Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako neprísť o peniaze za byt?!

Príspevok v téme: Ako neprísť o peniaze za byt?!
Tomino167

Ahojte , potrebujem poradiť ja a môj o 15 rokov starší nevlastný bratm nemáme príliš dobre vzťahy, skor na bode mrazu. Ide o to , že pred pár dnami nam umrela mamina na rakovinu :( Moj brat je nevlastný brat má svoju rodinu a jeho otec už nežije, moj ocino ešte žije :)
Ale o čo mi ide, naša mamina ( spoločná ) bola jedinou vlastníčkou bytu v centre BA v peknej lokalite s dobrou dostupnosťou, pekným vzhladom a ob. vybavenosťou. ja s mojim otcom sme sa tam pristahovali , až po smrti otca mojho nevlastneho brata )
Ma nastať dedičske konanie ( v blizkej dobe ) , ide o to , že môj brat sa tam chce presťahovať ( do bytu ) so svojou rodinou a chce tam žiť ( byt je v povodnom stave , bez žiadnej rekonštrukcie , stare okna , linoleum , tapety ... proste žiadna zmena ) A povedal , že keď budeme u notára mám povedať , že ten byt má nizku hodnotu okolo 50000€ ( pochybujem , že 3.izb byt okolo 75m2 s 2 logiami a pivnicou ma taku hodnotu ) , povedal , že tu cenu mám povedať preto lebo čím nižšiu cenu poviem tým menší poplatok budem platiť u notára.
Ale bojím sa toho , že ked on tam bude chceť byvať, tak mi nevyplatí moju časť, a že keby som povedal , že ma cenu 50 000€ , tak mi vyplatí iba 25 000€a on ho potom predá za 100 000 €,alebo že mi bude chcieť mesačne platiť 100€ ako splátku až do konca života.
Moj brat je proste veĺmi zákarna osoba , ktorá ide za ziskom aj cez mrtvoly , ja mám čerstvo 22 rokov a neviem , ako mám dosiahnuť to aby som dostal to čo je právom moje . Preto potrebujem poradiť , či mám notárovi povedať cenu bytu 90 000€ alebo 50 000 € ?
A ako dosiahnuť to , aby mi brat vyplatil to čo mi patrí ?
Moj brat sa odsťahoval ked mal 25 rokov a viac sa o mamu nazaujímal v posledných chvilach sme jej boli oporou ja a moja priatelka , ktorí sme sa o nu starali , nakupovali jej a snažili sa jej čo najviac pomocť , preto ma teraz trápi , že brat naozaj ide aj cez mrtvoly :( Za každú radu ďakujem Tomáš.

0vecka

2 Tomino167 tak sa tam nastahuj aj ty... nemusi ho predat ak nechce... ak by to aj tak bolo musel by si predat aj ty ak by chcel on ...

Tomino167

Ja s tym predajom suhlasim.... Lenze pre brata je vyhodnejsie zit v 3izb.byte ako dostat polovicu z neho cca 50 000 za co si ledva kupi garsonku.

0vecka

2 Tomino167 celel je to nejake divne odkial mas ty vediet ze kolko ten byt stoji? Normalne sa ma ocenit nejakym znalcom a nieze ty od brucha nieco tresnes... Vyplatit ta nemusis a ani ty jeho nie... musite sa nejako dohodnut. Podla toho co pises naj by bolo ho predat a rozdelit si peniaze...

Tomino167

Lenze ked napadnu jeho dedicstvo s tym bytom sa nebude dat nic robit :D nebude sa moct predat, ci? A ak tam bude chciet byvat bude ma musiet vyplatit, ze? A podla coha ma vyplati podla tej sumy co sa uvedie u notera? A ak on bude tvrdit ze byt ma hodnotu 50000 s ja 100000€ tak co potom? A od coho sa odvija kolko budeme platit u notara? A kolko asi potrva definitivne tozhodnutie?

0vecka

ee napadnut moyu len jeho cast dedicstva.. najrozumnejsie by bolo ak by sa on toho dedicstva vzdal... nerozmyslaj nad tym ze teraz nemas peniaze..vsak zdedis byt... pozicajsi tych par stoviek od kamaratov...

Tomino167

Lenze ja na tom financne nie som az tak dobre.... Stale chodim do skoly popritom platim podnajom a jest tiez musim. Uz teraz premyslam kde si poziciat peniazky :)
Moj brat sa tam chce nastahovat co najskor uz planuje ze ide vyhadzovat stary nabytok... (moze to urobit pred dedic. Konanim?) moj ocko bol s maminou zenaty 20rokov... Bude aj on nieco dedit z toho bytu? A ako mu mam zabranit aby sa tam nastahoval? Obaja budeme vlastnici...Nemozem mu zakazat tam byvat... Ale mozem zakazat tam byvat jeho priatelke a detom?
Inak brat ma exekuciu vo vyske 50 000 riesi sa to sudne lebo bol podvedeny a mal by sa toho dlhu zbavit... Ale nemoze to dedicstvo napadnut exekutor?

0vecka

porad sa s pravnikom ... nevim kolko stoji pravnik ale taka konzultacia ta vide max par stoviek a ako uz chapes tu sa jedna o par desiatok tisic...

mate59

hlavne mu nedovol tam sa nastahovat,ak ta nemá ako vyplatit tak byt radšej predajte,alebo ho vyplat ty, ak tam chceš bývat, no on bude chciet vyplatit polovicu tržnej ceny bytu.Dedič.konanie nebude hned, može to trvat niekolko mesiacov a než notár uzavrie konanie aj rok.Do bytu ani neinvestuj.Vy dvaja budete vlastnikmi bytu každý polovicu.

flegma

presne :) neviem sice, kde v centre, ale 75 m2 v slusnom stave sa moze pohybovat od 120 000,-, ak ide o starsi dom s tradicnymi vysokymi stropmi, tak aj 150 000,-

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako neprísť o peniaze za byt?! - Fórum - ZDRAVIE.sk