Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aké hrnce si kúpiť?

Príspevok v téme: Aké hrnce si kúpiť?
mattatka1

Ahojte. Bývame v rodičovskom dome, po svokre, tak pomaly inovujem okrem nábytku aj vybavenie domácnosti. Mám ešte staré komunistické hrnce po nej, ale chcela by som koneče kúpiť nové. Chcela by som do toho zainvestovať, ale nie zas tisíce. Chcem aleporiadne hrnce, lahko udržiavané s dlhou životnostou. Poradíte mi aké? bola som v tescu a majú tam hocijaké, neviem si vybrat, uz davno som sa presvedcila, ze najdrahsie neznamena najkvalitnejsie. V akých hrncoch varíte? dakuejm za kazdy tip.

lemur_ka

Zepter mi nespomínajte. Mám panvicu a vôbec s ňou nie som spokojná. Neviem či to len ja musím mať s nimi problém, keď ostatní si ich chvália. A popravde, v poslednej dobe som začala využívať kokosový olej. Aj na tom varím a aj sa ním potieram, či už vlasy alebo pokožku. Odporúčam, kúpte si. A bez tuku som si objednala hrnce z netu z eshopu a som s nimi náramne spokojná.

dalsi

Ak chces dobre hrnce, tak sa pozri v com varia profesionali. Navstiv nejaku predajnu, kde predavaju pre gastrozariadenia a kup si nerezove hrnce, pripadne nerezove s svojitym dnom. V Tescu radsej nekupuj. Tam som kupil nerezove hrnce, celu sadu Tescoma a su to vlastne obycajne kovove plechace, na ktore nastriekali trochu nerezu. Po roku pouzivania uz su na nich flaky, co sa derie ten ich nerez. Profi sady maju napr. aj v Metre.

Pripadne navstiv nejaku kuchynku a ked chces varit zdravo, tak si kup sedliacky hlineny hrniec a hadam neznicitelny liatinovy riad. Ten je hruby, dobre sa udrzuje a v podstate si drzi svoju hodnotu aj po desiatkach rokoch. Panvicku si mozes kupit liatinovu na vyprazanie, alebo liatinovy hrniec a ked nechces teflonky, dnes robia napr. neprilnave panvice aj s "titanovym povrchom", zdravotne nezavadne.

Smalt neni zly, je to vlastne kermika na kove, avsak je velmi krehky. Staci, ze tam spadne noz, ci vidlicka a uz sa z toho odlupne a moze to vyhodit, nemalo by sa to take pouzivat. Na vyprazanie zase niekde nedaju dopustit na ocelove panvice, ktore sa neumyvaju, ale len otieraju a vypaluju sa tukom. Varilo sa tak aj v stredoveku. Nesmu sa cistit saponatom, ani ist do toho kysle jedla.

Silvapo

Ahoj. Ja som si nakúpila riad v IKEA a LIDL v akciách a som spokojná. Ak sú staré hrnce dobré, tak by som ich nemenila, každá koruna dobrá. :-)

ni-ka

ja len na margo tej zavadnosti riadu ohladom zdravia-napadlo ma ze moji stari rodicia jedli este s hlinikovym priborom a mali len hlinikovy riad...a dozili sa obaja cez 90 rokov...:-)

321123

no nevyjadrila si sa dost jasne? o ake hrnce ti ide - zdravotne nezavadne, alebo prakticke? lebo tie prakticke - dvojite dno, teflon atd. - tak v tych sa nepripali, jedlo ostava dlhsie teple atd. ale su na druhej strane zdravotne zavadne.
tie nezavadne, to su hrnce klasicke s bielym smaltom. ja mam doma aj take aj take, najradsej varim v tych smaltovanych, kedze vela viem o tom, co za svinstvo su tie teflonove a kovove. ale niekedy ich pouzijem, ked sa velmi ponahlam alebo nemam cas pri hrnci sledovat ci sa to nepripali.

ni-ka

to sa neda takto napisat...kvalitne su liatinove alebo teflonove-nic sa nepripali,robim v nich omacky,privarky a da sa v nich aj vyprazat...
v smaltovanych robim polievky,ale nie mliecne,tie sa vzdy chytia odspodu, potom slize pod polievku, alebo cestovinu...
v lidli mavaju dobre hrnce...uz som si par pokupila a som nadmieru spokojna
a nad starymi hrncami po svokre neohrnaj nos,tie hrnce su vecne,uvidis ako dobre ti posluzia :-)
a mimochodom nezahadzuj stare hrnce-ja mam odlozene starsie na varenie napr.zemiakov v supke-aby sa mi nenicili nove hrnce...

matway

Bez tuku sa varí na hrncoch Zepter, ale tie ti vyžmykaju peňaženku. Pamätaj na číslo18/10,nerez,tie pri varení neuvolnuju nebezpečné kovy. A pri tých tukoch náhrada bude olivový olej.

mattatka1

A ešte som zabudla dodať, že uplne super by boli hrnce kde sa da varit bez tuku, len neviem, ci take vobec sú. :)

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aké hrnce si kúpiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk