Vydatá do únavy

Príspevok v téme: Vydatá do únavy
nela666

Rada prijmem od vás radu, prečítam názor...môj životný príbeh je rovnaký ako asi mnohých žien, ktoré si vzali za muža "umelca". To ja tak volám môjho muža, nakoľko jeho herecké výkony sú tak dokonalé, že pán Chudík je proti nemu amatér. Skrátka moje 31r . manželstvo je založené na manipulácii, zastrašovaní a hádkach. Všetko sa snaží ovplyvniť tak, aby jemu bolo dobre, mňa usmerňovať ako jemu vyhovuje a určovať mi čo mám a čo nemám robiť.Ja na rozdiel od neho, neviem s kým sa kedy stretáva, čo robí vo voľnom case, kde sa práve nachádza..podniká a ja nemám šancu z práce zistiť ako a s kým trávi čas. Skrátka žijem s manipulátorom, žiarlivcom a agresívnym chlapom s nízkym sebavedomím.Večne som bola v niečom podozrivá, stále musí byť v strehu, zisťovať a preverovať. Všetci moji známi sú o ničom, každý, kto je na mojej strane je okamžite jeho nepriateľ. Podľa neho som ho celý život podvádzala a on, chudák morálne bezúhonný a čistý sa chytá za hlavu, ako s takou nulou mohol toľko žiť. Podotýkam, že ja nemám šancu zistiť kde sa celý deň pohybuje, keďže samostatne podniká a ja som v práci. (Hlavné, že na vianoce som mu našla smsky od susedy, ako si písali. Spravila som poriadok a zrejme prekazila ich začínajúci vzťah). Neznáša keď vidí, ako sa mi darí v práci, keď sa o seba starám, dbám, aby som dobre vyzerala, samozrejmosťou je čistá domácnosť, navarené, oprané...som detailista a pedant. Večne doma sama, občas nejaká káva s priateľkou, sem tam nejaký ples, či nákupy. Záchvaty zúrivosti, keď sa mu niečo nepodarilo, si vykompenzoval vždy zásadne na mne. Potom došiel s kyticou alebo strčil nejaké euro nech si niečo kúpim. Poviem vám, to sa musel veľmi premáhať, keď z tej JEHO uzamknutej kôpky peňazí bral na nejakú sprostosť pre tú nulu, aby pre boha sklapla a nerozprávala pred rodičmi a priateľmi s akým tyranom žije...Doteraz sa nevie vyrovnať s tým, že napriek fackám a nepríčetnému revu ma nedostal na kolená. Syn už žije samostatne a ja nemám aks chuť zostať bývať v JEHO dome.Čoraz častejšie skloňujem slovo rozvod a odchod. Samozrejme, odísť z domu musím ja lebo všetko je iba jeho. On zarobil, on vypodnikal, on sa narobil, on vybudoval a staral sa, on ma roky živil...podotýkam, ja pracujem a okrem materskej a krátkeho obdobia, som vždy pracovala. Moje sú len handry a nič vic. Opakuje mi, že keby mám charakter, nenárokujem si na nič a odídem len čo patrí mne pre osobnú potrebu. Raz som sa aj zbalila a odišla k rodičom po tom, keď hodil po mne ovládač od televízora s takou silou, že ryha v stene, veľká ako kávová lyžička, je tam dodnes. Po mojom odchode ste mali vidieť ten herecký výkon! Panika, strach, bezmocnosť...zrazu volal s plačom, prosil, sľuboval, veru aj rakovinu zo dňa na deň dostal a vyhrážal sa svojou smrťou. NIč mu zrazu nevadilo,veď on CHCE, aby som aj ja bola šťastná, aj do divadla pôjde so mnou, vôbec mu nevadilo, že pracujem aj dlhšie, či keď by som išla na kávu aj s kolegami, dokonca je rád keď sa oblečiem sexi a som príťažlivá a kopec klamstiev. Keďže vtedy súhlasil s mojimi podmienkami, ktoré som mu dala, vrátila som sa. Dodnes to ľutujem. Mohla som mať odchod už za sebou a vyše roka už poriešený život. Odvtedy má o dôvod viac revať po mne, ako som si dovolila opustiť ho keď on je tak starostlivý a pozorný a všetko pri ňom mám a vrátila som sa lebo chudera by bez neho skapala od hladu...