11 - rocna na diete

Príspevok v téme: 11 - rocna na diete
milli11

Mam znamu, je to vlatne vzdialena rodinna pribuzna. Je to vlastne este len dieta, ma 11 rokov. Prednedavnom zacala riesit svoju postavu, ze je tucna a chce schudnut a to dookola, stale to pocuvam, ked k nim pridem na navstevu. Pritom ma normalnu postavu, ani chuda, ani tucna a jej to stale hovorim, ked ju stretnem alebo navstivim. Pre mna je to dost divne, lebo ja som sa v jej veku este hravala.

Ja si vsak myslim, ze na vine je jej mama. Ta stale riesi svoju postavu, ze opat pribrala, ze v tych satach ma velky zadoch, velke brucho a musi drzat dietu. A ked potom pocuvam malu, hovori vlastne to iste, ma velke brucho, velky zadoch, musi schudnut a musi drzat dietu. A to aj, zial robi.

Fajn, so sesternicami sme ako deti tiez neboli velke jedacky, ale ked islo o nieco nezdrave, sladkosti, chipsy alebo hranolky, za tym sme sa isli zabit.

Teraz, napr. pridem na navstevu k nim, ze mam cokoladu, keksiky, ja natesena, "to si dame" a ona, ta mala na to, ze "ona si neda, ze drzi dietu." A skonci to tak, ze skoro vsetko zjem ja. Chapete to? 11-rocne dievca odmieta jest sladkosti?

Ako by sa jej, 11.rocnej dievcine dalo pomoct? Dakujem.

hccjc

V prvom rade by si sa mala s jej mamou porozpravat TY. Ja v jej veku som bola tiez "prisebe".. Vyrastla som z 150 cm na 178 a aj ked som neni najstihlejsia netrapi ma to..:) napr. Stehna u zien maju mat min. 60 cm. Ja mam 62 a pstatne baby zo skoly maju ledva 50..:)

Povec jej ze tym nic nevyriesi..a chudnut? Ved je v puberte jej to viac uskodi ako pomoze! Nechcem nikoho urazat ale hento aby mama hovorila dcere? Akoze to ju este v tom podporuje?!