Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

LAXMI

Nie vydrziavat, ale ak muz miluje zenu, nedokaze sa pozerat, ako sa trapi a to aj financne, lebo nema na rovnost.
Ak by nam tento stat dal kralovske a rovne platy, mohli by sme dodrziavat princip rovnosti.
Ver, ze mnohe zeny s tym problem nemaju, ale ver, ze muzi maju potom problem s potenciou.

ssssm

Viem, ze je pre teba pohodlne nechat sa vydrziavat, ale skor ci neskor to kazdeho muza omrzi a potom sa sem chodite vyplakavat, aky je muz kalkulant, manipulator, idiot a neviem co este.

Fialkaoblacik

Najlepšie je byť single.Pozrite si filmy tie romantické ako sa chovaju k ženám.
Chlap nevydrží byť single.
Da sa dohodnuť ale normalne a nerozpočítavať s kamaratmi ale s ňou sa dohodnúť.
Znesiem ti modré z neba.
Teraz mame obdobie hurónov,IT-obdobie-
Ale nie ten IT z toho filmu ten bol milý a prítulný, človečí-takeho by každý chcel za priateľa((::

sssm

LAXMI,

spravodlive by to nebolo, ale zeny uplne bezne pytaju a kalkuluju, ze muz zaplati vacsinu nakladov, ak nie vsetky.
Keby si muzi nebrali kalkulacky, tak sa ziadny neozeni.

LAXMI

Ak by chlap studoval, nezarabal, alebo zarobil tretinu oproti zene, bolo by spravodlive od neho pytat polovicu nakladov?

Uplatnovat treba princip spravodlivosti a nie rovnosti, lebo rovnost nie je.

Ked sa na vas, zive kalkulacky, zeny vyprdnu pre vasu lakomost a chamtivost, budete si vsetko robit a platit sami.

sssm

Ved nie je predsa domace zvieratko, ani dieta a ani slapka, ze by si ju mal vydrziavat a vsetko jej platit. Normalny ludia si povinnosti rozdelia rovnakou mierou. Kedysi sa zeny ovela viac pricinovali o chod domacnosti, ako je tomu dnes, nevysedavali v solariach a na exotickych dovolenkach a nemalovali sa pol dna. AJ muz ma predsa pravo na oddych.

pavel y

Samozrejme, všetko treba platiť napoly. Ženské si vybojovali a ešte stále bojujú za rovnoprávnosť, tak nech znášajú aj negatívne dôsledky...Muži nie sú stroje na peniaze.

Derna

Ja ti to poviem takto.Je iná doba.nevieme či chceš s ňou ostať navždy,alebo ako priateľ.
Muž z inej doby by jej všetko zaplatil,spolu intímne žijete alebo by prijal len niečo.
Pokiaľ to tu takto rozpisuješ čo ma zaplatit a radiš sa ,nie si džentlment a nemáš ju rad.
Ak sa pozrieme ako na dve samostatné nezavisle osobnosti.
Tak sa to robí všetko na poly-ale aj upratovanie, hypotéka-ale musíš odpočitať to že každý muž je rád že má dievča a chce jej vyjsť ustrety ak ju má rad.
Nedá sa ti poradiť-pretože s tým ideš na fora-ja by som takeho nechcela kalkulačku.

WHISPER

a kebyze byvate v podnajme a platili by ste napoly ale platili by ste majitelovy aj hypoteku z najmu...tak čo...?

komplet naklady napoly...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk