Slang ako moznost zaradit sa medzi rovesnikov

Príspevok v téme: Slang ako moznost zaradit sa medzi rovesnikov
chalan15

Zaciatkom oktobra prestupim na inu strednu skolu do BA. Pochadzam z dedinky na severe zapadneho slovenska a teraz navstevujem strednu v nedalekom mensom meste. Nasi sa stahuju do BA kvoli lepsej praci a to je dovod aj mojho prestupu. Mam vsak velke obavy z toho ci zapadnem medzi rovesnikov. My sme vlastne aj tu kde som teraz pristahovani z vychod. slovenska uz tri roky. Mam ten problem ze neviem aky slang sa v BA medzi mladymi pouziva ci im budem rozumiet a ci budem s nimi drzat krok kedze blava je blava a vsetci su tam taki kvazi moderni. Chcel by som nejake typy slangu ktore sa dnes medzi mladymi pouzivaju aby som mal prehlad ktore slovo co znamena aby som neposobil ako srac medzi nimi. Len mi prosim nepiste ze bud sam sebou. To vobec nepomaha. Chcem medzi nich zapadnut a ked budem taky ako trulo posobit a nebudem im rozumiet co je co tak ma asi zacnu sikanovat. Teraz kde chodim uz poniektorych sikanuju na skole co viem a tu to nieje este ani blava a co bude tam. Otazka je jednoducha ake slova sa dnes pouzivaju medzi mladymi v rozpravani? Je tu niekto taky co je odtial a chodi na strednu alebo aj vysoku? Dajte nejake slova, vety aj co znamenaju. Len mi nedavajte psychologicke rady. Chcem len poznat miestny slang. Dik

emalea

aaach jo...niekde som čítala, že mladí sa chcú tak veľmi medzi sebou odlišovať, až vyzerajú na jedno kopyto...jedna mustra...a možnože budeš zaujímavý práve tým, že vôbec nezmeníš šatník ani mluvu...a nehovoríš náhodou mäkko??, keď som bola mladá, to ma vždy u chalana dostalo!! /študovala som v Trnave a tam každý domáci spolužiak len tvrdo rozprával.../ držím palce, aby si bol oblúbený!!!

zrrrr

rad by som ti pomohol ale niesom odtial takze smola. Ale kamo nezabudni ze aj vzhlad vela robi takze len slang ti nepomoze ak budes posobit ako gadzo z dediny. Vlasy a odev je tiez dobra vstupenka medzi rovesnikmi. Nehodnotim ta ze si zaostaly v tom len davam radu. Zlom vez