Dve krstne mena

Príspevok v téme: Dve krstne mena
bubinka

ahojte, viem, ze sa zo zakona mozu dat tri krstne mena, ale chcem sa spytat, ci uz mate niekto skusenost, ze ste dali dve krstne mena a obidve sa pisu v obcianskom preukaze? lebo by sa malo len jedno, len ja chcem dat meno s pomlckou...dvojite...tak preto....ze ci by sa dalo dat do obcianskeho potom oficialne to dvojite krstne meno...

repka

lea.. to ako sa tu objavil vobec tento clanok :D
.. ani ja nemusim zdrobneniny, ale su ludia, ktori za kazdu cenu chcu tvoje deti volat zdrobneninymi.. kazdopadne som za to, ze jedno meno staci.. ak ma byt dieta niecim vynimocnym tak radsej niecim inym ako menom...

lea128

repka, ja nechapem preco by sa mali deti volat vzdy len zdrobneninami...ze Hannahka....pre nejake mena sa proste nehodia zdrobeniny a maju sa volat normalne. Napr. pre meno Lea, sa tiez zdrobnenina typu Leanka nehodi a meno by sa nemalo nijak komolit a volat sa tak ako je to uvedene v kalendari. Ja som uz odmalicka zdrobneniny neznasala a trhalo mi to usi, ako hrozne sa daju mena komolit. Tiez sa mi nepacia extra moderne mena typu Wanessa, Pamela a Choerchina, ale nemam nic proti tomu ak sa davaju aj ine mena, ako klasice slovenske- ako Fero, Jozo, Maria...Urcite by som nedala ani meno Martin, kedze je to meno uz velmi otrepane. A k tejto teme Hannah- Olivia sa uz nebudem vyjadrovat, kedze ma uz dievca 5-6 rokov:)

repka

to len same problemy s takymito vecami, len preto ze tebe sa to paci.. a ako ju budu volat kamarati? hannahka? chuda dieta.. ked uz za kazdu cenu take "moderne" mena, tak jedno je az az podla mna:/
..ale ved kazdy podla seba...

Joo

nie je to uz stara tema ? asi je uz neskoro radit ;) ...... ja osobne nemyslim ,ze je to nejak zaujimave davat dve mena viem o com pisem, nielenze mam dve mena ,ale este i priezviska a je to des ako sa poniektore pani uradnicky zaujimaju o moj povod a celkovo robia problem papierovacky
...takze co najjednoduchsie a pekne po slovensky ;)

klaudia12

Ja mám tiež dve lebo som inej národnosti a u nás to je normálne keď ma dieťa dve mená. Nieje na tom nič zlé keď dáš dieťatku dve mená. Príde mi to také nezvyčajné a originálne.A vôbec nesúhlasím s tým že by sa mu deti alebo učitelia ,,posmievali,, ja som sa s tým nikdy nesretla. Skôr každý vyzvedá, ale v dobrom.Nedaj sa ovplyvniť trápnymi rečami druhých staromódnych ľudí :) Ja som na svoje mená pyšná. A mimochodom mám oboje mená v občianskom ;)

milli

Neviem, mne sa napr. tá kombinácia mien celkom páči a proti dvom menám tiež nemám výhrady - sú tu aj ďaleko "divokejšie" kombinácie. Je to asi otázka názoru a teraz je aj trochu iná doba. Veď rovesníčky nemuseli citovať všetky jej mená, aby ju oslovili...