Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

LAXMI

Sssm a preco by sme vas mali manipulovat? Zas si nenamyslaj, ze ste pre nas tak doleziti a potrebni.

Kafe, bavime sa tu o niecom inom. Nevadi, ze si nepochopila. Neviem, ako si dospela k tym sumam. Nik nepisal, ze 200 euro je vela.

Kazdy ma na to iny nazor. Niekto bude radsej vypocitavy a vyuzivat druheho zo strachu, aby to nerobil druhy jemu, vsak sssm.

kafe

život vo dvojici je proste vždy ľahší, krajší, príjemnejší - pre OBE strany. Aj pre majiteľa bytu, aj pre obyčajného "podnájomníka". V štádiu chodenia mi moje riešenie príde normálne. Ak sa vzťah posúva pekne ďalej, rozmýšľa sa o dieťati, svadbe, tam nastupuje priestor pre prepísanie bytu na manželku (dokonca aj JA by som takéto niečo chcela) prípadne by som si riešila vlastný bytík - menej peňazí pre priateľa na nájom. A chcela by som aby to chápal, že tiež potrebujem niečo svoje, tak mu už nemôžem dávať celé dve stovky. Keď svoj byt prenajímam a bývam u priateľa, zase sa mení situácia... zase je to trošku iné.

Ale ak je niekomu dve stovky stále strašne veľa, tak nech sa s priateľom len navštevujú a nežijú spolu. Nonsens. Nechápem.

kafe

som žena. Platiť za byt partnerovi (je jedno či je to žena alebo muž) 75 eur, je čistá vychcanosť. Toľko nech si platí kto chce kde chce, napríklad rodičom, ale v živote si nenájde slušný byt, kde má súkromie a pohodu za takúto cenu. Za IZBU platíte min. 150 evri a v živote nemáte takú pohodu a súkromie ako s priateľom v jeho byte. Za súkromie v garzónke 280,- tak neviem čo tu splietate o prepisovaní bytu a prispievaní na hypotéku!! Proste to vidím dosť ináč. Určite sa radšej dotrepem k priateľovi a platím mu kľudne dve stovky, aj ked to neni moje ani nebude moje ale BYŤ s chlapom, ktorého ľúbim mi za to STOJÍ a osamote by som si za dve stovky našla prd a nie slušné bývanie kde mám súkromie.

sssm

Je jasne, ze zena chce mat vzdy posledne slovo a dokonca rozhodovat o tom, kto je a kto nie je muz. Ale zas potom sa velmi necudujte, ze vas muzi kvoli vasej vypocitavosti a pokusoch o manipulaciu po case opustia.

Mesacny princ:. "Dva palce hore"

LAXMI

Mesacny mohol by si si osvojit, ze niekedy je mlcat zlato, lebo tieto tvoje trapne bludy od veci... Co mas 12, prosim ta? Asi si myslis, ze si zaujimavy.

Mesačný princ

Nefi - láska práveže rastie, rozvíja sa, prehlbuje...to ostatné čo končí láska nikdy nebola :)

A ružové okuliare sú fajn, no lepšie sú tie z mesačného kameňa :)

Mesačný princ

LAXMI - teda všeličo som už zažil na tejto Vašej Zemi, ale aby mi niekto dával maslo na hlavu ešte nie :O

Máte čudné zvyky :D

Nefi

Mesačný princ, ty musíš mať vždy posledné slovo? :D Pripomínaš mi pár prípadov, ktoré poznám - povahovo do bodky...:D
Žiaľ v dnešnej dobe (neviem, čím to je) láska nevydrží navždy...takže zamilovaný-nezamilovaný, treba si ružové okuliare zložiť :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk