Mam pocit, ze som hlupa

Príspevok v téme: Mam pocit, ze som hlupa
gonfala

moj problem je ten, ze sa nic poriadne neviem o tom co sa deje vo svete ci u nas, nemam vseobecny prehlad o dejinach, geografii, politike,sporte, proste o vsetkom,, neviem ani ako funguje svet a veci vo svete, vselijake systemy a tak.. stale som zasnivana v mojej mysli si predstavujem nieco a stale len snivam a realne nijake nove informacie neprijimam. neviem sa ani sustredit, ked si nieco citam. neviem ani dlho pocuvat cloveka a premyslat nad tym o com hovori. som asi uplne mimo. A ked som v nejakej spolocnosti, tak sa citim hlupo a radsej nic nehovorim, pretoze sa v nicom nevyznam natolko aby som o tom vedela rozpravat.
chcem sa teda opytat, ci mi viete nejako poradit, ze akym sposobom by som mohla moje dovednosti zlepsit, lebo ani neviem odkial zacat. myslim, ze urcite nie je nic statene, mam 21, zivot pred sebou, ale zacinam byt uz taka smutna kvoli tomu, tak dajte vediet ak viete o com hovorim, dakujem pekne

NO2

Ja som mal učiteľku a tá nebola hlúpa, ale všetci vraveli, že je veľmi hlúpa. Ja som jej vždy držal palce. Na každej hodine sa so mnou rozprávala vždy iba na jednu tému. Ja som nemal kam pre ňou ujsť. Aj keď si vybrala môjho spolužiaka, tak tiež rozprávala iba na tú jednu tému, hovorila o nejakej chemikálii, nejaké DDT, ak si ešte dobre spomínam, ale o tom pochybujem, lebo si myslím, že som hlúpy.
Hovor o tretej svetovej vojne, ktorá možno bude. Stále si vyber jednu tému a hovor o nej niekoľko rokov, nikto si isto nepomyslí, že si hlúpa...

RNG

Clovek sa ma aktivne vzdelavat cely zivot a na to televizia a noviny zrejme nestacia. Tam sa dozvies len to, co ludia, co kontroluju tieto "zdroje informacii" a dezinformacii chcu, aby si vedel alebo si si myslel.
Spolahlivejdie informacie su z odbornych casopisov a knih, ktore zialbohu cita len velmi mala cast ludi, ostatni su bezny dav, ktory ako ovce nahanaju a zneuzivaju ti, co kontroluju cele dianie na svete dnes.

Dilin0

podla mna niesi hlupa :) ale to ti asi nestaci...problem nieje zeby si bola naozaj hlupa, len TY si myslis ze si hlupa aj ked nemyslim..porozmyslaj o tom

mascha

čítala som, tvoj problém by mohol mať aj telesnú príčinu,žiaľ nepodám fundovanú odpoveď, možno obličky,pankreas,vtedy sú stavy zasnenosti,výpadok z reality

individual

Čítaj, pozeraj televízne noviny, pýtaj sa...takto získaš prehľad, komunikuj o tom o čom chceš komunikovať, na to aby si bola aj dobrá rečníčka musíš aj vedieť počúvať. Ľudia chcú aby si ich druhí vypočuli. A potom už nebudeš mať problém ani komunikovať v spoločnosti. Na druhej strane nikto nekáže aby si zjedla celú múdrosť sveta. Lebo každý človek niečo vie a aj nevie. Proste je len na tebe čo chceš vedieť, stačí sa len prinútiť. Lebo život je krátky na premýšľanie, život treba žiť.