Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zvysit stastie

Príspevok v téme: Ako zvysit stastie
tomas123456

Dobry den. mam 18 rokov a v zivote stastie nemam. Napr. ma prijali na strednu skolu na ktoru som chcel ale napr. na odbor ktory som si dal tak tam nie.. ucitelov som mal hroznych, skoro som aj prepadol a niektory vtom istom predmete len iny ucitel a mali 1 2,, som robil autoskolu ani na 3ti krat som to nedal.. je to strasne.. strasny pocit ked viete jazdit ale dostanete takeho policajta alebo len mate take nestastie...... neverim tomu jak iny mozu mat obrovske stastie v neskutocnych veciach a taky sa trapi cely zivot .... ked mi viete pomoct viem ze to je dost blba tema ale ja to uz nevladzem. nič sa mi nepodari.. zbytocne vyhodene peniaze aj ta autoskola. nechapem proste.. Som prekliaty? alebo čo. Dakujem vopred ked mi dakto dačo napise :)

Dendik111

Ahoj Tomas. V prvom rade treba rozoznať to čo je šťastie a čo nie je šťastie. Šťastie je to, čo nemôžeš ovplyvniť, správne? A keď to nemôžeš ovplyvniť, tak nie je rozumné a ani zdravé pozastavovať sa nad tým a lámať si s tým hlavu. Sú ľudia, ktorí majú v živote proste viac šťastia, pravda, a zároveň sú ľudia ktorí majú v živote viacej smoly, majú nevyliečiteľné choroby a podobne. Buď rád, že medzi takých nepatríš, pretože to je ozajstná smola. Ty, keď rozprávaš a myslíš takto negatívne, tak svoj mozog natoľko ovplyvníš, že v tvojom živote akoby tú smolu vyhľadávaš a nad všetkým tvojim "smolným" sa len zamýšľaľ a trápiš. Musíš myslieť pozitívne a uvidíš, že zrazu sa všetko obráti v dobré. Začni sa tešiť z maličkostí, z drobných úspechov, vyhľadávaj príjemné veci a tvoj mozog sa preprogramuje presne na opak toho ako je na tom teraz. Bude vyhľadávať v živote tie šťastné okamihy a tešiť sa z nich. Takže hlavné je, aby si nerozoberal všetko to "smolné" v tvojom živote, pretože tým len strácaš čas a zaplavuješ svoj mozog negatívnymi vecami a potom tam neostane miesto na tie pozitívne. :)

Loba

Robis veci ako najlepsie dokazes?
Ak hej, potom je mozne, ze mas v istej situacii smolu, ale netreba to brat hned negativne, skus zmenit pohlad a brat to ako nieco, od coho sa mozes odrazit. Ako lekciu.

A co je to stastie? Vies sa tesit aj z malickosti, alebo tie su ako samozrejmost?

kiwi

Ahoj, rozumiem ako sa cítiš. Tiež mám pocit ze prave ja mám stále pri všetkom smolu. Ťažko to niekto pochopí kto nezažil, určite ti aj tu bude mať chuť niekto napísať že sa máš proste viac snazit a nevyhovárat sa a atď. pritom naozaj niekto má akoby stále šťastie a iného naopak nakoniec obíde aj keď všetko uz bbolo na najlepšej ceste. Asi nám jednoducho ostáva veriť ze si tým všetkým proste z nejakeho dôvodu máme prejesť. Na druhej strane si uvedom ze urcite si mal aj ty niekedy šťastie a mozno v omnoho zasadnejsich veciach, a možno tvoj čas este len príde. Takže snaz sa proste brať veci tak ako sú a hlavne nikdy nestracaj nádej :-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako zvysit stastie - Fórum - ZDRAVIE.sk