad niekto sa najde kto si prezil niečo ako ja a dostal sa späť do normalneho života :-(

Mmm11112

Tak mam dve moznosti riesit to s psychológom alebo sa zmierit s tym co ma caka ak nepojdem. Cely zivot budem sam coz je asi to najhorsie co moze byť.... A mozno ak postupne budem dlhšie v spolocnosri napr po skole si nájdem pracu a budem medzi ludmi

Sponka2

A podla mna ziadnu traumu z dectva nema. Ma socialnu fobiu alebo vyhybavu poruchu osobnosti. To si len spetne odvovodnil svoj stav tou udalostou.

vebe

Stale si myslim ze psycholog by ti vedel pomoct. Mas zrejma zle spracovanu udalost-traumu z detstva, v dosledku coho vznikla cela retaz zle spracovanych dalsich udalosti. Motas sa vo svojom bludnom kruhu nizkeho sebavedomia, sebalutosti a vrtania sa v traume z detstva, ale nic z toho, len sebalutost. Psycholog je clovek, ktory ti pomoze vratit sa k veciam, ktore si zle spracoval, on sa pyta a ty odpovedas, pomenuvas veci, svoje pocity a vlastne s jeho pomnocou najdes vychodiska a riesenia. On nehodnoti ci si robil ci robis dobre, on nehodnoti ci si dobry alebo zly, on kladie otazky a ty hovoris. Casto ked sa o traume ci zlom zazitku clovek vyrozprava, trauma straca na svojej intenzite a straca svoj vplyv na sucasnost a buducnost. Ak chces svoj problem riesit, tak najdes cloveka s kym sa porozpravas. Ak sa chces utapat v sebalutosti, neurobis nic a o par mesiacov tu budes znova pisat a pytat sa ze co robit.

Mmm11112

Takze mam si uvedomit negatívne pocity, tie si ale uvedomujem no je pravda niekedy chcem nejake veci potlačiť... Cital som na nete ze mam mysliet pozitívne..

Skusim cvičiť každý to nebude problem.

mascha

z vlastnej skúsenosti môžem poradiť, nepotláčaj negatívne pocity,skús si ich viac uvedomiť a pomenovať,potom ich budeš vedieť aj ovládať..aj tu platia fyzické zákony,tak to čo potláčaš na jednej strane, na druhej povstáva,premieta sa to v tých tikoch...nespracoval si správne traumatickú udalosť, je v tebe blok,príroda uvolňuje, pohyb vytvára hormón šťastia, keď nepôjdeš von,skús z jogy obrátené polohy,sviečka, stoj na hlave,prekrvuje mozog,budeš sa aj psychicky cítiť lepšie..

Mmm11112

Ono to mozno vyzera jednoducho pre niekoho no pre mna je velmi ťažké az nerealne to niekomu povedať. S rodičmi vychadzam dobre. Je pravda ze vnimam v sebe len slabe stranky, no neviem si pomoct a takmer vo vsetkom vidím rovno prehru a neúspech. Aj by som chcel vykonavat sport ci nejake hoby no to je spojene s okolim a preto to nieje take jednoduché

Čítal som niečo o slabom sebavedomí no a otom to cele je
Ja si neverim a myslim ze traumu x dectva som davno prekonal ide skor len otie následky ktore to na mna malo a teraz neviem ako sa stoho dostať a zit normálne, po skole nájsť pracu nejake dievča, dom, rodina....

vebe

Neviem aky mas vztah s rodicmi, dobre by bolo porozpravat sa s mamou alebo otcom. Niekedy to moc nejde tak si myslim ze psycholog by ti vedel pomoct. Potrebujes si opravit obraz sam o sebe. Vnimas na sebe len slabe stranky a nevies najst ziadnu silnu. Kazdy ma aj nieco dobre a silne v sebe. Potrebujes vyjst zo svojeje ulity, naucit sa komunikovat a najma hovorit o svojich problemoch. Nejaky sport ci volnocasova aktivita, by tiez bola na uzitok. V tvojom veku by asi psycholog ako nezainteresovana osoba bolo najlepsie riesenie. Same sa to nezlepsi, anopak sa moze problem len prehlbovat.