čiže všetko vie použiť dôkladne proti mne. A tie útoky na mňa sú iba preto lebo ja ho provokujem a sama si za to môžem. Poviem vám, nech robím, čo robím žiaden môj postoj nie je správny. Musí kričať lebo som sa úplne nepodvolila a neposlúchla som, čo on pre moje dobro vyžadoval. Vrchol všetkého je ten, že najnovšie ma dal sledovať. Zaplatil ochotnému spicľovi a ten ma odsledoval, keď som išla na pracovné stretnutie s budúcimi zamestnávateľmi a kolegami. Totiž, dostala som vynikajúcu ponuku pracovať v oblasti, ktorá ma nesmierne baví a práca by ma napĺňala. Nehovorím o časových výhodách a oveľa väčšom finančnom ohodnotení. A tu nastalo peklo. Najskôr sa pár týždňov ochotne zaujímal ako pokračujem so získaním tej práce, ako budem asi ohodnotená, či pracovná doba bude pohyblivá a samozrejme ako mi STRAŠNE MOC fandí a drží palce! Ako je na mňa hrdý!Ano. Až tak, že dal vytĺcť okno na aute môjmu budúcemu nadriadenému, kým sme v jednej kaviarni mali 5 ľudia stretnutie...a ja teraz čakám, či vôbec získam prácu mojich snov, pretože kto chce problémovú? A o toto mu išlo. Okrem toho žijem v strese, kto ma kde sleduje, či nemám napichnutý mobil a idem zomrieť od strachu, keď vyjdem z domu, aký vagabund sa na mňa nalepí autom a či mi neublíži. Takže toto je iba malá časť z môjho rozprávkového manželstva, ako si ľudia okolo mňa myslia. Lebo aj to vie dokonale uhrať. Vonku medzi ľuďmi je to najpozornejší manžel na svete. Drží ma za plece až ma bolí šija, kontroluje, či mi nič nechýba, prvý uteká kúpiť na čo mám chuť. Na plese či inom podujatí sa rád pochváli, akú má upravenú ženu, nezabudne podotknúť, že tá moja kaderníčka je síce drahšia, ale je šikovná. A tie šaty, ktoré som ledva zohnala,síce neboli najlacnejšie, ale on je rád keď má reprezentatívnu manželku. Podotýkam, že od kaderníčky, cez šaty a kabelku som si vždy všetko musela platiť sama z našetrených peňazí z výplaty lebo ho ani len náhodou nenapadlo spýtať sa ma doma, či nepotrebujem finančne pomôcť, ked už ideme na ples, na ktorý chce ísť hlavne ON lebo ho organizujú jeho kamaráti, s ktorými pestuje dlhé roky koníčka. A ja teraz stojím pred rozhodnutím odkiaľ začat... obaja sme 50tnici. Mám veľkú chuť sa nadýchnuť a konečne začat žiť. Robiť to, čo ma baví. Zájsť občas do divadla, na operu, do galérie...aj o toto všetko som s ním prišla. Ale ja som ako zablokovaná. Neviem totiž ako na to... radikálne sa zbaliť a odísť alebo sa skúsiť dohodnúť o bývaní... začínať v mojom veku od začiatku sa mi totiž vôbec nezdá vtipné...ale viem, že ho nemilujem a život s ním je pre mňa momentálne už len nutné zlo... tak sa vyjadrite prosím, ako by ste to riešili vy.

