Som psychicky na dne

Príspevok v téme: Som psychicky na dne
lebowski999

Ahojte, chcel by som sa vas spytat, ako to funguje u psychologa. Neviem ci ho potrebujem, len viem ze uz nezvladam tieto depresie a pocit beznadeje. Mam sice vela kamaratov a kamaratiek, ale vsetci ma poznaju ako vysmiateho veseleho cloveka, ktory nemal nikdy ziadne problemy. Poznam ich reakciu pri vaznom rozhovore, bola by asi taka \"kasli na to, svieti slnko, daj si pivko\". Ale toto to neriesi. Stratil som moc blizkeho cloveka a nedokazem na nic ine mysliet. Mozem robit cokolvek, byt kdekolvek. V praci sa nesustredim, uz 3 mesiace som poriadne nespal. Nechuti mi jest. Jednoducho som kopka nervov. S depresiou sa prebudzam, s depkou zaspavam. Prosim poradte nejake lieky, alebo ako sa tychto stavov zbavit? Dakujem Tomas

lebowski999

No vdaka za rady. Ako dlho spolu nie sme? 4 mesiace. Je to peklo, hlavne pre to, ze som to skoncil ja. Nevedel som co mam az ked som to nestratil. Teraz sa snazim dat to do kopy, ale komplikuje to doticnej statnica. Islo o to, ze ona chcela zavazky, zasnuby, spolocne byvanie. Ja som sa toho zlakol a vycuval som z toho. Teraz cakam kym zlatnik dokonci prsten a dufam ze ako dokaz toho ze to myslim uprimne vazne to postaci. Stale v sebe zivim kusok nadeje, akurat sa bojim ako to so mnou dopadne ked ma posle kade lahsie. Lienka55, mozno som tvoj kamarat, ale radsej by som to nepreveroval:)Summer, ako som cital tvoj prispevok, sama vies ake to je, ked mas kopec kamaratov, ale ani jedneho, ktory by ta vypocul a mozno aj poradil. Ja si myslim ze rozhovor mi pomoze, potrebujem to dostat zo seba von. Uz to nedokazem dusit.

Summer_

lebowski999 pochopila som dobre ze si sa rozisiel s priatelkou? Ako je to dlho?
Myslim ze by si mal ist k tej psychologicke aj ja som tam chodievala. Len treba naist tu spravnu s ktorou si sadnes lebo nie vzdy sa na 1x najde ta spravna :)
Inak sa citim uplne ako ty. Presne ten isty pocit. Mam kamaratky ale tie si myslia ze je to so mnou ok aj ked vobec neni a porozpravat sa s nimi o tom nemozem. Ale mne uz ani psychlolog nepomahal :( Aj ked ja som nemala problem koly laske ...
Tak len tolko som chcela... drz sa :)

lienka55

ahoj myslim ze psychologicka ti pomoze najviac, ja som tiez chodila na sedenia - tiez moje trapenie a depresie pramenili z nestastnej lasky, najskor si skus pozriet v telefonnom zozname ale ak poznas niekoho kto navstevoval nejaku tak sa na to popytaj, je lepsie ked mas od znameho odporucenie ze je fakt dobra, to je ako s kazdym lekarom. ale inac ked som si precitala tych par riadkov normalne som mala pocit ze to pise moj kamarat

lebowski999

Dakujem za radu, uvidim ako sa to vykristalizuje. Vies mi este poradit kde psychologa zohnat? Nejaky kontakt? Najlepsie psychologicku, predsa s chlapom sa mi to nerozobera zrovna dobre. Ako sa prejavuje ta uzkostna porucha?

lencok1

hlavne sa netrap, netrap svoju dusu, ja dnes velmi lutujem ze som sa takto trapila, a z toho mi vznikla tato porucha, ries to co najskor!

lencok1

ano pomaha, mne ked odisiel priatel do zahranicia, som sa psychicky zrutila, teraz mam uzkostnu poruchu(dnes mi bola znova indikovana) a sa na nu liecim, lieky v kombinacii so psychoterapiou, mozno tebe postaci len psychoterapia

lebowski999

Pre liencok1...
Dnes si bola u psychologicky? A pomaha ti to? Lebo ja presne potrebujem tento problem vyriesit. Myslel som ze za mesiac dva je to za mnou. Ale ono to je horsie a horsie.

lencok1

mily tomas, urvite ho co najskor navstiv, je tu uplne prirodzene, psychlog sa s tebou porozprava a podla toho aky bude tvoj stav odporuci ti liecbu, ak bude treba da lieky, ktorych sa nemusis bat, tie ti pomozu...len uz viacej netrap svoju dusu, cim skor za nim zajdes tym lepsie!!!Ak sa s tym nedokazes vyrovnat sam, vyhladaj urvite pomoc! drzim ti velmi palceky, daj o sebe vedeit ako sa ti dari!