Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

peeticek

Razer - ako si na tom? uz si zoperovany?

Scooty - daj fotooooo :) sme zvedavi! :)

Mikas - ako to vyzera? ako sa citis?

Vahavy - je pravda, ze ked mas pseudo, tak ti nemaju co zdurene vybrat, lebo ich mas ok. Bohuzial mas taku koncentraciu tukov na prsiach, ze ti deformuju vyzor a ano, tuk sa da krasne spalit, ale na niektorych partiach ide velmi tazko. Pises ze si sa namakal vo fitku dost, co mi hovori ze o tychto veciach daco vies a cvicil si poctivo. kedze to nepomohlo, tvoja dalsia cesta bude operacia. Je dobry krok, ked sa upravi pomer testosteronu na rozumnu mieru, ale tak ako pise irtgz ci ako to ma ten nick, to je istota do buducna, ze hormony pripadne tuky budu smerovat napr do burcha a ne ceckov - ako zenam. takze si problem fixol do buducnosti, a teraz potrebujes odstranit ten tuk na prsiach, co je podla mna uloha pre sikovneho chirurga. Ten tvar po op. nebude idealny, ale to uz vies domakat vo fitku cvikmi na prsia a takto o rok mozes byt tip top chalanisko.. kapiš bro?

Schifter - pred sebou neutecies. Motorku si urcite kup, je to jedna z najuzasnejsich veci aka moze len byt, ale ver mi, jej kupou to nevyriesis. Prave naopak, na motorkarov sa zvacsa ludia pozeraju viac ako na inych, takze budes pod este vacsou zatazou kvoli cecinam. Prirodzene ludia ocakavaju ze moto ma mlady, fit chalanisko okolo ktoreho sa tocia nadržané žabky jak najaté - co je v podstate aj pravda, ak splnas tie prve dve podmienky :). A dokonca, aj ked si tak trocku skaredsi(skoda, ze nemozes zostat furt v helme :(), ale mas moto, tak su mimo, lebo by to chceli skusit s motkarom :).
Preco to nevybavis v dobrej statnej nemocnici zadara, alebo v procari v ba za 500e? to nie je az taka mega suma. Za rok na to nasetris - a nehovor mi preco sa to neda, ale hladaj cestu ako sa to da!
Podla mna su sumy za tento typ op. 1000e a viac obycajne vykorystovanie ludi, ktori su psychicky velmi oslabeni a chcu sa uz konecne zbavit tej neskutocnej tazoby, ktoru si stale nosia v hlave.

Pozri na scootyho - prejdi komplet cele forum a vsimaj ako pise chalanisko pred a po. A teraz? pomaly sem nepachne lebo sa mu tak zmenil zivot ze si ho nestiha uzivat..neni to lahke, ale tym ze sa toho zbavis, davas samemu sebe obrovsku sancu uplne zmenit svoj zivot, a ked sa pozres o 5r spat, tak si povies: preco som to nespravil uz davne predtym!

ja som takto stratil 10r. Ano, citas spravne 10r! nik mi ich nevrati spat a kedze uz nechcem dalsie stratit, tak idem do toho na 110perc.(len to musim synchronizovat datumovo kvoli praci atd.)

Neviem kedy ist na op. zacal som trochu na sebe pracovat, abych bol v lete lepsie na tom s vahou a tak nechcem teraz do toho moc ist, kedze ma to min na mesiac odstavi od pohybu(plavania). Ale zas na druhu stranu ked by som mal uz potom tam feb-maj mozem makat naplno.. Alebo teraz makat na plno a potom v aprili ist na zakrok, kurnik neviem :). Zavolam do procaru a spytam sa na terminy..

ttakze tak borci..
p.

vahavy

Pseudogynekomastia znamena, ze tam je iba nahromnadeny tuk.
Logicky teda by ten tuk mal ist spalit spravnym cvicenim a dietou.
Cize pseudogynekomastiari by nemuseli ist pod noz.
Alebo sa mylim?

lrtcg

uplna picovina...lieky ti pomozu zastavit dalsie zvacsovanie ale nedaju ti prec ten tuk co uz sa ti nahromadil...,cize to musis dat dolu operaciou..a cvicenie pomoze ale iba 20max 30percent...nikdy ne ze 80percent lepsie abo tak...,a operacia najlepsie 2krat a presvec doktorku nech ti toho odsaje cim viac (ale nech to samozrejme prezijes :D )

vahavy

caute chalosi.