adr1a.

Sehria. Velmi ma tesi, ako si to cele zvladla a ako to dalej zvladas. Prajem ti vela zdravia, uspechov a zdaru. Som rada, ze si nasla lasku a ze ste si navzajom oporou. Ovela mladsi ludia by si mali brat z teba priklad. Sice ti to trvalo, ale zvladla si to a nevzdala si sa. Vela stastia ti prajem

sehria

Maoam a všetci tí, ktorí ste vyjadrili svoj názor na môj príspevok pred viac ako rokom. Ano, toľko času ubehlo...ani neviem, prečo som dnes dostala vnuknutie nazrieť sem po tak dlhej dobe. Prečítala som si spätne svoj príspevok a vaše názory. Ďakujem vám a vážim si toho. Niektorým som sľúbila, že dám vedieť...takže skrátim to. Zajtra bude rok od rozvodu. Celá tá paráda trvala cca 20 min. aj s prestávkou. Nepomohli ani chválospevy môjho ex, aký je on podnikateľ, aký je on starostlivý, ako sa mám dobre...asi pani sudkyňa takých už niečo videla...po rozvode som bývala ešte necelý pol rok spoločne v dome s ex. Bolo to náročné na psychiku. Ani nebudem opisovať spoločný život. Urážanie, sledovanie, hrabanie sa v mojich osobných veciach a pridala sa aj jeho rodina..ťahal zo mňa peniaze, musela som zo všetkého platiť polovicu. Ale dobre..teda zle. Hľadala som podnájom lebo chudá, vyčerpaná a dourážaná som mala toho akurát. Musím podotknúť, že ma do toho dotlačila hlavne moja priateľka, ktorá videla, že som na dne a bez peňazí. Jej vdačím za to, že dnes bývam už od júna v bytíku, kde mám svoj raj na zemi. Doslova som utekala v horúčave a s 20 eurami v peňaženke z vlastného domu po tom, ako mi zase začal vykrikovať všetko to, čo dodnes nestrávil....tak si tu žijem, sice zadĺžená po uši, ale ten pokoj! Prídem z práce a nitko na mňa nezazerá. Nik ma neuráža, nikomu nerobím slúžku. Idem kam chcem, prídem kedy chcem, usmievam sa . A aby som nezabudla, porušila som svoj sľub samej sebe. Prišiel mi do života chlap, ktorý tiež prežil veľa...dve zlomené krídla sa našli a začínajú lietať. Baví ho divadlo, hudba, kino...výlety do přírody, výstavy a hrady, zámky. Ľudia, ja som za 31 rokov toľko nepochodila, čo teraz za zopár mesiacov. Teraz viem, ako prejavuje chlap úctu k žene..aké je to keď chlap povie žene milujem ťa. Lebo on to nie len povie, on to dokazuje. Je to úžasný pocit, keď vám otvorí dvere na aute a prinesie ruže a šampanské v deň, keď ste sa zoznamili...tešíme sa vždy na víkendy a zdieľame spoločne radosti aj starosti...čaká ma ešte majetkové vyrovnanie, to bude zložitý proces lebo ex samozrejme stále ukazuje svoju "moc". ale ja to ustojím. Oslovila som dobrú právničku a ideme doriešiť aj túto kapitolu...pretože on užíva celý dom sám a ja platím mesačne podnájom..povedal, že nemala som vymýšľať a mala som zostať doma a nemuseli sme sa dohadovať o peniaze. Slúžka mu evidentne chýba. No a čoskoro budem babka. So synom a nevestou som v kontakte, občas návšteva okrem toho telefonovanie či písanie...čiže nestratili sme cestu k sebe. Psíka si chodím každý víkend brať k sebe a ex smutne pozerá, keď odchádzam. Je šedivý, zostárnutý a jeho užasní kamaráti už toľko nechodia a nevolajú...takže takto som to celé zvládla. Čaká ma ešte dosť skúseností. Neviem, ako všetko dopadne. Ale v podstate som na seba hrdá. Všetko je tak, ako má byť...asi som musel prejsť všetkým tým zlým, aby som videla aj to dobré. A ja sa teším, čo bude...želám si iba zdravie a silu. Ostatné bude...keď všetko skončí, viete čo mám ešte v pláne? Novú prácu. Mám sice vek, kedy sa ťažko hľadá uplatnenie, ale ja som sa vám tak naštartovala, že si verím. A bol by čert v tom, aby som aj toto nedosiahla. Však dám potom vedieť priatelia :-). Majte sa krásne a dievčatá, ktoré ste v nefunkčnom manželstve: riaďte sa svojim srdcom. Nie ste povinné znášať maniere žiadneho chlapa. Nie je váš nadriadený, ani nie je zákonom dané, že ste povinné poslúchať a robiť mu obsluhu. Buďte hrdé, svojprávne, milujúce a ľúbte aj same seba. Úcta k sebe samej z vás dotvára osobnosť. Chválabohu, ja som ju nestratila.

