Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moje štena sa bojí ludí a psov

Príspevok v téme: Moje štena sa bojí ludí a psov
Patricia1993

Pred mesiacom som si kúpila štena salašníckeho psa.Momentálne má 3 mesiace.Bojí sa,kedˇju chce niekto pohladiť,šteká na ludí,je k nim nedôverčivá.zo začiatku sa psov bojí alebo po zoznámení je priatelská.Majitelka povedala,že matka šteniat nie je bojazlivá a že štena také nebude.Ale už to trvá mesiac,tak neviem či mám tomu dať volný priebeh.Chodím s nou často na prechádzky,aby sa mohla zoznámiť s druhými psami,aj ľudmi.Čo by ste mi poradili?Toto plemeno som si zaobstrarala na stráženie.

Slobodna

Milá Deria vzhľadom k tomu, že sa kynológii venujem už nejaký ten piatok a nie na laickej úrovni, určite na to nezabúdam.
Pes, s ktorým tráviš čas, ktorý je socializovaný, či už s ľuďmi alebo inými psami, bude tvoj dom brániť najlepšie. Bojazlivý pes síce narobí veľa kriku ale to je všetko.
Predsudky,že len zúrivý, agresívny pes, ktorý neznáša všetkých naokolo bude najlepším strážcom sú úplne mimo.
Tipujem Deria, že lupič bol niekto koho pes dobre poznal ;)
Ďalšia vec - čo ty rozumieš pod pojmom strážny pes??? Pes môže byť tým najlepším strážcom, môže sa aj rozdrapiť, uštekať na smrť, keď to nikto nejde skontrolovať. Pes nie je zabijak, ktorý usmrtí každého kto prekročí prah domu či dvora. Na to by si musela mať iný výcvik so psom :) Pes ti akurát dá svojím štekaním najavo, že niekto cudzí prichádza. Poznám mnohých, ktorí na takého psa ešte aj vykrikujú, že drž hubu alebo buď ticho. Tak nech sa potom nečudujú :))

Deria

Slobodna, nezbudaj, ze Patricia ho chce mat ako strazneho psa. Ja som psa este na strazenie nemala ale ked sa spriateli s mnohými cudzími ludmi, aby to nedopadlo ako u mojej kamosky: pes obrovsky doma a vykradli jej byt. (ona ho tiez nemala ako strazneho ale ako milacika rodiny) Ked prisli policajti vysetrovat, pozerali s respektom na psa a pytaju sa: a tento kde bol v case lupeze? Kamoska ze no tu!:)

Slobodna

čo najviac socializovať, kým je ešte šteňa, v staršom veku sa to odstraňuje už ťažko. Čo najviac stretávať s ľuďmi, so šteniatkami - nie staršími psami, tam hrozí z ich strany napadnutie a to si zapamätá na celý život. Chodiť na prechádzky, privykať na rôzne zvuky, situácie, napr. aj cestovať autobusom, autom, vlakom. Dobré je nájsť si kynologickú skupinu vo svojom okolí, kde sa psíčkari stretávajú, chodia spolu na prechádzky, cvičia. Určite nezanedbávaj ani výcvik. Vždy keď sa dá pohladkať niekomu cudziemu, riadne vychváliť a zmeniť intonáciu hlasu na vyšší tón. Ťažko sa to popisuje, preto je lepší cvičák alebo kynologická skupina, kde ťa všetko naučia, ukážu, pomôžu. Vyrastie ti totiž z toho riadne hebedo :) poznám, tiež mám doma veľkú rasu a preto výcvik netreba zanedbávať, inak ho neskôr nebudeš zvládať. A najdôležitejšie nakoniec - žiadne fyzické tresty!!! lebo jeho strach už neodstrániš. So psom sa dá krásne pracovať, donútiť ho rozmýšľať, krátke-jednoduché povely, nezabúdať na odmeny, ak chceš potrestať, tak ignorácia je najväčší trest.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moje štena sa bojí ludí a psov - Fórum - ZDRAVIE.sk