nizkosacharidova / paleo / low carb / protiplesnova dieta

Príspevok v téme: nizkosacharidova / paleo / low carb / protiplesnova dieta
bezsachrov

Ahojte,
chcel by som sa podeliť a zároven vas vyzvat, aby ste napisali skusenosti s touto (týmito) principialne podobnymi dietami.
Ja som "zacal" s low carb dietou, teda nejest skoro ziadne sacharidy, jest vela masa a zdravych tukov, vela zeleniny... zacal som hlavne preto, lebo mam zdravotne problemy ako seborea, kruhy pod ocami, padanie vlasov... vysledky samozrejme OK už niekolko rokov, tak som sa snazil upravit rapidne stravu (bez muky a rafinovanych cukrov zijem uz asi rok), čiže ani zlozene sacharidy. Cital som skvele ohlasy tak že idem do toho..
Už v prvý deň som citil únavu, zaspal som skoro, to iste aj druhy den. treti den - toci sa mi hlava, obcas mi je navracanie. stvrti den to iste, je mi proste na odpadnutie Cital som ze to je normalne, ale neviem ako to vydrzať. Hladny som skoro stale, proste mi tie sacharidy (prilohy) chýbaju.
Ake máte skusenosti vy? vyriesili ste stravou svoje zdravotne problemy? mali ste zle stavy z diety?

ps: vysadenie muky a raf. cukrov u mna nic nezmenilo, problemy pretrvavaju. Samozrejme som uzival aj milionkrat spominane protiplesnove doplky od RNG (ktoreho si vazim), ficmi hlavne na kokosovom oleji, atd. preto som sa rozhodol skusit vysadit sacharidy uplne

Maoam

Fleur-de-lis: doma to nerobim, ale mozno ti to niekto napise, ak to robi doma s tym mliekom

kysla kapusta je super vec, aj ten napad s vyrobkami s kozieho mlieka, ja osobne mam velmi rada z ovcieho mlieka bryndzu, ale iba cerstvu z domaceho chovu a vyroby

na kyslu kapustu treba mat doma idealne sud, ale da sa vyrobit aj v mensom, ach jo, stare zlate casy mojej babky, ta mala vsetko aj zahradu, tam ked bol clovek cele leto a krmil sa tym, co narastlo a dochovalo sa, bol zdravy

bezsachrov

Maoam

bol som u alergologa a robili mi imunulogicke testy, mierne znizena imunita. ale nic o celiakii, tak neviem ci sa robia specialne vysetrenia na celiakiu.

co sa tyka travenia, stale mam pocit aj ked ma vsetci ubezpecuju ze je to ok, že tam bude pes zakopany..pretože už xy rokov sa mi robi na jazyku nie povlak ako pri candide, ale proste take malinke biele akoby gulicky, ktore sa spoja v jednu vrstvu, iba na koreni. pouzival som super enzymes a betain hcl ale mal som pocit ze to skor nesedelo mojmu zaludku akoby to pomahalo.

Maoam

tu celiakiu by som este doriesila (moznost), mozes mat predstupen - neznasanlivost lepku, to sa da zistit tiez, kazdopadne to uz staci na to, ze mas poruchu vstrebavania zivin,

inak skusal si dlhodobejsie brat B12-tky? tie zvyknu pomoct pri unave, chudosti, nakopnut organizmus i travenie, posilnit telo, väcsinou pacienti zvyknu mat aj väcsi apetit

Fleur-de-lis

Maom, no z mliečnych mám akné. Keď sa akné úplne stratí, chcem kyslomliečne postupne zaradiť a odsledovať reakciu. Najradšej by som kozie domáce produkty, ale či sa k tomu potom dostanem neviem. No zatiaľ neriešim.
A nevieš, ak si chcem sama spraviť jogurt alebo žinčicu,kyslé mlieko..., mlieko sa má prevariť či nie?

A kyslú kapustu si robievam sama, mám ju veľmi rada, jem ju skoro každý deň :)

Maoam

to neznamena, ze netrpis nedostatkom enzymov na travenie, vitaminov, mineralov, stop. prvkov, ok, gastro mas za sebou, u imunologa si bol? celiakia bola vylucena?

bezsachrov

na stitnu zlazu mi teraz obvodna brala krv, ale bude sa tam skumat iba jeden hormon, predpokladam že to nejake super vysetrenie nebude. na endokrinologiu ma asi tazko posle ked jej poviem že neviem pribrat, som unaveny atd...

ked som bol u gastro tak po hadici mi povedal že je vsetko ok, bez zapalov, HP tam nie je. Takže ake vysetrenie? kolonoskopia? predpokladam ze biopsiu creva mi asi len tak robit nikto nebude

Maoam

gastroenterologia

mozno ti iba chybaju enzymy, vitaminy, mineraly - vtedy je travenie tiez o nicom

v tvojom pripade by som sa najprv obratila na gastroenterologa, ten potom podla vysledkov urci dalsi postup

stitnu zlazu mas v poriadku?

bezsachrov

Maoam

mam 22r., vysetrenia krv, moc, pecenove testy atd som mal vzdy v poriadku, dnes urolog - sono, vsetko ok, gastro tiez ok, vzdy som jedol vsetko a nemal som problem s nicim, sice to neznamena ze na nieco alergicky nie som. alergolog- alergia mierna - nejake dva stromy + macka. Celorocne mam problemy plnym nosom niekedy viac niekedy menej- tomu pripisujem znizenu imunitu ktoru mam tiez mierne znizenu.
co sa tyka tej malabsorpsie - zle vtrebavanie zivin ma napadlo už davno, ked sa už asi 5 rokov snazim pribrat, nech tlacim do seba nezdravu stravu, alebo zdravu, nejde to, samozrejme cvicim, ale zeby to bolo na mne vidno tak to nie. kde a ako sa to vysetrenie robi?

Maoam

Fleur-de-lis: v podstate, ked to zhrnies, si presla na stravu taku, aku prijimali nasi predkovia

ml. produkty mozes, ale zameraj sa na fermentovane, kyslomliecne, najlepsie rovno zo salasa, ak mas pristup v blizkosti, bryndza, tvaroh, zincica - nepasterizovane a cerstve, obsahuju velmi vela probiotickych kultur, dalej ak mas moznost kvasena NEpasterizovana kysla kapusta je tiez super, aj stava z nej, kefir a Co.