Asi som chora na hlavu..:(

Príspevok v téme: Asi som chora na hlavu..:(
znicenaxxx

Zdravim vas....neviem co to je somnou ale zacala som mat velke prepinaky. Nespoznaam sa toto akoby som nebola ani ja. Mam len 19 a Kedysi som bola vesele dievca, vsetko sa to zacalo ked som prisla o najlepsie kamaratky...ostala som sama iba s priatelom a rodinou. Ale teraz uplne si pripadam psychicky znicena, neustale mam depresie, stavy uzkosti mam uz dlhsiu dobu a tie sa striedaju zo stavmi veselosti ktora nema absolutne dovod. Akoby mi preplo som vesela a potom zas smutna a utapam sa vo vlastnych myslienkach. Zacala som byt extremne hystericka len kricim bez dovodu a hovorim nezmyselne veci ktore ublizuju ludom naokolo:( najhirsie natom je rodinu aj priatela takto zranujem kvoli mojim nevyspitatelnym stavom ktore neviem ovladat. Nechapem vobec co to somnou je, aka jwe pricina toho celeho....ale citim sa uz na dne, nemam chut zit :(

_meno

Ahoj znicenaxxx

Mne osobne cim viac som sa snazil zistit, co je v zivote spravne, tym viac som mal pochybnosti.

Cim viac vedomostil som ziskaval, tym visc sprostejsi mi pripadali vsetci ludia.

Cim viac som sa snazil od ludi distancovat, tym horsie som sa citil.

Jednoducho cim viac clovek s niecim bojuje, tym viac si ublizuje a tym viac bojuje.

Najvacsie problemy som mal s Bohom, nakolko som ho spoznal ako ateista. Cim viac som Boha nasledoval, tym lepsi moj zivot bol. Cim viac som sa snazil Boha pochopit, tym do coraz vacsej spiraly nenavisti som sa dostaval. To je taky ten paradox ked daco velmi chces, coraz tazsie to dosiahnes. A naopak, dakto spravi prd a hned sa mu vsetko podari. (Priklad budha (pre mna najmudrejsi clovek, lebo v zivote len hladal pravdy) cim viac sa snazil dosiahnut vnutorny stav blazenosti, tym viac sa mu nedarilo. Nakoniec sa toho ciela vzdal a ako zazrakom mu ten stav prisiel sam).

Odporucam precitat tento clanok anglicky od hlboko veriaceho cloveka (tj. dlhe skusenosti s Bohom) : www.startingwithgod.com
Je tam veelmi vela informacii, citaj preto pozorne kazde slovo. (Clanok je prakticky o tom, ako moze clovek co od prirodzenia je pochaby a nedokonaly vobec 'splnit boziu volu o ktorej sa pise napr. v biblii).

V podstate tvoje problemy neexistovali (ziadne problemy neexistuju), vytvorila si si ich. Cim viac s nimi bojujes, cim viac sa ich snazit odstranit, tym viac sa vzdalujes od pokoja.

Vela lasky a zdravia ti prajem znicenaxxx

jajaa

ja sa liečim na klinické depresie. tiež sa stále hanbím, ale čo nám iné ostáva no. nájdi si cez net psychológa a prihlás sa k nemu telefonicky. my ťa takto diagnostikovať nevieme, nie sme ani odborníci a tiež nevieme aké veľké sú tie výkyvy...možno to nebude až také zlé, každopádne určite sa s tým dá niečo robiť. :)

znicenaxxx

Presne toho som sa obavala ze asi nic ine mi neostava len ist k psychologovi a psychiatrovi :( velmi sa bojim ist tam a hambím. Nevie vlastne ani moja mama co sa somrnou deje ake tazkosti mam

jajaa

ojednaj sa u psychológa a keď bude treba, ten ťa nasmeruje k psychiatrovi. hlavne nečakaj dlho kým sa ti tie stavy rozvinú ešte viac a nenahováraj si, že to sama zvládneš...lebo nezvládneš. drž sa.