nela666

Maoam nas syn sa nevyjadruje. On je zvlastna povaha. Ma rad oboch rodicov a nedava nejako najavo svoj pohlad na vec. Zrovna vcera sme mali kratky rozhovor na temu rozvod, vypocul si, prikyvol a pobral sa :-). On je taka nema ryba. Vie, ze nemal jeho otec vzdy pravdu a vidim, ze sa na mna nehneva a ticho suhlasi...lenze otec ma peniaze a ja velmi nie...otec je pomoc v manualnej oblasti.. zaluby su spolocne...mna ma rad ako mamu, je pozorny nikdy nezabudne na darcek, telefonat...myslim, ze ja som svoje poslanie splnila a kazdy ideme svojou cestou. Proste vyletel z hniezda a ma uz svoj zivot. Po pravde, ani ho nechcem zatahovat do nechutnych scen a hadok. To je zalezitost jeho rodicov.
PS: Maoam, buduci tyzden riesim...opat sa niekto prejavil a nechutnym sposobom.

Maoam

nela666 - na toho tvojho syna som sa ta chcela opytat uz v mojich prispevkoch,ale bolo toho vela, aj ked som na to myslela, ked si pisala o otcovi ako svedkovi, ako je to s tvojim synom, pri vela veciach bol, vyrastal u vas doma, deti su vnimave, nic im neunikne, ani nevyslovene napätie, nemusia ani facky lietat - a zaujima ma jeho nazor na toto vase manzelstvo a vztah k tebe a vztah k jeho otcovi, okrem toho, co uz vieme, ze maju spolocne zaujmy

xx...xx

Zaujímavý príbeh, zaujímaví ľudia. Psychopat, manipulátor, egoista, podnikateľ, neprístupný rozumnému slovu, s nízkym sebavedomím, žiadnou inteligenciou, vydierač, herec, rozdvojená osobnosť, agresívny, výbušný, nevie robiť na PC. Ona : sebavedomá, priama, sčítaná, inteligentná, temperamentná, sexy, so širokým obzorom, prirodzeným intelektom, schopná a silná osobnosť, mentálne na úrovni, racionálne zmýšľajúca, vie robiť na PC. Zároveň ale skvelá gazdinka, tichá a mlčky trpiaca hrubé domáce násilie o ktorom nikto nevie, pretože to nikdy neohlásila na polícii. (Mimochodom, násilie domáci násilníci rokmi gradujú, takže po 30-tich rokoch by to už malo fakt napĺňať skutkovú podstatu trestného činu). Táto skvelá žena je ochotná prijať "názory prostého ľudu" i keď od ľudí nižšej úrovne a možno aj s menším mozgovým potencionálom. Po 30tich rokoch sa situácia zmenila, ona dostala dobrú pracovnú ponuku, syn, ktorý miluje svojho otca - a on jeho, majú veľa spoločného už nie je v dome. Najbližší svedok tohto konfliktného manželstva už nie je na scéne a tiež sa môže dozvedieť o všetkom len z počutia. K celému príbehu - táto dáma vystupuje ako pasívny manipulátor, avšak so sklonmi v slabých chvíľkach sa nechať vytočiť. Je plná irónie, sarkazmu, pedantérie, sebadôležitosti, preceňuje svoje schopnosti. Nie je taká silná, že odíde len tak. Potrebuje vytvoriť image násilného muža, pri ktorom nemala inú možnosť. Jeho dobré priateľské vzťahy a srdečnosť zneužije a vysvetlí ich ako herectvo. pre mňa je tu ešte jedna záhada : ako môže chlap - tak zúrivý a agresívny vydržať na rybačke ticho sedieť aj niekoľko dní?

sponka1

Nela,teraz si sa prejavila-su ľudia čo nemaju dar reči,nevedia to čo citia alebo myslia dať na papier,ale su omnoho charakternejši a šťastnejši ako ti čo slovenčina, pisane slovo a kvetnatosť vyjadrovania im nerobi problem.Ty nemaš na to aby si posudzovala uroveň mozgoveho potencialu, to ty si dala temu,ty chceš poradiť.....