Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

killingspree

lev86
mna skor zaraza, ze dnes je neraelne nieco usetrit, elbo inflacia nje je taka, ako pisu :D

a nie, nekrivdis mi, ton ikto nedokaze, ale musim uznat, ze som idealny typ muza.

5.5 elsa

poznám aj takých čo sú v potravinách a muž utečie ihneď pri platení :D :D,takže to nemá význam :)o čom?ak nemá jeden a druhý má viac tak zaplatí nabudúce opačne,to si to môžu rovno rozdeliť a každý zaplatiť svoje,alebo každý nech ide do obchodu sám, vyberie si čo chce a zaplatí si to,doma nech to uvarí a zasa si dať merače a odpočítať si svoju vodu atď :D :D :D to nie je vzťah,taká lakomosť a hypotéku nech si spláca,ten byt jej nepatrí rovno sa môže vrátiť tam kde bývala a chodiť na nejakú pizzu,ktorú si každý zaplatí sám :D :D :D sú rôzne partnerstvá človek sa nestačí diviť :)

lev86

Killingspree: Choď sa liečiť! Mne tu nadávaš do nízkeho IQ, ale sám sa správaš ako keby si mal 10 rokov. Plno nadávok, urážaní druhých ľudí, viem si predstaviť aký si asi týpek - všetko vie, všade bol, musí byť iba podľa neho, všetko meria iba peniazmi, chlap je iba ten dobrý čo zarobí veľa peňazí, ale doma nepohne ani prstom, v manželstve musí byť iba podľa neho atď. Možno ti krivdím, ale poznám veľa chlapov, ktorí síce zarobili oveľa viac ako ich manželky, ale na druhej strane ich týrali, v domácnosti muselo byť podľa nich, podvádzali svoje ženy s milenkou, alebo prepili polovicu výplaty. Možno ty si presným opakom takýchto chlapov, ale podľa toho čo počúvam od žien, čo čítam na nete, a čo mám aj osobnú skúsenosť, si asi tak jeden z desiatich mužov.

killingspree

PS: ak by si muz dovolil od zeny pytat si za internet peniaze, dopusta sa trestneho cinu neopravneneho podnikania, neopravneneho obohacovania sa, a trestneho cinu kratenia dani a zdravotneho.

preco?
pokial nema vytacaci internet ala dial up, co predpokldam ze nema, tak ma internet FLAT, tj. datovo a casovo neobmedzeny a akonahle tento internet poskytuje dalej a berie za to peniaze, jednak porusuje zmluvu, ktoru podpisal bez akehokolvek natlaku zo strany operatora (poskytovatela internetu, dalej len "ISP") a jednak porusuje horeuvedene zakony.

a pre totalne jednoduchu predstavu - taku jednoduchu - ten internet tam bol aj pred priatelkou, takze aj keby ma alebo nema priatelku, tak ci tak by internet platil. to je ako keby si uctuje za slnecne svetlo.

killingspree

"lev86, lenže keď tam budú dvaja, tak bude mať zvýšené náklady na energie ako doteraz"

PROSIM TA a o kolko ? 5 eur ?

daj mi prosim ta rovnicu, ako si to predstavujes a netrep do vetra, ako zmyslov zbaveny chudacik co vyplakava.

PS: muz moze byt gentleman aj inak, ako sucho financne, napriklad tak, ze bez otazok vyperie, vyzehli a pekne to ulozi na svoje miesto, okem ineho.

NAPISTE UZ NIEKTO O KOLKO SA ZVYSIAN AKLADY, lebo podla mna, vy vsetci zasrani, co tu bedakate o nakladoch, viete VELKE MAKOVE VIETE CO.

PS: mam byt, a priatelka mi tu zije asi cca kazdy druhy den, naklady sa mi nezvysili ani o 1 cent, neprisiel nedoplatok ani o 1 cent. vody sa paradoxne mina menej, aj ked sa sprchujeME castejsie (sex) ale to len tym, ze ked tu nebola, sprchoval som sa ja sam pre seba 20-30 minut, a dnes an to uzn emam cas a nechyba mi to. dalsi naklad co sa technicky moze zvysit, je naklad "odpad na osobu v domacnosti", co predstavuje asi 2 z 3 eura, mozno menej, neviem, robil som predVianocny poriadok a vyhodil ten papier.. jedlo.. to radsej ani nekomentujem.. lebo to je uz taka malichernost, ze az a keby je chlap tak neschopny zabezpecit jedlo pre svoju nastavajucu, sorry, ale tak by nemal zacinat vztah, lebo ako uzivi manzelku NA MATERSKEJ ?! ale OK, budem benevolentny voci vam a keby pocitam vodu, co 1 osoba minie za mesiac.

www.tvs.sk

Spotreba vody 100 l / osoba / deň je hygienické minimum dekladrované Svetovou zdravotníckou organizáciou.

