Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

sewie

podla toho aka je to lokalita a ake su bezne cenny najomneho. kedze nevies ci v tom byte budete spolu na veky vekou (ci bude casom aj jej) tak sa asi k tomu postavit ako pan domaci ktory prenajima dajme tomu 1 izbu v danej lokalite a dat jej z takej cenny zlavu kedze je to frajerka:)...tak ci tak by nikde nebyvala zadarmo-pokial nemieni ostat u rodicov na stale:)

skupáň

Čo ti šibe pýtať od frajrky vôbec nejaké peniaze? Chvíľu budete bývať spolu, potom sa zosobášite, a potom ti aj tak vezme všetky peniaze. :-)