Mam 13 rokov a 80kg

Príspevok v téme: Mam 13 rokov a 80kg
Sophia_13

Ahojte. Takze nebudem davat omacky aj tak sa to nikomu nechce citat. Proste mam 13 rokov a 80kg ano ja viem asi polovica z vas teraz zavrie tablet s tym ze obeznej poblaznenej pubertacke nebudem pomahat aj tak si za to moze sama no ja si to nemyslim. Od mala som bola pevnejsia ale asi tak ako kazde dieta no ako som starsia zacinam si to viacej uvedomovat. Samozrejme ze si uvedomujem ze to moze mat vpliv na zdravie no mne ide v mojom veku zatial iba o esteticku stranku. Ibaze som vas este stale asi nepresvedsila abyste ten clanok docitali do konca- hovorite si no co ma 80 kg hodi zdravu stravu trochu sportu a za rok ma postavicku ako lusk lenze u mna to takto nefunguje. Svoju postavu som si zacala vsimat asi pred rokom a rozhodla som sa ze stym nieco spravim takze som sa najprv pustila do diety- neuspesne potom dukanova- neuspesne potom zdrava strava- neuspesne mne proste nic nepomaha! Najhorsie je na tom to ze ja stale priberam ale ja neviem z coho! Rozmyslala som uz aj nad tym ci niesom chora no v tychto veciach sa velmi nevyznam a pri dnesnom systeme by som odisla z balikom liekov ktore by mi aj tak nepomohli. Toto je moja otvorene spoved ani nikto na svete nevie kolko skutocnosti vazim a ako ma to trapi takze ludia ja vas prosim o pomoc som chora, je chyba vo mne alebo ako? budem vdacna za kazdu radu
PS: prosim vas nerieste gramatiku

Sophia_13

Presne toto som cakala zabudla som napisat ze ano ja sportujem 2 krat tyzdenne plavam 5 krat beham a ked chodime s kamoskami von tak vecinou na biku. Moja mama veri alternativnej medicine a homeopat mi povedal ze mam nejaku poruchu stitnej zlazy no moc sa tomu nerozumiem a nwm ci mu mozem verit amyslim si zesportujem tiez dost

huhahula

Jedlo nie je podstatné, treba cvičiť... A to nie je rozcvička raz za den, to je 4-hodinové makačky každý den, a sustred sa na pohyb, nie nejaké silové cviky, ale beh atd...

Robert Peterky

Ešte by som doplnil, behať neznamená 1x do mesiaca zabehnúť pol kilometra.
Začni zľahka, daj si cca 2km voľným tempom každé dva-tri dni. Zo začiatku to bude peklo, ale časom keď nadobudneš kondíciu, bude sa to zlepšovať.

Neskôr môžeš kilometre a frekvenciu pozvoľna pridávať.

Dôležitá je ale pravidelnosť!!! Prispôsobiť tomu denný režim, záľuby, koníčky a pod.

Robert Peterky

Ak to chces riešiť a máš naozaj odhodlanie, tak už máš polovicu cesty za sebou.

80kg na dievča v 13 rokoch je dosť (aj keď záleží na výške samozrejme). V prvom rade by si mala navštíviť lekárku a poradiť sa. Môže to byť problém so štítnou žľazou alebo akýkoľvek iný. Dúfajme ale že nie.

V druhom rade po porade s lekárom treba začať aktívne športovať. Na spaľovanie kalórií je ideálny beh a plávanie. Pozri si nejaké videá na YouTube, ako správne behať, kúp si tenisky a vybehni von. Nič to nestojí a je to super. Prečistíš si hlavu a budeš sa cítiť skvelo.
Množstvo jedla ktoré si uviedla je vporiadku, menej by si asi jesť nemala. Pridaj šport a bude to vporiadku.

Ak ti nevadí investovať, navštív fitnescentrum, kde si zober osobného trénera, ktorý ti vytvorí presne plán ako jesť, ako cvičiť a čo presne robiť, aby ti hmotnosť ubúdala.

Chce to ale veľa odhodlania a možno aj odopierania. Výsledok ale určite bude stáť zato.

Držím palce.

5.5 elsa

no sofia treba začať športovať,behať, plávať viac zeleniny ovocie ananás možno výživového poradcu :)

vtdvb

porad sa s rodicmi a zajdi za svojou detskou lekarkou nech ti urobi vysetrenia ci si zdrava. a potom skus navstivit dietologa.

sylvijka

ak hovoríš, že neješ veľa tak ako sa chceš obmedzovať v jedle? nebudeš jesť už nič?
Máš len 13 rokov preto by si sa ani nemala obmedzovať v jedle pretože ešte sa vyvíjaš a rastieš, neber to v zlom..jednoducho potrebuješ jesť..nie veľa ale ani nie málo.. možno sa ti rokmi postava upraví a ak nie, potom môžeš vyskúšať nejaké diéty, neviem či je to v tvojom veku správne držať nejaké drastické diéty...skús sa o tom poradiť s rodičmi, určite ti pomôžu ak nie oni, tak tvoja lekárka by určite vedela čo s tým ..

Sophia_13

Na ranajky mavam vacsinou 1rohlik so sunkou/rajcinou/uhorkou alebo tie hnede gulicky s mliekom. Obed mavam normalny polievka + druhe ana veceru jogurt alebo jablko no ked mam viac ako 7 hodin v skole tak byvam unavena ze uz som ani neni hladna osobne si.myslim ze nejem vela