Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

Noelani

Predtým keď som ja prišla ku svojmu snubencovi bývať sme sa dohodli kto čo bude a koľko platiť a sme si to spravodlivo rozdelili čo do dnes dodrziavame a nemáme s tým problém.

lev86

Tak som sa opýtal na názor mojej priateľky, že čo ona na Borisov príspevok, a povedala mi, že čo to za zlatokopky čo si myslia, žeby Borisova priateľka nemala prispievať na hypotéku toľko čo by dávala na nájomné a práveže o Borisovi sa vyjadrovala, že na rozdiel od chlapov, ktorí si vydržiavajú ženy má rozum. Ale mne je to jedno, ja som rád, že mám priateľku čo nie je svojim myslením niekde v 19. storočí, že nie je tak materialisticky založená ako väčšina žien tuna. Žien, ktoré si myslia, že keď muž chce od ženy nejaké peniaze, tak si ju neváži. Dúfam, že aj Boris má také šťastie na priateľku.

Mariolla

..to si robis prdel....OMG....a ona s tebou planuje buducnost?????

Ked uz tak, spolocne sa porozprvat, chcela by som pocut jej nazor. A mozno ti sama navrhne, ze bude pripsievat urcitou ciastkou.

killingspree: total suhlas

killingspree

Ale ked uz tak, a ked uz toto je realny problem, tak:

energie, realne

- smeti, cca 1.3eur / osoba
- teplo, cca 20 eur / osoba
- voda, mozes stopovat kolko minie, mas hadam merace.

PS:
este mas vztah ?

killingspree

to je vtip?
chlap chce prachy od zeny, na domacnost?

ako chlap by mi toto nikdy nenapadlo :)

este ze som sa narodil tak ako som sa narodil a mam vychovu taku aku som mal. (a aku mam)

Delete

Nejako mi došli argumenty...kľudne to tu rozoberajte koľko chcete.

A nesťažujem sa. Spoločnosť tvorím aj ja :)

Slobodna

Delete stále nerozumieš :) neexistuje dobrý alebo zlý človek - v každý človek je aj dobrý aj zlý. Ako sa správaš v prípade ohrozenia? Stále si dobrým?
Nenaučila ma to spoločnosť, ja to sama pociťujem nielen na sebe ale na všetkom vôkol seba.
rovnocennosť, nezištnosť, sebeckosť...všetko existuje, je na každom človeku, čo v sebe a vo svojej spoločnosti pestuje.
Sťažuješ sa...ale zamysli sa, kto vytvára tento svet, túto spoločnosť. Nie si to náhodou aj ty?
Ak neexistuje nič také ako dobro a zlo, na základe akých pocitov vnímaš, že niečo je podľa teba príjemné a iné nepríjemné?

Delete

doubledog - mal som.

Slobodna - to, čo som uviedol bol len príklad. Veľa zákrokov nie je hradených poisťovňami a ak človek nemá peniaze tak nemá šancu.

Každý človek je bol sebecký, je a aj bude. To je fakt a aj to viem, že nezištnosť je len slovíčko ale...

Vždy tam to ale bude.

Odkiaľ máš, že existuje dobro a zlo? Naučila ťa to spoločnosť. No čo ak nič také neexistuje a je to len subjektívny názor a návod každého z nás? Naozaj si myslíš, že existuje zlý alebo dobrý človek?

Rovnocennosť? neblázni...veď určite vieš, že nič také neexistuje. Ale tak aspoň sa k sebe napriek rozdielom dokážeme priblížiť a nebudeme sa zabíjať. Či áno?

,,iní ho budú využívať vo svoj prospech.,,

Táto veta sa mi obzvlášť páčila ale nebudem radšej reagovať.

doubledog

muzi sa skor snazia zenam ukazat, ze ta zenska rovnopravnost je casto len akoze, ze ju ani samotne zeny nemyslia vazne.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk