Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

shifter

vahavy

bratm jasne ja to mam take iste ako ty..to je mala gyno keby bradavky boli jak maju byt male tak kozy su super proste bradavky secko kazia.dd ale to je zlaza nadbytocna to sa neda nijak urpavit leen operaciou bohuzial.d ja tiez ked zatazim telo alebo proste je mi kosa tak sa ta zlaza akoby stiahne je tuha a netrci to aj bradvak ysa samozrejme zmensia .dd ale je to len docasne... neda s aupravit ked mas nad 18 neurobis s tym nic..len operacia ja sa operacie tiez bojim tak rozmyslam ci si budem vlete davat obvez aby ma to stiahlo alebo co..neviem fakt.d nasiel som na youtube video operacia vyzera dost akose brutus ale nic necitis no ten strach pred nou musi byt velky hehe lenze ta radost po zakroku ked s avydari a ty kuknes na cecky a su pekne rovne ako u ostatnych chalanov too je teda isto na nezaplatenie.d

vahavy

Caute chalosi.

Ja napr. ked mi je zima, alebo som vo vode, alebo manualne robim, tak kozy mam skoro normalne, vobec by som sa nehanbil vyzliect sa,lebo bradavky my vujdu von a je to dobre, ale ked je teplo tak tie kozy su zle...
Tento problem myslim, ze ma viacero z nas po tom ako citam prispevky.
Cize napadla ma otazka, ako by sa dalo vyriesit, ze by tie bradavky boli stale vonku aj napr. ked je riadne teplo....mozno sa smejete, ze asi to je nemozne, ale tak clovek ked vidi tie svoje ciciky, tak sa dokaze rozmyslat nad vsetkym a chyta kazdej slamky..dufam ze chapete?
nevie niekto co by mohlo pomoct na tie bradavky, aby boli stale vonku?

shifter

cii kokos..nasiel som na youtube videjo operacia gynekomastie..ten chlapik mal presne taku jak ja.ddd hrozne jak to tam tu zlazu vyberaju aale zas zavidel som mu ze uz ma pokoj a krasnu hrud... cujte mam otazku.dd ked mam gyne na oboch prsiach ako sa to operuje? jednotlivo ci obe strany zoperuju naraz?

jozo baranic

zdravim vas,chcel by som sa vas spytat ci ma moze poslat na operaciu aj napr.ortoped,mam hrozne problemy s chrbticou,uz sa asi sest rokov musim hrbit kvoli tej hnusnej gynekomastii,mam s tym aj psychicke problemy,niekedy pocit menejcennosti,nemozem skratka dat cez leto tricko dole ked mi je obrovske teplo,a chcel by som to uz zazit,znovu chodit bez obav na kupalisko,a najst si frajerku,poradite mi prosim,alebo aspon nejakeho chirurga ktory to robi co najlacnejsie,lebo u nas je to hrozne drahe,nemam nato,ale uz som zufaly,podstivo si platim do poistovne tak by to mohli preplatit,preplatila niektoremu z vas zakrok poistovna,ak hej poradte mi ako nato,diky...

poradim_vam

príliš si to chlapci beriete osobne, chlapci pokiaľ máte do tých cca 18 rokov, tak cvičte v posilke poriadne cviky na vonkajšie svaly a vnútorné, striedať jeden deň jednorúčky a druhý normálne tlaky bunchpress či ako sa to volá ... ono časom vám to zmizne, nie hneď to potrvá trošku, ale budete mať ok hrudník, musíte ale chcieť cvičiť aspoň tie cicky keď nič iné už .... a pokiaľ máte po 18 ... tak už asi len tá operácia, je najlepšie si vybrať komplet celé žlazi ak je doktor ochotný a dá sa s ním dohodnúť ... ale neje to nutné si myslím, lebo každý aj normálny chalan tam žlazu má ... len nie veľkú a takú nadutú ... čiže keď vám tam aj kus nechajú ako mne, tak to nebude hneď ono ... treba makať v posilke a ono sa to upraví samo ... len proste musíme viac cvičiť nane ako ostatný normálny, keďže mi tam máme aj viac tuku, aspoň ja okolo toho ... ale osobne som spokojný, vidno dosť veľký rozdiel a časom by sa to malo upraviť na normal + pekný vyšportovaný hrudník ... odporúčam len všetkým čo ešte niesu dospelý, nech chodia cvičiť do posilovne a poriadne, prezrite si cviky napr. na nete na hrudník a makajte .... nebudete musieť ísť na operáciu a budete okey ... samozrejme to platí len pre tých čo to nemajú spôsobené hormonálne ...
PS: tuky s okolia bradaviek sa chudnú veľmi ťažko, čiže ak vám tu žlazu len zredukujú ako mne tak máte čo robiť, aby ste boli normálny, ale potom budete fakt spokojný ... prešli 2 mesiace a vidím veľký rozdiel, aj keď to neje úplne ešte ono ...

majo22

FilipJ,
ide o to, ze ked si ty sam so sebou spokojny vsetko ne ok.. lenze nie kazdy sa s tym dokaze tak v pohode vyrovnat ako ty, na ostatnych kaslem, ale ja to chcem dat do poriadku kvoli sebe, kvoli nikomu inemu..
a jedna otazka-mas na to nejake ohlasy?

FilipJ

Tak s tymto som si svoje uzil aj ja. Uz niekedy v 13-tich ma endodoktorka chcela poslat na liecenie medzi obeznych, nejake 3-4 roky ma to aj ondialo. Odvtedy to proste neriesim a kludne si na seba dam aj obtiahnute tricko. Obvod cez proshrud mam nejakych 105-108 cm a v pase 80. No a co?