Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

yyyyy

Mala by platit polovicu mesacnych nakladov na energie a podobne. hypo si myslim ze nie, pokial neplanujete spolocnu buducnost vo zvazku manzelskom kde ten byt budete mat v spolocnom vlastnictve.

Alfonz- ak si myslis ze "byt chlapom" znamena zivit svoju zensku, tak to ta lutujem ale to je tvoj problem ak myslis vazne takuto hlupost. A bohvie ci si vobec chlap a nie skor frustrovana zenska pod muzskym nickom.

Alfonzchlap

Je to hovadina pytat prachy od kocky za hypo. Kto plati hypo, toho byt je. Ked sa s nou rozidem, mam jej tie peniaze vratit? Lebo ona nebude mat ani prachy a ani byt. Inak je chrapunstvo pytat peniaze od priatelky, hlavne ak zaraba menej, alebo vobec. Strasne muzi dnes kalkuluju, ovela viac ako baby. Znamena to len jedine, ze chlapi su v podstate neschopne baby, ktori nevedia, co znamena byt chlap a mat priatelku. Ja som od kocky nikdy peniaze nepytal. Fungovalo to vzdy akosi prirodzene, jedine naklady na jedlo sme si striedali, nic viac. Zarabam dobre a byt partnerom znamena, nebyt chrapun a sebec, ale vediet sa podelit so zenou, ktoru milujem a nieco aj obetovat. Preto chlapi maju priatelky a chlapobaby su sami, alebo skor, ci neskor sami budu.

eko

boris26 - mal zadanie temy o spravodlivom rozdeleni nakladov dvoch ludi.

Hovorim o matematickom rieseni problemu a vypocte, aby sa ani jeden necitil ukrateny.

Netreba tu extra rozoberat ani tehotenstvo, to su teoreticke situacie, ktore u neho nemusia ani nastat. Mozno dokonca s tou slecnou uz ani neni...

Nie, zeby som nechapal zenske dovody a argumenty - dokonca s velkou castou suhlasim, ale je tu aj muzsky pohlad na vec a na dnesne zeny. A ten je povedzme dost nelichotivy, pre mnohe postoje dnesnych zien.

Druha vec je, ze je dokazane, ze ak ma niekto nieco zadarmo, tak si to nevazi.

Je mi uplne jedno, ako si kto plati za byt, ci naklady. Je to otazka pre kazdy par individualna a ako im to vyhovuje. Ponukol som len matematicke vyjadrenie spravodliveho uctovania nakladov medzi dvoma ludmi. Ako sa kto zariadi, je jeho vec.

adr1a.

Eko eko)) s tymto tvojim pristupom) Laska by nemala byt iba o matematike...

A este nieco. Ked si uz tocil o dietati a zeby ti mala este platit najom naklady ai. Videl si tu ubohu zobracenku co sa vola akoze materska rodic.pridavky ai?? To nestaci vykrit ani toho maleho bezzubeho lebkača :D
Vsetky tie sunare plienky detske potreby od oblecenia obuvi kozmetiky speci stravy ai (co je neraz drahsie ako na dospelych kdezto dospelym to sluzi roky rokuce a tym malym to sluzi 2-3mesiace a dovi dopo a treba im dalsie vacsie, jest tiez nemozu co ty si das obedne mennu ai). A nieto este kociar hracky sedacka ai ai somariny))
Takze ta zobracenka nestaci ani na to male strbave a nieto este ako ty rozmyslas ze este z toho by ti mala zena platit najom naklady ai :D a ona co?)) Ked bude hladna smadna ai ma ist žobrat aby neskapala od hladu od smadu?) S takymto zmyslanim pristupom muzov sa ani nedivim ze ako ludstvo vymierame :D
To si radsej v Indii prenajmi zaplat zene a lekarom za umele oplodnenie, legalne papiere, 9mesacnu starostlivost plus odmenu aj tej zene lebo to nebudu robit za tvoje pekne oci (je to inak vsetko pekna palka penazi) a nech ti teda to tvoje dieta vynosi porodi a potom si zas tu ci inde najmi opatrovatelky ai nech ti dieta vychovaju)) tiez to nebude zadarmo)

