Hypochondricka porucha

frajter

No nechcem byť pesimisticky, ale neviem či sa liekov zbaví nadobro. Som skeptický voči týmto ochoreniam, lebo sú väčšinou chronicke. A predznamenavaju nejakú dalsiu diagnózu. Netrpel Vás manžel nejakou inou psychickou poruchou v minulosti? Nevsimli ste si u neho ešte pred smrťou matky nejaké čudné správanie - že by sa dlho obzeral v zrkadle, dlho sa sprchoval, kúpal, nemaval sklony k perfekcionizmu? A nebojte sa, to najhoršie má za sebou..keď už je pod dohľadom lekárov a má nasadené lieky, tak je dobre.

zufalazena

je to diagnoza 45.2 hypochondricka porucha....
prisli mu na to len teraz, bol na psychiatrii, .. zomrela mu mama na rakovinu pred rokom , teraz to na nho nejak dolahlo,cely ten stres kt. cely rok pocitoval..nedavno si zacal hmatat uzliny na bruchu a nasiel si hrcky na rukach a myslel si ze zomre do rana, to bol zachvat pred tym nez ho hospitalizovali, zacal brat lieky add, a po par dnoch a vysetreniach kt. mu ukazali ze je uplne zdravy mi sam povedal ze to si len namyslal a ze sa zosypal,preto ho nechali na lozku v nemocnici , uz je prepusteny a ma predpisane lieky alventa, medorisper,neurol, ma ich na 3 mesiace predpisane zhruba, a potom ma prist na prehliadku a budu mu znizovat davky az postupne bude bez liekov.. teda obaja v to dufame .. a bludy prezival len raz , boli sme spolu a uz bol aj zmiereny s tym ze zajtra tu nebude, stalo sa to len raz... a teraz si uvedomuje ze to bol len skrat..
je to vazne? moze sa stat este nieco horsie, ..

frajter

No vyliečiť sa veru nedá. Iba potlačiť liekmi. A o aku formu hypochondrie sa jedná? Sú prítomné aj bludy?