Ako prestať zlyhávať?

Príspevok v téme: Ako prestať zlyhávať?
Larissa

Som tu zas, bola som sa dat dobrovolne preliecit na psychiatrii, aby som nevyviedla dajaku hlupost. Prepustili ma po mesiaci, vraj eutymnu a nesuicidalnu... ale problem je v tom, že opat zacinam pocitovat nutkanie ublizit si, minimalne sa dorezat. Nechapem to. V normalnom prostredi skratka prestavam fungovat a chcem ho opustit, zaroven sa vsak vzdy tesim z liecenia domov.
Tak ako prestať zlyhavat a zacat fungovat v beznom zivote, prostredi???

andrik

Larissa,
snad si to tu este precitas. :)

Hm...a tebe sa kamarati nikdy nepostazuju? Vies, lebo ludia su nastaveni na vykecanie sa z problemu, pretoze ked niekomu povies svoj problem, tak ti poradi, pomoze a akoby si imaginarne to svoje bremeno preniesla nad jeho hlavu.
Nehovorim, ze je to liek na vsetko, ale chapes, aj malickosti ti mozu pomoct.
Ak ale teda nechces zatazovat kamaratov(a mas na to peniaze), tak zajdi za psychologom.

Drzim ti palce, velmi. Zacni sa lubit.

Larissa

andrik, mam kamaratov, ale nechcem ich otravovat, tak sa im nezdoverujem. Myslim, ze na to skratka nemam pravo, zatazovat ich svojimi problemami. Zalub mam inac dost, volny cas mam vyplneny prakticky na minuty. Beztak mi to teraz nezabranilo v tom, dorezat sa.

andrik

_meno, strasne krasne si to napisal, tiez teraz prechadzam horsim obdobim, ked mam pocit, ze sa mi nic nedari a tvoj prispevok si skopirujem a budem citavat, ked uz nebudem vediet co robit :)

k teme, mas kamaratov? lebo vykecat sa niekomu, kto ta pochopi je na nezaplatenie. mas zaluby? mas vyplneny volny cas?

_meno

Ahoj Larissa

Vzhľadom na to, že sa tešíš z liečenia (kde si) domov, je to zrejme spôsobené aký je tvoj domov.

V skratke : v tvojich predstavách je domov super, keď však prídeš doň v realite nie nie si až taká spokojná.

Zle si robíš už zrejme na čoraz podvedomejšej (zautomatizovanej) úrovni: to spôsobuje, že je pre teba ťažké spomenúť si a identifikovať prečo si vôbec si začala robiť zle.

Ja som mal nedávno problém s tým, že Boh stvoril každú dušu nesmrteľnú (každý človek má túto vlastnosť či verí či neverí). Človek nemôže ukončiť život, ako si myslíme. Ani Boh dookonca nezabije dušu ani na poprosenie (a to že som ho prosil ^^-odpoved bola NIE, Boh nenici co stvoril).

Problém si myslím že tkvie v tom, že sa snažíme búriť proti ŽIVOTu, keď okolie je zlé, okolnosti sú zlé, pocity sú zlé, telo je chorlavejšie a podobne. Sústreďujeme energiu(život, nekonečná energia) na ničenie - robíme zle druhým, a keď stratíme absolútne vôľu žiť, robíme zle sebe. Je to prosto blúdny kruh, kde sme nešťastní, robíme zle, sme nešťastnejší, robíme viac zle a podobne.

V praxi to znamená, že tvoja duša (tvoje vnútorné dieťa, ty ako čistá láska) niečo iné cíti, ako je. Preto prestavas fungovat a chces opustit bezne prostredie.

Je jeden pekný citát, že múdry človek nedovolí predbehnúť svoje činy svojmi rečami. Riešenie tvojho problému, je vrátit sa naspať:

Čo si chcela (duša je slobodná vôľa, duša robí "ja chcem") už dávnejšie spraviť a nespravila si. Aké sny si mala a nerealizuješ ich. Aké zmeny by si vo svojom živote rada videla a spravila.

Z osobnej skúsenosti Ti môžem poradiť, že Boh ti nesiahne na slobodnú vôľu čo ti dal (čiže si nešťastná, on ťa nebude nútiť robiť niečo, aby si bola šťastná). Ale, veeeľmi veeeľmi nekonečne veeeeľmi ti bude pomáhať, keď chceš ľudom (ako sebe tak aj ostatným) pomáhať. Možno sa ti to teraz ťažko chápe, ale ľudia čo nasledujú Boha nemajú strop, pretože strop by znamenalo obmedzenie a Boh nikoho neobmedzuje ... Preto existujú ľudia, čo keď sa hnevajú na svoju starú prácu a cítia že chcú novú si sadnú a povedia DOSŤ: a idú iným smerom v živote. A zrazu akoby náhodou nájdu novú prácu, akoby náhodou v nej stretnú milých ľudí, akoby náhodou sa im zlepšia rodinné vzťahy, akoby náhodou ... Lebo chcú.

Odpovede, prečo si nešťastná (lebo tvoje predstavy sa líšia od reality - lebo svoje predstavy si neuskutočňovala) nosíš vo svojom vnútri. Prosím ťa veeľmi ťa prosím, nevzdávaj sa svojej vôle (ach mne je zle, potrebujem pomoc, idem hľadať ľudí čo mi pomôžu) - my ľudia nevieme čo nosíš vo svojom vnútri, preto ti ani nevieme pomôcť robiť to, čo len sama vieš čo robíš... (to je ten klasicky citat, že najskor sa ta pytaju preco to robis (lebo tvoje sny nevidia druhy, len ty) a potom sa ta pytaju ako si to dokazala). Chces peniaze? Zhanaj ich. Chces dobru pracu? Zhanaj ju. Chces vela priatelov, zhanaj si...Jednoducho co chces je ciel a AKO je nekonecna mnozina AKO to dosiahnut- nefunguje 1.ako, skus 2. ako, ak nie skus 3...atd atd do nekonecna.

A este na koniec: nic nie je take bolestive, ako zostat v stave ktory nemame radi (dovtedy ti budu kakat na hlavu pokial im to dovolis - lebo sa ti kopi hnev, co sposobi ze kratkodobo hnev ti pomoze prekonat strach z druhych).

Zhrnutie:
Oddychni si, porozmyslaj co chces robit (v zivote), rob to.

Vela stastia, zdravia a pekny sobotny vecer Ti prajem Larissa.