Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pozor na diety! Diety nefungujú!

Príspevok v téme: Pozor na diety! Diety nefungujú!
bobo2730

Diéty, obmedzenia jedla, delená strava, hypnóza, tablety na potlačenie hladu a pod. potláčajú len príznaky. Telo sa zhoršuje vďaka nedostatku živín vyplývajúceho z obmedzenia jedla. Ďalší významný problém je masívny úbytok svaloviny súbežne s úbytkom tukov. Takže keď znovu Váhu naberiete (čo sa nazýva JO-JO príznak), tak priberiete len tuky (pokiaľ pritom necvičíte ako blázon). Takže skončíte s ochabnutým telom, ktoré je ešte v horšej kondícii, než keď ste začali. Plus sa to podpíše aj na Vašom zdraví, pretože máte dokonca aj menej živín k obnove Vašich buniek, čo je tá počiatočná príčina, prečo ste pribrali váhu.
Čo je odpoveď?
Potrebujete odstrániť príčinu obezity na bunečnej úrovni, čo Vám umožní rýchlo sa zbaviť tukov so zdravými návykmi a udržať si stále ideálnu váhu.

kilecko

Ja osobne nie som za diety ,ale ked som vyskusala 90 dnovu rozlisovaciu dietu tak som s nej poriadne schudla a nepribrala som drzim sa akurat si musim davat pozor na extremne prejedanie a o tom to je jem vsetko aj sladkosti akurat som sa naucila pit cistej vody viac .Ta dieta bola pre mna vyborna lebo som si tam varila sama rozne jedla ,ale v ramci dovoleneho a nechybalali tam bielkoviny aj zemiaky som mohla aj ryzu akurat nie knedlu ,ale teraz aj tu jedavam dnes som zjedla 3 ks a v pohode okonca tam boli aj kolace kazdy 3 den a ja som namiesto zeleniny si varila zeleninove kremove polievky ,ale aj smotanu som dala a schudla som .Dieta mi pomohla schudnut a naucit sa spravne stravovat.Jedine negativum kupit komplet nove oblecenie lebo stare mi bolo velke takze kopec vydavkou ,ale v konecnom vysledku som bola stastna co tam po peniazoch ked je so mna kocka a to som uz neni najmladsia .Takze ja som za dietu,ale rozumnu.

RNG

Daduska, inac je bezne sirena loz, ze telo nevyhnutne potrebuje 150az 250 gramov sacharidov z potravin vyvracaju napr eskimaci/Inuiti, co sa zivia len masom , rybami a tukom a predsa im pecen vytvara pre mozog dostatok glukozy z bielkovin procesom neoglucogenesis.
A kedze glukoza sa absorbuje v crevach velmi nepravidelne a niekedy pri hladovani nic aj niekolko dni, kazdeho pecen, nie len Inuitov vyraba podla potreby dostatok glukozy pre funkciu mozgu. Takze argument, ze Inuitom pracuje telo inac ako inym je neplatny.

down

diety funguju,keby nefungovali, neboli by take popularne. ide len o to, aby po schudnuti ludia nabehli na spravnu zivotospravu, zacali sa aj pohybovat a zdravo stravovat. potom to ma vyznam. inak je to zbytocne a samozrejme aj skodlive pre zdravie.

RNG

Stress vediem,k mobezite, napr cez privela kortizolu. Zly spanok vedie k obezite.
Nedostatok CLA v potravinach(stajneney dobytok krmeny krmnymi zmeskami chudobnymi na CLA)tak isto vedie k obezite.
Prebytky cukrov a jemnych bielych muk=vysokoglycemicke potraviny vedu k obezite.
Nedostatok jodu a selenu v potrave znizuje cinnost stitnej zlazy a to tak isto vedie k obezite.
A ta dalej.
. Ale toto su hlavne priciny, civilizacne, a samozrejme kombinovane s nedostatkom pohybu a mas dnesnu civilizacnu epidemiu obezity.
Vsetky menovane sa daju ale lahko adresovat, az na to, ze spolocnosti zarabajuce na dietach nemaju o to ziadny zaujem.

Daduska13213

ahojte, presne tak žiadna diéta nikomu nepomôže schudnúť na trvalo a ak prestanete jesť ktorúkoľvek látku budete mať pocit nedostatku. Určité množstvo sacharidov potrebuje mozog (150g) takže sacharidy nemôžete úplne vylúčiť, bielkoviny sú stavebné látky takže to je to najhoršie čo by ste mohli pre svoje telo urobiť je vylúčiť bielkoviny. V tukoch sa rozpúšťajú vitamíny a taktiež tuk má svoju funckiu v organizme. Každý človek potrebuje mať určitú tukovú zásobu (tuším 10% hmotnosti má tvoriť tuk) preto nemôžete vylúčiť žiadnu látku. Telo zareaguje akurát tak, že Vy budete mať stále na niečo chuť, stále Vám bude niečo chýbať. -odkaz odstránený- v tomto článku nájdete niekoľko reakcií organizmu na znížení príjem potravy prípadne čo sa deje v organizme keď nedostáva to čo skutočne potrebuje.

doubledog

a co to presne znamena, "pricina obezity na bunecnej urovni"?

ved obezita ma na roznych urovniach rozne priciny

odpovedam

laura, lenze on ma pravdu. Pri dietach telo straca okrem tuku vela svalovej hmoty a vysledkom moze byt sice chude, ale slabe a mlandrave telo. vyskumy dokazali, ze len dve diety su zdrave a ucinne. jedna bola bielkovinova a na druhu si nespomeniem.

Lenze ziadna dieta ta neuci zit zdravo. kazda dieta je zalozena vacsinou na nejakom nezmyselnom principe - napr. nejedz tuky, nejedz sacharidy, nejedz po 17 hodine, atd. Lenze toto vyvazene nie je. Takze ano, jest vyvazene a nie, ziadne diety potrebne nie su.

Co sa tyka reklamy zakladatela temy, v podstate nenapisal nic konkretne. Ale bunkova uroven? Bunky sa regeneruju vdaka aminokyselinam, cize staci dobra strava bohata na aminokyseliny, proteiny, dost spanku a vsetko je ok :-)

laura36

coby nefungovali, treba jest vyvazene porcie, zdravo, pohybovat sa a pod. a hlavne nepovolit v discipline a casom to zafunguje. Zas tu chce niekto vylakat peniaze od ludi nejakym "zazrakom" co im umozno schudnut bez namahy...podobne nevyziadane maily sa siria netom ako mor..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pozor na diety! Diety nefungujú! - Fórum - ZDRAVIE.sk