Bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Bolesti kĺbov
lovely4

Dobrý deň chcela by som poradiť.Už dlhšiu dobu ma bolia všetky kĺby na rukách ,veľmi mi opúchajú bolesti sú už neznesiteľné v noci vôbec nemôžem spať .keď prídem do práce tak sa to zhorší pretože pracujem v chlade lekárka mi robila aj testy na reumu pred štyrmi mesiacmi ale tie boli vraj v poriadku.Chcela by som poradiť čo by to mohlo byť ďakujem za odpoveď.

Helus

ni-ka ja zatial nechodin nikde,len k reumatologicke+ ortopedi,v nemocnici,kde mi budu ten klb robit,uz tam chodim 6 rokov na kontroly,a rentgeny.Je to na vymenu,ale stale sa caka,kym pride posledne stadium,hraje tu este stale vek.Ale uz sa mi kontroly skracuju a vzdy sa robi kontrolny rentgen,a stale sa to horsi.

ni-ka

Helus, jasne ze to mame podobne:-)ved ja som tiez reumatologicky pacient, mam lupus, co je horsie v tom ze nenapada len klby ale aj svaly, organy, nervovu sustavu...vsetko...:-(
a vymenit klb som chcela,ale kedze som bola mlada nechceli, a beriem imunosupresiva, tak sa bali ci to telo prijme, lebo ak by sa klb "neujal" tak by to bolo ovela horsie...
tak u mna volili mensie riziko a radsej koleno "zreparovali" ako sa dalo, aj ked nie je 100% funkcne...
a nechodis aj do NURCHu?

Helus

ni-ka ale ved my mame presne tie iste problemy.A nehovoril ti ortoped o vymene klbu.Ja na to trpim uz 7 rok,a dost intenzivne.pravidelne navstevujem reumatologicku,aj obstreky som dostavala,a nic,ziadne zlepsenie.

ni-ka

Helus-ano aj ja mam synovitidu-ta blana zhrubne tym zapalom...aj mi ju vraj zrezali,ale aj tak mam koleno stale opuchnute...ze vraj ked je tam raz zapal nepomoze nic...
a o pichani do kolena viem svoje...au :-)
ja uz si davno neklaknem,ani necupnem...by som uz nevstala :-)
dufam ze ti ta vymena klbu pomoze...drzim palce:-)

Helus

ni-ka tak to mas tiez zle,ja mam zapal uz roky,a teraz som dobrala injekcie do kolena co sa davaju 3 tie hyaluroniove,a veru,mali co robit,aby mi pichli do kolena,mam tam zhrubnutu tu sinoviu,a zapal neustaly,bolo to veelmi bolestive.A klaknut si na koleno,hruza,a to len vynimocke,ked je to nevyhnutne.Ja mam diagnozy,ale aj moja babicka mala toto.tak nech nas to neboli.

ni-ka

Helus, na veku v tomto nezalezi:-)
a zial,koleno nie je uplne v poriadku, sice je zoperovane ale bez chrupavky a menisku to nie je ono...:-(
a okrem toho,kedze mam lupus,ten zapal z kolena sam od seba nezmizne ani po operacii...koleno boli pri kazdej zmene pocasia,stale krivam,nevyjdem schody...a tak...
ono je trosku rozdiel ak ma niekto opotrebovane koleno vekom a vymenia mu klb a koleno funguje ako nove a ine je ked mas v nom stale zapal...
napr.vzdy ked mam zapalene hrdlo,tak sa mi bakterie krvou dostanu aj do kolena a kedze je oslabene,vzdy sa zapali,rozboli a zas vytahujem barle...

Helus

NI-KA dik za spravu,a uz mas koleno v poriadku,ty si este mlada ,ja mam 49 a mam ich opotrebovane,aj gonartrozu+ reumatoidnu artritidu,ale inac sa citim na 20 rokov.

ni-ka

Helus, ja beriem preventivne toto www.namaximum.sk
ma to najsilnejsie zlozenie co je na sk trhu...

ale ked som mala problemy s kolenom (gonartroza 3-4stupna) a cakala som na artroskopiu (rozpadla sa mi chrupavka, meniskus, zdegenerovali vazy a slachy)
tak som mala ukrutne bolesti a vtedy som brala ten tramal, lebo mi uz od bolesti nezaberalo nic:-(vtedy by mi nepomohla ziadna klbova vyziva...
a kedze som mala vtedy 29 rokov tak mi klb este menit nechceli,len mi zbrusili chrupavky, zobrali meniskus a preplachli koleno od namrvenej chrupavky...
az po operacii som zacala brat tu klbovku,MSM,cecko a kolagen,aby sa lepsie hojilo a aby som posilnila ostatne klby,kosti a vaziva...

Helus

NI-KA mozes prosim ta napisat,aku klbovu vyzivu beries.Ja beriem Condrosulf-Arthrotek forte-Metojeckt injekcie do brucha 1x tyzdenne.A ked mam velke bolesti,tak Flektor granulat.A ziadne velike zlepsenie za 3 roky nemam.Som sice cakatelka na vymenu klbu,tak asi aj preto mi nezabera liecba.