Hnisajuci palec na nohe

mon97

Ahojte,
takzee toto hnisanie je poliecene, len problem je, ze ma ten palec zboka stale boli... a to si davam na to aj maste a neveim, co s tou bolestou...ono to boli len na dotyk

RNG

Enzymaticke cistenia su zname starocia(surova cibula, surovy zemiak, rajciny atd) Na tom istom zaklade je ichtiol. Lenze vysledky sa casto nedostavia, nie je to dost spolahliva metoda pre dnesne casy

RNG

Betadine je jodova dezinfekcia(1% jodu) starsia jodova tinktura mala 2%J + 2.5% KJ v alkohole, takze bola lacnejsia a lepsia.
Dezinfikovat sa da vselicim-aj napr peroxidom vodika.
Ak je to stafylokokova infekcia, bezne antibiotika nemusia zabrat(auereus=zlaty).
Ja by som pouzil sirokospektralne antibiotikum vo zvysenej koncentracii, topicky, cim by sa nakaza vynicila(3 kvapky GSE do lyzicky vody)
Ako cukrovkar sa mi velmi tazko hoja rany na nohach, tak som musel siahnut k velmi zaujimavej a ucinnej zmesi, ktoru som si sam namiesal.
2 lyzicky praskoveho cukru,lyzicka kokosoveho oleja(moze byt aj olivovy, ale kokosovy je lepsi-antimikrobialnejsi a vyzivnejsi transdermalne)a 3 kvapky GSE
Zamiesam do hustej kase (v kovovej krabicke od napr cukrikov ), nanesiem na ranu a obviazem obvazom. Nepouzivat leukoplasr ani tzv nelepiace sa gazy, oboje obsahuje plasticke latky, ktore oleje napadaju.Menit kazdy den.
Zapal je za 24 hodin prec a zahoji sa to do jedneho tyzdna. predtym to trvalo mesiace...

gabrielik

Nesmejte sa, ale spomenula som si na babsky recept ktory vzdy zabral.
Nastruhat na jemno surovy zemiak a na hrubo napatlat na postihnute miesto. Zaviazat na noc, dat na to aj hrubu ponozku a nieco nepremokave, lebo to farbi na cierno. Pekne to zmakne a roztvori sa a hnis sa uvolni a vytecie.

Na dezinfeciu potom normalne betadine alebo hocico ine.
Este potom par dni vymyvat alebo prikladat mokru gazu namocenu v silnom odvare z repika(ten sa da uvarit az do cervena a pouzivat viackrat za sebou, vzdy prevariť) alebo salvie.

aloha-de

ahoj.predvcerom mi operovali palec.mala som rovnake priznaky ako ty.palec mi puchol a v klbiku modrel.zistili mi ze mam zapal podnechtoveho lozka.palec mi umrtvili, rozrezali a vycistili.nakoniec 1 stehom zasili.prvu noc som nemohla spat tak to velmi bolelo.dnes idem na prevez a dufam ze uz to je lepsie.strasne to boli.ale drzim palce!

mon97

no, lekarka mi dala na to kortikoidovu mast, ale velmi asi nezabera...sice hnis z toho uz netecie, ale ten palec stale boli

sasik

mozeto byt aj stafylokok.
ale skus pytiol na obvez nahrubo natriet a zabalit na noc a potieraj si to framykoinom, alebo zasyp zasypom framykoin. noa cisti a dezinfikuj 2perc. salycylovym liehom

t-i-b-i-a-n-a

Ahoj, mam s tym skusenot a preto ak mozes co najskor skoc do lekarne a takup si tanin alkohol, namoc si vreckovku, zabal obvazom a nechaj posobit cez noc, na den novy zabal a o dva dni je to fuc. pa