Takze podstupil som asi pred 2 mesiacmi sono aj magneticku rezonanciu.Na sone mi endokrinologicka zistila, ze je to iba pseudo, bo mam tam iba tuk a nie zvacsenu zlazu, pravdupovediac aj som to predpokladal, bo ako tu niektori pisete, ze si tu zlazu viete nahmatat, tak ja som to skusal a nic som nenahmatal.Proste asi tam mam iba tuk.
Endokrinologicka mi nasadila lieky, ktore uzivam kazdy den rano a raz za 6 tyzdnov chodim na injekciu do zadku.Toto by mi malo pomoct dat do poriadku hormony resp. oddrbat prilis vela zenskeho hormonu, ktory zapricinil, ze mam kozy.
bol som opat na krv a vysledky potvrdili, ze hormony sa mi vyrovnavaju a su takmer idealne.
Povedala, ze este mam lieky brat a aj nejake 3 injekcie este a potom niekedy v aprili mi zase spravi magneticku rezonanciu.nakazala mi cvicit.
Tvrdi, ze tym spalim ten tuk v kozach a nakolko budem mat hormony uz v poriadku, tak v buducnosti ked aj priberiem,tak tuk by sa mi nemal ukladat v kozach.
co si o tom myslite?
potom ako som si precital celu tuto diskusiu, tak mam len pocit, ze ma chce iba odhovorit od operacie.
Ja som sa uz dost totizto namakal vo fitku, ale kozy som nezlepsil.

Prosim tych co maju skusenosti s tymto o reakciu.
dakujem.

Razer

takže tohtoročné vianočné prémie boli dosť štedré tak som hneď skočil po príležitosti hneď som bežal do banky po uver aby som dorovnal sumu na operáciu hneď som volal do Interklinik v Bratislave
spýtal som sa že či by bolo možné operovať ma ešte tento rok a potom som konečne zistil že môžem mať aj ja šťastie pani mi do telefónu povedala že dobre 15 decembra majú voľný termín a že nech sa u nich zastavím o 15:00
tak som neváhal a hneď som sadol do auta a šiel do Bratislavi keďže som moc času nemal tak som letel ako diví prišiel som na kliniku a po pár podpisoch a zopár informáciách som mal už zmluvu v rukách a išiel som šťastný domov
síce mám teraz trocha strach ale ako si spomeniem na všetky tie traumatické letá
v robote som nemal nikdy odvahu si dať cez leto tričko každé leto som mal na sebe trigovicu
ešte nikdy som nebol na kúpalisku a to mám už 23 rokov aj keď si dám v civile krátky rukáv tak aj to jedine košeľu s krátkym rukávom a pod to vždy tielko
ale či mám strach alebo nie strašne moc sa teším na tu operáciu už sa teším teraz na budúcoročné leto keď si konečne dám v robote tričko
tu operáciu beriem ako vianočný darček pre mňa ktorí si sám sebe darujem cena je síce 1260 eur ale nebudem ľutovať ani jeden cent

shifter

zdravim .. aj ja mam taku malu gyneko ale trapi ma cely moj kratky zivot.dd sice som sa tym do 18tky moc nezaoberal ale potom mi to zacalo hrozne vadit dnes mam 22 nemal som vztah so zenami sa moc nestykam ked nemusim.d je to hrozne neviem preco prave ja to musim mat ..na operaciu nemam peniaze an isi ich tak skoro nezozeniem a ked hej urcite ich miniem radsej na nejaku motorku ako na operaciu ktora sa vobec nemusi vydarit a este ma k tomu bude aj hrozne boliet.d tricko nosit v lete je dost tazke nakolk osa hanbim ale doteraz som to zakryl vzdy uspesne tak hadam to uspesne zakryjem aj v buducnosti leta su tazke najma.. uz chcem mat 40 50 rokov nech sa tym konecne nezaoberam nech cely ovisnem a bude pokoj hehehee.dd to je vsetko len so msa chcel kus vykecat .d cavte

miskasp

Ahojte,neviem cim zacat mam 6tyzdnov po.... hrce za bradavkou ostavaju ..a ten tuk....neviem myslel som ze aj to budu nejak korigovat,asi nie ako to riesite vy?

mikas

Caute, ja mam po operacii 6 tyzdnov operovali ma v MT,som spokojny len tiez mam problem s tymi hrcami za bradavkou ... a ten tuk tam ostal aj ked v mensej miere,ale prredsa ...stale te prsia su tam