Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam sa obavat rakoviny?

Príspevok v téme: Mam sa obavat rakoviny?
milos72

Dobry den, chcel som poziadat o radu. Uz asi 3 mesiace ma trapia problemy s crevami - pocas dna: neuplne vyprazdnovanie - stolica ma tvar malych kuskov (v dosledku tohto chodim potom na velku potrebu 3 - 4x denne a vzdy su to len male kusky, popr. casto aj zuzena stolica (priemer cca 2cm)). Nie je sidce pravidelne zuzena, ale stava sa to v priebehu dna celkom casto. Rano zvycajne byva stolica velkostou aj hrubkou normalna, mozno trochu väcsia ako normal. Krv v stolici som nezaznamenal, ale aj tak mam obavy, ci to nie je nieco vazne, nakolko som sa docital, ze zuzenie stolice moze byt s velkou pravdepodobnostou sposobene rakovinou hrubeho creva (ale je dost mozne, ze mam len syndrom drazdiveho creva).

Doteraz som skusal nasadit probiotika (uz som aj 1
krabicku vybral) - mozno mierne zlepsenie tam bolo, ale nic co by ma z toho dostalo.

Co sa tyka mojho zdravotneho stavu: mal som mozno trosku psychicky tazsie obdobie, ale nezda sa mi, ze by ma to az tak malo zasiahnut.
Este dodam: mam 22 rokov a v rodine nemame rakovinu hrubeho creva, v podstate sa stravujem dost zdravo (dostatok zeleniny, ovocia, vitaminov) a pravidelne sportujem.

Doposial som s tym u lekara nebol a ani si nechcem brat priepustku, pokial to nie je moc vazne, alebo myslite, zeby som mal? Mam trochu obavy aj o vysetrenia, nakolko by ma asi objednal na kolonoskopiu). Mal by som sa obavat rakoviny alebo syndromu drazdiveho creva? Mate niekto podobne skusenosti?

Dakujem za kazdu radu.

milos72

- dakujem za odpovede

TamaraJ - ked doberiem tieto probiotika, tak urcite vyskusam aj Probiox Inun

Ivka 1 - samozrejme chcel by som poradit, ja sa ale tak trochu obavam, ci to nemoze byt ta rakovina (nakolko obcas mavam tu zuzenu stolicu)

Ivka 1

Miloš Vaše ťažkosti sú spôsobené nesprávnou mikroflórou v črevách , to jedným balením probiotik nevyriešite , zdraviu prospešné baktérie potrebujú vlákninu,aby sa mohli namnožiť a kolonizovať hrubé črevo. Zelenina a ovocie síce obsahuje vlákninu ale len veľmi málo vitamínov a minerálnych látok, pretože sú pestované na demineralizovaných pôdach. Na potrebné dávky vitamínov a minerálnych látok potrebujeme zjesť niekoľko kilogram zeleniny a ovocia. Užívaním kombinácie prírodných doplnkov sa Vaše ťažkosti vyriešia. Skúste ísť najprv touto cestou ak budete chcieť , môžem Vám poradiť.

TamaraJ

Ahoj,
probiotiká jedna krabička nestačí a záleží aj od toho aká.
Ja som mala úplne rovnaký problém a gastroenterológ mi odporučil Probiofix Inun. Sú to tiež probiotiká a vybrala som z nich 3 dávky kým bolo o.k..
Môže to byť aj syndróm dráždivého čreva ako u mňa. Pôvod môže mať v strese, alebo v nepravidelnom stravovaní a pod.. U mňa to bolo nástupom na VŠ.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mam sa obavat rakoviny? - Fórum - ZDRAVIE.sk