SR ma 120l

tj, 120*30 = 3600 litrov

www.bvsas.sk

ja NEMAM TUSENIE ako sa toto pocita, kedze mam na haku zaklad ako voda, ale predpokladam, ze maximum co 1m3 studenej vody stoji, je 3eur za kubik.

takze pocitame, 10eur za vodu, plus ohrev.

www.najomne.sk

vyslo im tam 12

takze aj keby splachovala 100% TUV (tepla uzitkova voda), az by sa toaleta roztopila od tej horucavy, neminula by viac ako 40eur na vodu.

teplo ako radiator, pokial nepreferuje 28C v izbe, tak je nulovy zvyseny naklad.

realne tipujem tu vodu na asi 20e mesacne, neviem, to je sialene to pocitat tak presne. stavim sa ze autor temy nevedie uctnonictvo an esetri kazdy 1 cent. dava na internet viac, ako na potencionalnu postrebu vody svojej priatelky v byte.

lev86 a vy odobni, podvodnici, mala by mu platit viac ako 75eur na energie? a hovori vam nieco neopravnene uctovanie nakladov ? alebo taku fantasmagorinu este nikto nevymyslel, z brucha si vyuctujem naklad PRE SVOJU BUDUCU ZENU ?!

lev86, keby mas IQ aspon 86, ASPON 86.. tak pochopis, o com pisem, uz druhy krat, minimalne. takze daj, splachuje zeravou vodou a zvysili sa naklady na meti, to je dokopy tak +45eur, zapina svetlo kade tade cely den, je naklad tak 50eur. a kde je tvojich ASPON 25eur co si jej hypoteticky vyuctoval navyse ?!

ja to vidim asi takto: autor temy tak isto ako jeho kamos IQ86, resp lev86 maju prazdne penazenky ap reto si musia zbalit zensku, ktora im potiahne domacnost. opravte ma, ak sa mylim.

Vikkii

aspon nech ti dava polovicu nakladov na byt a hypoteku splacaj sam potom by to mohla od teba ziadat ze ti platila hypoteku

ewelin2828

inak..ani ja, ani priateľ nezarábame "majland", ale proste ľúbime sa a kvôli peniazom sa nikdy nehádame....vieme, načo máme, načo nemáme a nie je problém a za ďalšie, ak sa teda autor tejto diskusia zosobáši s priateľkou, ten byt nebude automaticky prepísaný aj na ňu... do BSM spadá majetok nadobudnutý počas manželstva...to čo sa nadobudlo pred uzavretím manželstva ostáva po starom, t.z. bude to len jeho...ak teda dobrovoľne neprepíše byt aj na ňu :) takže kvôli tomu by som ja nikdy nikomu úver nesplácala :) ak by teda nehrozilo osobe, na ktorej mi záleží, že príde o strechu a ja teda mám nato, aby som tomu človeku pomohla...ale to je zase úplne o inom :)

ewelin2828

lev86: ach jaaaj...píšem, že náklady na bývanie idú na polovicu, t.z. inkaso, internet telka a podobne....ale úver nie!!! v živote by som nechcela, aby ma chlap živil, to znamená, žeby som nechcela, aby on platil všetky tieto veci aj stravu, aj drogériu, aj obedy, večere, kofolky a všetko možné (no ak budem an materskej, bude musieť, ale to je iné)...proste ja sama na seba zarábam...prispievam do domácnosti...ale splácať niekomu úver, tak to nie...ani môj úver by som nikomu splácať nedovolila, ak by tá vec, ktorú splácam bola len v mojom vlastníctve :)
stále spomínaš nejakú rodovú rovnosť....však dnes každá žena, ktorá zarába (ak nie je zlatokopka, no tá väčšinou nepracuje:) dáva celú výplatu do domácnosti, a ak majú úver spoločný, jasné prispieva aj ona a si to podelia takým pomerom aké majú platy...alebo ak majú nájomný byt, oukej, nech idú s nájmom na polovicu....ale ak má jeden z nich hypotéku a byt je len na tú osobu, t.z. že aj po svadbe ostane na tú jednu osobu, ak nedôjde k nejakému prepisu..prečo by sa mala skladať aj tá druhá osoba?...a pýtať od človeka, ktorého milujem, plánujem s ním budúcnosť nájomné...no to mi príde divné :)
nikto tu nepíše o tom, že chlap ma platiť všetko a žena nič...ale proste ak raz mám hypotéku, a ten úver je na mňa rovnako aj tá nehnuteľnosť, budem si to splácať predsa sama :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk