Zas a znovu to akné

Príspevok v téme: Zas a znovu to akné
alexx123

Pred cca. tromi týždňami som navštívila kožnú lekárku kvôli akné, najľahšej forme,teda normálne puberťácke akné plus mala som takú krupičku na čele. Nebavilo ma vkuse si to nejak kryť a chcela som sa to aspoň obmedziť na minimum. Predpísala mi na deň skinoren a na noc differine+ odporučila mi ráno si umývať pleť micelárnou vodou a večer gélom (Bioderma, La Roche). Taktiež mi poradila zmeniť make-up, najlepšie taký, ktorý je určený na problematickú pleť a hlavne neupcháva póry(tušim spomenula aj bb krem). BB krem som hneď zavrhla, krytie skoro nulové plus leskla som sa a to mastnú pleť nemám. Teraz používam z lekárne nekomedogénny penový od La Roche a s tým som spokojná. Samozrejme , zázrak sa po skoro mesiaci nekonal, na pleti mám hlavne viditeľné akoby malé fliačiky po vyrážkach a to som ich zapálené nikdy nemala. Jediné pozitívum vidím v tom, že sa mi krupička na čele pomaličky upravuje ale tá pleť celkovo nevyzerá vôbec dobre. Vyrážky sa tvoria stále plus tie fliačiky. Máte s tým skúsenosti? Zlepší sa to? (ku kožnej sa chystám niekedy tento týždeň zas) Dosť mi to obmedzuje život. Ešte len tak podotknem, stravujem sa zdravo a beriem zinok vitamín A,B.