Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
Tibor86

Zdravim, bola mi zistena borelioza no vraj som ju niekedy v minulosti prekonal, no v krvi mi zostali stale borelie, prikladam foto s vysledkom testu. Bral som cca. mesiac antibiotika, teraz idem o tyzden na kontrolu. Problemy zacali silnymi bolestami hlavy, zavratmi, busenim srdca, nespavostou, depresiami a akoby toho este nebolo malo tak ma zacali bolievat oci-bolest ako ked ide oci z jamiek vytlacit, pocit piesku v ociach, svrbenie, casto cervene oci. Siel som preto aj na ocne, kde mi zistili zapal spojiviek + hypermetropiu, nafasoval som preto okuliare, namerali mi na obe oci az 3.75D - to som bol druhy krat, no okuliare mam dvojky + syndrom suchych oci, kvapem si umele slzy. Oci ma bolievaju vkuse aj pri pohybe ocami, niekedy pri dotyku na vieco a aj ked mam oci zavrete, bolia aj hned rano po prebudeni a je jedno co mam okuliare alebo nie, no nosim ich od rana do vecera. Bolesto hlavy trocha ustupili, no stale pocitujem tlaky v hlave akoby som mal hlavu vo zveraku, raz za 2 tyzdne ma neskutocne boli hlava v strede cela, je mi na zvracanie, neurologicka povedala ze to moze byt aj migrena no je bez priznakov, vobec mi vtedy nechuti jest, bolest trva aj cely den, niekedy ustupi po sprche, studena voda na hlavu a na druhy a treti den je mi totalne nahovno. Teda vkuse sa citim dost zle, nedokazem to opisat, tlaky v hlave, nevolnost, zavraty. Neurologicka ma preto poslala na MRI kde mi zistili leukoencefalopatiu z vaskulopatie. Nieco som si o tom vygooglil no snad to nieje pravda v mojom pripade :( Chcem ist este k psychologovi ci to nemoze mat suvis so psychikou no ked som sa na stranke borelioza.cz docital co vsetko borela sposobuje tak mal som vazne dost. Bolieva ma aj chrbat-krcna chrbtica je to dost silna bolest ako noze v chrbte nabodane, chodim aj na masaze+parafin obcas to pomoze. Z infekcneho ma poslali este na alergo, kde mi robili test na imunitu a zistili toto, prikladam tiez foto. Vraj totalne znicena imunita, chodim preto na injekcie. Pametam si, ze naposledy som sa citil dobre zhruba pred 10rokmi, odvtedy som ako chodiaca mrtvola. Neurolog. ani na infekcnom mi nechcu o tom blisie povedat nic, ze ktory stupen to vlastne tej borely mam. Docital som sa, ze su tri. U mna to bude asi ten treti, kedze na MRI mi nasli ten nalez. Zacinam sa obavaj aj o oci, mam oci poskodene z tej boreliozy ? Nebude sa to dalej zhorsovat ? Da sa z toho vobec niekedy nejako dostat ?

Dakujem za rady.

Tie foto:

Tibor86

No tie zuby by aj mohli byt problemom, u zub. som bol naposledy pred 2 rokmi aj daco. Mam 2 mrtve zuby, no usta si dennodenne vymivam ustnou vodou a zuby umyvam. No nebolo by asi zle zajst k zubnemu.

Teraz ma zas boli hlava lava strana v oblasti spanku vcera prava. Uz nechcem ani tabletky jest. Skusim zas tak ako vcera masirovanim a buchanim po bolavom mieste.

Tlak mam ok, no pulz az 96 v klude.

mascha

v DE v alternatívnej liečbe používajú koreň rastliny Dipsacus /homeotinktúra/ a kompozit olejov,za príznakmi môžu byť okrem toxínov, mrtve zuby, ťažké kovy /okrem iných sa na vylúčenie používa aj prášok oliv.listov/,potom treba sanovať diery v imunitnom systéme dobrými baktériami

Tibor86

Hmm neviem teraz ci to pisete o sebe alebo o clenovy rodiny.

U mna je to tiez unava, no zabudol som uviest aj zle spavam, ked si laham do postele vobec necitim unavu, len si lahnem do postele a cakam kym zaspim. Vsimol som si, ze ked sedim pri telke je jedno ci v strede dna, rano vecer, tak zacnem citit unavu a zaspim. V izbe kde spavam mam aj telku no tam ked pozeram tak nezaspim je to divne. Najme sa mi chce spat ked ma boli hlava. Mne tiez byva na zvracanie no pred ocami sa mi nezahlmieva, no stavalo sa mi to zhruba pred par rokmi, no moze to mat suvis aj s tlakom, odpadnut som este neodpadol aj ked neviem ako by to dopadlo keby mi bolo zle bolela hlava, natahovalo ma na zvracanie ze keby som si nelahol lebo vtedy vzdy si lahnem. Neviem no co som to nachytal za pliagu, pojdem este k psychologovi a pytat sa na MRI chrbtice, ortopedovi ci to nema suvis s chrbticou.

Tibor86

Boreliotik- a trpel v uvozovkach LEN bolestami hlavy ? Mne to asi znicilo svaly na tvari preto som ako mumia a comu by nasvedcovali aj ocne problemy.