No a tvoja zena partnerka priatelka ai si zatial moze veselo pracovat budovat karieru "nenicit" si telo, ci riskovat hormonalne vykyvy poporodnu depku neprespate noci ai ai - a moze ti "spravodlivu" matematicku polku veselo prispievat platit)) a to nepride kvoli dakemu trulovi ani o spolocensky kulturny ai zivot, socialne kontakty styky sebarealizovanie a nebyt "veznom otrokom" teba ci deti v "mene rodiny" a este ti za tuto drinu sebaobetovanie este aj cvakat platit)))
No veru kaslat na taketo perspektivy aj na dakeho xuja ci deti rodinu))

Asi si pochopil preco som toto vsetko pisala ;) Lebo matematika logika nie vzdy hraju prim a fifty fifty to nebude nikdy

eko

Napr. preto, ze takuto otazku moze riesit zacinajuci par...

Odpoved je v celku lahka, pomoze byt objektivny a pustit na to matematiku.

Pre spravodlive uhradzanie nakladov, obaja rovnako zarabajuci, by sa mali delit rovnym dielom.

Avsak ked ma niekto hypoteku, je to jeho hypoteka. Ten druhy vsak byva zadarmo a vezie sa. Tomu prvemu potom patri narok na polovicu sumy z typickeho najomneho za taky byt.

Keby zarabali v nepomere - napr. ona 500 a on 1000, tak by sa to ratalo ako 500+1000=1500 a z toho podiel 500/1500=0,33333 /cize jedna tretina/. V tom pripade, by z kazdej sumy nakladov platila tretinu.

Pre spravodlivost by v takomto pomere napr. platila tretinu nakladov, co by sa inak vynalozili na prenajom.

Ine je, ked zena vypadne zo zarabacieho procesu, pre materstvo. V tom pripade treba ratat, ze vypadnuty prijem je akoby usly zisk a preto je prirodzene, ze chlap bude financovat domacnost sam. Ale... vstupuje tu do ulohy socialny system, takze zene ostava materska, neskor rodicak. Podiel na nakladoch sa tak bude vypocitavat podla vysky mat materskej, neskor rodicaku.

Toto je vsak teoria, alebo pouzitelne pre partnerov - druh, druzka. Nezohladnuje to vsak ine aspekty, ktore by mali byt rovnomerne delene. Napr. prace okolo domu, v domacnosti, atd atd. Tie uz by mali byt delene vyvazene. Niekto moze robit nieco, druhy v tom neni dobry, ale vie robit nieco ine. atd.

adr1a.

Nechapem naco otvaraju daktori 2r staru temu a niekedy aj viac rokov stare temy. Keby to otvoril ozivil sam autor prispevku a napisal by co sa vtedy, odvtedy stalo, ako sa ma/maju (rozchod svadba deti, alebo ako to vtedy poriesil, co ako to medzi nimi je/nie je, ai) bolo by to lepsie, nez totok

Načo_meno

Di di di... keby mala prispievat aj na hypoteku, tak po jej splateni by jej mala patrit aj cast bytu... bolo by to ok, keby urcite zostali spolu... ale to nikdy nevies...

DI DI DI

pozri, podľa mňa je úplne jedno komu hypotéka patrí. Ak chcete bývať spolu mali by ste takéto veci platiť na polovicu tak isto čo sa týka jedla a drogérií. Nehovoriac o tom že máte taký istý plat. Ak každý z vás bude platiť polovicu, myslím, že si budete viac než kvit. Budete na tom platovo úplne rovnako a nikto z vás dvoch nebude v mínuse. Alebo ja neviem, www.topreality.sk presťahujte sa do niečoho menšieho. Spoločne športe a čo najskôr splaťte tú hypotéku nech s tým máte pokoj. A keď ti príde tak blbé, aby ti platila tvoju hypotéku na polovicu tak od tej opýtaj aspoň jednu tretinu alebo podobne, nech ti s tým pomôže. Býva už teraz predsa s tebou!! :)

ahink

Lev86...akoze prepac, "donutil" si ma precitat si prispevky od killingspree a?...vsak ma pravdu. Takto sa chova (co napisal a ak je to tak) aspon podla mna - normalny chlap..ci muz s velkym M.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk