Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

Slobodna

Vieš delete ono je de facto veľmi zaujímavý jeden fenomén rovnocennosti pohlaví :
Ako sa ženské pohlavie na jednej strane usiluje o rovnocennosť s pohlavím opačným a to napr. v príjmoch ale pri výdavkoch tomu už tak nie je.
Na druhej strane sa mužské pohlavie usiluje opačné pohlavie presvedčiť, že rovnocenné vôbec nie je ale pri výdavkoch im tá rovnocennosť už až tak nevadí.
Tak ak chceme rovnocennosť prosím, ale nie len tam a vtedy keď nám vyhovuje, ale pri všetkom.

Slobodna

Delete - ten príklad nebol správny, pretože na základe právneho systému väčšiny krajín sveta je kupovanie orgánov nelegálne, teda na obličku peniaze nepotrebuješ.

Neexistujú dve rozdielne reality, existuje len jedna realita s dvomi pólmi. Dobro a zlo sú nielen súčasťou sveta, života ale aj každého človeka. Je na nás aby boli prinajmenšom v rovnováhe. Popieraním zla, to zlo nikam nezmizne, stále bude existovať a je potrebné aj keď si mnohí myslia, že nie.
Čo sa stane ak človek sa bude správať a konať len v duchu dobra a bude popierať istú dávku sebectva? No iní ho budú využívať vo svoj prospech.
Ale asi nechceš pochopiť...

Delete

Každý človek žije podľa toho, ako uzná za vhodné a ja žijem tak ako chcem. To, že sú dve rozdielne reality a že tento svet ľudia vnímajú odlišne je prinajmenšom na zamyslenie. Ja som si vybral moju životnú cestu a určite by som od nikoho nepožadoval ani cent ak by som si mohol všetko dovoliť sám. A ak nie tak aký problém znížiť štandard. Napríklad vylúčiť zo života internet, telefón, autá, hypotéku...???

Veď predsa ak na niečo nemám tak do toho nejdem nie? A ak mám na hypotéku tak mám aj na všetko ostatné. A ak nie tak znížim nároky. Potrebujem tablet? Nie stačí mi nokia 3310 napr. Ale toto bol len príklad.

Čo sa týka toho zdravia a tých ostatných pomyselných skutočností tak uvediem aspoň jeden príklad.

Človek potrebuje súrne obličku a nemá na ňu jednoducho peniaze. Čo sa stane? Umrie. Ale ak by mal tak prežije :)

Ak by som mal tak určite dávam. No ak by som nemal tak je logické, že by som ani dávať nemohol.

Ale je to môj systém života, moja voľba a každý človek je iný. Niekomu sa zdá ,,nefér,, že zaplatí za niekoho koho miluje len večeru. A niekto toho koho miluje nosí na rukách a nepotrebuje okrem tej lásky nič.

Ale je to len môj skromný názor.

Slobodna

karma je rozdiel byť pozitívny ale stáť nohami pevne na zemi a klamať seba aj iných, že svet je ružová bublina, kde sa všetci máme radi a na peniazoch nám nezáleží ;)
Ale to je ťažko tebe vysvetľovať, lebo nemáš otvorené oči, resp. skôr ich chceš zatvárať pred realitou.
A to či ma ľudia majú alebo nemajú radi o to sa ty neboj, tí, ktorí ma naozaj dobre poznajú ma radi majú a na tých druhých mi až tak nezáleží, lebo ja na rozdiel od teba sa neusilujem o to, aby ma za každú cenu mali radi všetci.

Myslíš, že život v klame a ilúzií ti prinesie väčšie šťastie?

Áno, realita nie je vždy pekná, pozitívna ale často aj krutá, ale musíš sa naučiť ju akceptovať, vnímať a uniesť.

1karma1

Nie, ale príklad tá tvoja veta: "Bodka len aby sa tych 7 z 8 vnucat neprislo pozriet kedy budu dedit a tej 8 sa ani nechcelo kvoli tomu vyhadzovat peniaze na cestu"..to od teba fakt nebolo pekné. Skús aj ty rozdávať viac pozitivity, nie negativity a ľudia ťa budú mať radšej, ver mi. :)

Maoam

to je pekna blbost, ze za peniaze si clovek kupi zdravie - medicina ma svoje hranice a ak je niekto tak trvale fyzicky poskodeny, ze sa s tym uz nic neda robit, tak mozes mat aj miliardy a mas smolu

takze aj tu je to od-do, ako vsetko na tomto svete

a skutocnu lasku a skutocnych priatelov si za prachy tiez nekupis

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk