Strata vlasov / kreatin / DHT / RNG a Genesis

Príspevok v téme: Strata vlasov / kreatin / DHT / RNG a Genesis
ferko12345

Dobry den,
Mam 23 a moj problem spociva v tom, ze mi v priebehu 2 tyzdnov vypadali vlasy na temene (hormonalne zavisle vlasy) asi o 40-50%. Cize mi z toho vyplyva iba jedno - kreatin - ktory som pouzival asi mesiac (denne cca 5g). Prosim kto neveri v tuto spojitost, nech sem ani nepise, myslim to v dobrom. Na anglickych strankach je toho vela.
Viem ako to cele pracuje s hormonmi atd, len teraz neviem, ci zvysenie DHT sa vysadenym kreatinu zase upravi do normalu alebo bude dht zvysene natrvalo? Jednoducho povedane ci mi prestanu padat vlasy alebo musim bojovat proti zvysenemu DHT.
Cize mne vlasy nevypadali nejakym prirodzenym zvysenim DHT ale \"umelym\" a tento spustac aj zanikol (vysadenie kreatinu).
Aka je sanca ze DHT neporusilo vlasove folikuly?
Mal som huste vlasy, kadernicka ich vzdy musela preriedit, teraz mam ma hlave slamu.
Oslovil som hlavne RNG - vazim si jeho nazory a Genesis- on ako prvy tento nazor uviedol medzi slovakov a ma osobne skusenosti, ale ak niekto vie pomoct, budem vdacny za kazdu radu.

Dakujem

ferko12345

Dakujem.
Neviete mi povedat ci umelo zysena tvorba DHT tym kreatinom sa po vysadeni opat upravi? Neviem nic take najst dakujem

RNG

Ked ti odumrely vlasove cibulky, tak je dost mala pravdepodobnost, ze sa ti nove vytvoria, zialbohu. Kedze si tie pricvelke davky creatinu ale bral len kratko, tak mas este nadej, ze celkom neodumreli, ale len ze sa masove dostali do katagenickeho stavu a ze za 1 az 4 mesiace v stave telogen zacnu znova z nichj rast vlasy.
en.wikipedia.org
Je dost nevdacne sa hrat s velikymi davkami roznych aminokyselin cim sa mozu narusit hormonalne hladiny.

Strava ma byt pestra a doplnky len na doplnenie toho, co telu chyba.