Bola to moja chyba ze som nesiel k lekarovi skor no Boh to mal vediet ze je to borela. Uz mi asi nepomoze ani Pan Boh. :(

Tibor86

No ja som ju uz vraj prekonal niekedy v detstve a to mam uz 28r. Co si pametam tak naposledy som sa citil uplne dobre ked som mal takych 12r. Vtedy som bol zrovna v Zeleznom. Je mozne ze som kliesta chytil tam no nepametam si zeby som nejakeho mal alebo nejaky cerveny kruh na tele. Skor som sa nakazil jedlom alebo komarmi vraj aj tie prenasaju borelu. No na zakladke a strednej som taketo problemy nemal. Zacalo sa to zhruba ked som skoncil skolu v roku 2007. Ako hlava viem ze ma bolievala aj na zakladke a strednej no nie takto. Pametam si ze zhruba v 15r ked som stal z postele sa mi uplne zahmlilo pred ocami uplna tma az dom si musel sadnut. Napravilo sa to zhruba po minute. Toto sa mi predtym nestavalo. Teraz prednedavnom ked som dlhsie sedel a stal zacalo mi byt strasne zle no hned to preslo nejak som tomu nevenovsl pozornost co bola zrejme velka chyba. Potom zacali bolesti hlavy oci poskodenie zraku bola mi zistena hypermetropia az skoro 4D nosim preto bryle. Myslel dom ze ma to z yoho bolieva hlava no ta boliava rovnsko ci mam bryle abo nie a aj oci bolievaju stale. Mam syndrom suchych oci kvapem si kvapky. Klby ma neboleli no pocitujem zasklby svalstva. Najviac ma trapia bolesti oci a hlavy. Akoby som mal hlavu vo zveraku vkuse boli nieje to hrozna bolest tu mavam zhruba 2x za 2 tyzdne. A podlamna to nebude migrena. Skusim ist este k psychologovi ci netrpim nejakou uzkostou depresiou no tie moze sposobovat borela. Este jedna vec. Chodim stale ako mumia nedokazem sa normalne usmiat proste to nejde. Neviem ci to moze robit depka. Mne na mri nasli loziskovu leukoencefalopatiu z vaskulopatie. Neurolog mi nevedela povedat ktory stupen borely mam a v akom rozsahu mam poskodeny mozog. A myslim si zeby mi to ani nepovedala iba pod natlakom. Atb som bral mesiac aj probiotika. Idem teraz na kontrolu odber krvi. No atb mi nepomohli citim sa stale rovnako. Bolesti oci hlavy tlaky na hrudi busenie srdca tep v klude aj 100. Teraz som este chytil nadchu boli ma krk akoby som mal noze v nom bol som ns oarafine masazi no nepomohlo. Na alergu mi zistili uplne znicenu imunitu cize chodim aj na injekcie. Je divne ze ta bolest ma prejde len buchsnim po hlave masirovanim bol. Miesta alebo klepanim po ociach. To je zhruba vsetko. A to musim este do prace chodit na 2 zmeny ked mi je totalne nahovno.

boreliotik

My sme mali v rodine človeka s boreliózou, mal posledné štádium, žilo to v ňom niekoľko rokov, keď mu to zistili tak mal hrozivé protilátky, antibiotiká bral možno skoro každé 2-3 mesiace po dobu 2 rokov, a aj tak je podľa mňa nevyliečený. Ale zaujímavé, že nemal žiadne problémy s kĺbmi tuším, alebo len minimálne, za to mal bolesti hlavy často, nakoniec bol na MR a nič sa tam nezistilo, takže to bolo pravdepodobne boreliózou. Ak to nejde cez lekára a nie si si istý liečbou, skús alternatívu, ako píše RNG, neni to zas také drahé.

Tibor86

Vcera ma zas bolela hlava, zacalo to za pravym okom, nasledne ma rozbolela aj hlava, tesne nad okom. Tabletky nezaberali-migralgin, quarelin. Preslo az po masirovani bolaveho miesta a oka, buchani rukou na bol. miesto. Bolest je dost silna, znasobuje sa pri bucnuti rukou na bol. miesto no pri dlhsom buchani prejde. No ak je toto podla dr. v poriadku tak neviem, bolieva ma takto 2 razy za 2 tyzdne. Je mi vtedy aj zle, nechuti mi jest. Zeby to ozaj bola migrena ?

RNG

Nuz zozen si extrakt z olivovych listov, kde denna davka je 3 x 300 mg oleuropeinu, tiez serrapaptazu a a odmaskovanie vnutrobunecnej formy boreliozy, davka 3 x 12 000 IU, a tiez kvapky samoento, coumanda a banderol davka 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Uz len samotny oleuropein brany dlhsie, vyliecil zo zastaralej neuroboreliozy moju sesternicu, co sa uz mnohokrat s nami posledny krat lucila, a to jej pravidelne davali doxycyklin a ine, co jej aj tak nakoniec nepomohlo , lebo sa jej to stale vracalo spat. Aj dalsie dve sesternice, ktorym to zase liezlo na klby.
Vobec, na Slovensku je tej boreliozy prekvapivo velke mnozstvo