Nechcem nastupit na VS

Príspevok v téme: Nechcem nastupit na VS
Bey

Ahojte, mala by som teraz nastupit do 3.rocnika na VS, avsak hladam uz rok sposob ako to neurobit, resp.to povedat otcovi. Pri vybere skoly som sa sekla, podla mna to nie je nic zvlastne ani ojedinele, ked casom zistim, ze to,co som si vybrala, nie je to, co chcem studovat a dalej v zivote robit. Doma som to povedala mame uz davno, ta to pochopila, lenze to ostalo na bode mrazu. Najhorsie a najtazsie je povedat to otcovi, ktory je zial neskutocne prisny a nervozny clovek. Pri kazdej moznej prilezitosti som mu naznacila, ze dalej nechcem studovat, ale vzdy mi povedal, ze teda ked uz som sa na to dala, mam to aj dokoncit. On ale netusi, ako sa ja v skole trapim a nechce to ani pochopit. Zase keby ze odidem a nic mu nepoviem a zisti to, tak to bude hotove peklo. Keby to bolo len medzi mnou a nim, tak by som mu to uz davno urobila, ale nechcem zneprijemnit zivot mame a sestre, ktore s nim su kazdy den, pretoze by to daval vyzrat predovsetkym im plus dalsej rodine. Popri skole pracujem, takze by som neostala sediet doma a nic nerobit. Mnohym sa to povie velmi jednoducho, proste to urob, ale naozaj nemam na to odvahu, ked viem, co dokaze, ked sa nastve. Uz neviem ako dalej :(

Patricia1993

Ahoj.Chápem ťa,ako sa cítiš.Ja tiež nastupujem do 3.ročníka na Vš.Je to veľmi náročné štúdium.Tiež som to veľa krát chcela vzdať ešte na začiatku,ale kedˇsom sa tak vytrápila za dva roky,tak to teraz určite nevzdám.Štúdium je v tejto dobre veľmi dôležité.A keby si skúsila ísť na externé štúdium?

ewelin2828

to som si až teraz všimla, že Bc. máš až na konci 4tého ročníka (asi právo, že?)....ale aj tak, je to vlastne kratučké obdobie, ktoré prejde ani nebudeš vedieť ako....vravím veľa ľudí ľutuje, keď spravia niečo podobné....si to poriadne premysli, aby si potom neľutovala :) a čo sa týka otca, hmm...no ono je to naozaj ťažké...ale určite ťa má rád, nech je aký je, takže si myslím, že ak tu školu ak aj náhodou necháš, prežije to...alebo si vymysli niečo, prečo sa to fakt nedá, že ťa šikanujú alebo čo...fakt neviem...

ewelin2828

Chápem, že ťa výška nebaví..ja som dosť dlho ľutovala výber strednej školy....ale keď si dva roky zvládla, tak jeden rok..vlastne ono to je už viacmenej len jeden semester, ten dáš..prekonaj sa....skončíš Bc. a potom môžeš ísť pracovať, alebo ísť na inú vysokú školu....lebo takto tie dva roky by boli fakt k ničomu....nemusíš chodiť do školy ešte 5 alebo koľko rokov....je to len jeden jediný rok, vlastne ani nie celý....tak sa prekonaj a choď do toho...poznám zopár ľudí, čo školu nechali tesne pred "finále" a doteraz to ľutujú....veď väčšina ľudí aj tak nepracuje v tom, čo vyštudovali..ale budeš mať aspoň titul ;)
Inak čo konkrétne študuješ ak sa smiem opýtať? :)