HAK mi ublizila, priatel mi neveri

Príspevok v téme: HAK mi ublizila, priatel mi neveri
MqManka

Asi dva roky som uzivala HA. Mam dedicne krcove zily, ale doktorka povedala, ze ju aj tak mozem uzivat. Hlavne priatel to mal tak rad,lebo neznasa kondomy. Pocas uzivania mi vsak zacala antika ublizovat. Zacala som mat obrovske zmeny nalad, podrazdenost, nervozita velka. Vztah sa zacal kazit, tak som si povedala ze HA vysadim. Doktorka povedala, ze naladovost nema nic spolocne s HA. Priatel tiez povedal ze podla neho antika nemoze za to ako som sa zmenila. Som pol roka po vysadeni a stale nie som psychiky vpohode.Ale priatel stale nechce verit ze to bolo z aniky, chce aby som to zas uzivala :-(
Kedy uz budem psychicky v poriadku?

redka

tvoj priatel je blbec a sebec... ide mu len o vlastny pokoj... o to aby nahodou nedoslo k pocatiu... aby sa on nemusel kontrolovat... ale ze ty v buducnosti mozno budes mat problem nielen s psychikou ale napriklad aj s pocatim to mu je asi jedno... sak vtedy uz mozno bude s inou a teba uz bude mat v pazi aj s tvojimi problemami... tiez som uzivala antiku, tiez mi len same problemy priniesla... a poviem ti, da sa chranit aj bez chemie... dokonca aj bez kondomov... poznam x parov, ktore roky sexuelne ziju len na prerusovanej sulozi... ale to chce doveru jeden voci druhemu, trosku vlastneho seba pozorovania (hlavne zena by sa mala poznat - kedy je lepsie sa vyhnut styku) a tiez aj muzskej sikovnosti... existuje na nete kopu clankov, vlastnych vypovedi zien, studii o skodlivosti hak.... len tie su casto zahadne "stratene" do neznama lebo farmaceuticke firmy by to mohlo poskodit... hlavne na zarobkoch... tak ked ta priatel miluje, mal by si nieco o tom nastudovat... alebo nech zacne pouzivat kondom... mnoji povedia ze to je jak lizat med cez sklo... tak radsej takto, ako ligat kazdy den chemiu....

RNG

Existuje aj tzv chemicka antikoncepcia, vo forme spermicidalnych kremov a pien, ktora sa do krvi neabsorbuje a zostava vo vagine len hodiny.
To je rozhodne lepsi pristup, nez si nicit prirodzene hormonalne hladiny v tele

Žužova

Pasavec ,je to síce pohodlnejšie ale bohužial strašne nezdravé.vy chlapi to ale nechápete,ste tak obmedzení že pre vás je hlavne aby ste si dobre zatrtkali bez gumy se vším všudy a to že partnerka do seba pchá chémiu z ktorej bude mať zdrav. problemy alebo komplikácie časom to je už jedno,však ? :)

pasavec

ved nech si da predpisat inu hak
baby neserte sa aj prevas je lepsie ked jete tie tablety a nemusite sa bat ci praskla guma. pohodlne ako pre nas aj pre vas tak nerobte drahoty

Yanny

som zdravotna sestra,takze nie som uplne laik ale viem ze HAK je riadne svinstvo.Predstavte si ze mate cely cyklus vdaka nej nastaveny na ,,umely rezim,,to znamena ze ona Vam riadi hormony,ma rad neziadujucich ucinkou,ktore su napisane na letaku ktory je prilozeny k liecivu.Urcite ovplyvnuje aj zmeny nalad treba si to tam vycitat,vyznacit a ist jej to oplieskat o hlavu.Videla som zeny ktore po dlhorocnom uzivani mali muzske fuzy a bradu a nebolo ich malo.Krcove zili su kontraindikacia,to znamena ze ti ju nemala predpisat a urcite robila aj rodinnu anamnezu.Je to nanajvys neprofesionalne.Ak si sa stazovala na depresie mala ta od nej bud odhovorit alebo predpisat inu pretoze na trhu su rozne druhy a kazdainak posobi na cloveka.
A na priatela sa vykasli to je cisty k.k.t egoisticky.Nenic si zdravie

usb

tvoj priatel je riadny ko*ot. A ako vidim asi nieco podobne je aj tvoja gynekoska. Ta zase len profituje z predpisovania antiky(rozne vyhody od farmaceutickej spolocnosti).
Pri krcovych zilach je velke riziko vzniku trombozy, ak mas nejaku poruchu zrazania krvi alebo urcite ochorenie zil. A neviem sice aky druh antiky si uzivala, ale jednou z kontraindikacii pri antike su krcove zily.
tiez zmeny nalad moze antika sposobit. Je to chemia, ktora meni hladiny hormonov v tele, je to umely zasah do prirodzenej regulacie hormonov. Kazdy chem. zasah do tela moze sposobit aj zmeny neurotrasmiterov v tele(su to chem. latky v nervovom systeme).
nedaj na seba tlacit tym svojim "priatelom" a pocuvaj svoje telo. Teraz niesi psychicky v pohode, lebo si pod natlakom priatela a mas obavy z dalsieho uzivania antiky. Dysharmonia vo vztahu uzko suvisi s psychologickym rozpolozenim(naladami). Priatel ta tlaci do dalsieho uzivania antiky, hlupak, ved on si traviaci system nenici, to ty, on si len bude bez problemov striekat do teba. Ach baby, nedajte sa ukecat svojimi blbymi frajermi. Nespravajte sa submisivne(ponizujuco).

DontWorry

Antika môze vplyvat na nalady - niektorej to nerobi nic dalsej zase to môze spôsobit precitlivele stavy...ak sa ti nalada nemeni a stale trpis vybusnostou a podobne..kontaktuj psychologicku

Mimochodom priatel by ti nemal vôbec kecat do tychto veci len preto ze on nema rad kondomy - trochu sebecke nie? Aby on si dobre uzil bez gumy a ty do seba cpala tabletky, ktore ti evidentne nerobia dobre hoci na naladu môzu vplyvat aj dalsie faktory. To by som ho odpinkala slovne hned keby do toho mi nejaky chlap co zrovna nie je gynekolog frflal

B.Z

Skús radšej toho psychológa, alebo napíš do nejakej poradne, napr. poradňa zdravie.sk

My sme len laici, aspoň myslím.

MqManka

Tak ako teda? Kedy prestanem byt zuriva, nervna a hnusna osoba? Ci mam navstivit skor psychologa ak je to cosi ine?