Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

dalsi

mam skusenost, ze vacsinou ten, co hovori, ze na peniazoch nezalezi, tomu na nich zalezi najviac... Casto to pocut od ludi, co to vravia druhemu, co ma peniaze, aby sa povzniesli a ospravedlnili si pred sebou svoj financny nedostatok. Taky clovek potom pred majetnejsim partnerom ma reci, ze na peniazoch nezalezi a vacsinu financnych vydavkov potom s radostou necha na tom druhom, majetnejsom.

Lahko sa hovori niekomu, kto byva u rodicov, ze by to robil takto, hentak.

Ked bude vlastne byvanie - hypoteka, ci najom, platby do fondu oprav, energie, plyn, atd, spoliehanie sa iba na seba sameho a to, ze dieta, ci deti potrebuju jest, pit, obliekat sa, lekara... a pritom je plat maly /alebo malo financii/ a v podstate vsetko taha jeden clovek /druhy moze byt nezamestnany/, tak potom sa uvidi, ci tie financie nie su az take dolezite.

Pokial zaraba niekto malo a ma to v podstate ako vreckove, ze jeho potreby pokryju rodicia, moze vyskakovat. Ale mlada rodina, ci matka samozivitelka, ktora nema nikoho, len nejaku mizernu podporu a musi zivit deti, ma na to iny nazor.

Som zvedavy, keby zrazu prislo - ze treba platit 200-350 EUR za byt, 50 EUR za energie + ine drobnosti, 250 EUR za stravu pre dospelych, 70-100EUR plienky,60 EUR detske mlieka, 50-100EUR za lekara, plus do toho odchadza sporak, chladnicka, alebo pracka... ako sa nam bude filozofovat s minimalnou mzdou.

Na peniazoch nezalezi, ked ich mame a nepotrebujeme ich. Akonahle vsak nemame pokryte zakladne zivotne potreby, je problem - a vazny.

1karma1

doubledog ja sa netrápim :)
Ja už som žila s expriateľom, len to stroskotalo, ale na na niečom úplne inom :) išla som do potraviny, zaplatila som ja...prišiel účet, zaplatil on...išli sme na výlet do wellness, kúpila som lístky ja...išli sme na výlet do Tatier, platil on...všetko sa dá, keď sa chce :) to neznamená, že sme nevedeli finančne hospodáriť zato, že sme to robili s láskou. :)

Slobodna

doubledog tu jediny rozumne prezentuje homo sapiens ale treba pochopit, ze mnohi su uz asi v predvianocnej euforii.

1karma1

Dnes s tým dnešným trendom voľného vzťahu a ujom dôchodcom si to veľmi pekne vystihol. :) ty vieš o čom to je...a myslím, že my čo vieme a chceme si budeme žiť tak ako chceme a neovplyvní nás žiadna súčasná doba. :)

.

samotná téma(koľko?)presne vystihuje súčasný trend života mladých ľudí
t.j.žiť vo voľnom vzťahu,bez detí,ktoré by im zaťažovali individuálne príjmy a rozpočty,bez záväzkov,ktoré by im bránili v užívaní si slastí života,najlepšie s podporou solventných rodičov..
kalkulácie,ospravedlňované "spravodlivosťou",poukazujú na nového Boha terajšej doby,ktorého hlavným prikázaním je-žijeme len raz,príp.kradneme len raz
dôchodca,ktorý sa stará o chorú manželku a má už nakúpené darčeky pre svojich 8 vnúčat+2 nevesty a jedného zaťa len žasne nad dnešnými,teda predvianočnými kalkuláciami terajšej "poprevratovej"generácie"
..ale nechcem všetkých hádzať do jedného vreca..napr.1karma1,ktorá okamžite dostala po hlave za svoj názor,má moje sympatie:-)

doubledog

ved ty si ta, ktoru trapi kruta realita, ty zijes vo svete, v ktorom zit nechces. a preto si vytvaras rozpravku.
takze je to presne naopak, ty mas v zivote velke trapenie, nie ja :)

ja nepovazujem lasku a financnu rozvahu za protikladne veci.
veci sa daju robit s laskou a zaroven s rozumnym pristupom k financiam.

ale to pochopis aj ty, len co sa postavis na vlastne nohy :)
vies, ako to je:
reci sa hovoria, chlieb sa je.

1karma1

Delete, si úžasný človek :) viem, že ma chápeš, ja chápem teba a v postate aj akceptujem názory všetkých ostatných, lebo je to kruté žiť v tejto dobe. Ale ako som už napísala, my si tvoríme svoj život a ja si ho vytvorím taký ako píšem :)

1karma1

lev86 :) to nie je o tom, že chlapi majú platiť, lebo sú zamilovaní. To je o dvoch, keď sa ľúbia, vedia, čo sa patrí a čo majú robiť, aby boli obaja šťastní. Vy ste to nepochopili a možno fakt ani nepochopíte. A áno, budem si žiť vo svojej rozprávke, radšej ako v tejto krutej realite. A budem štedrá a budem robiť radosť tam, kde sa to bude dať. :)

Delete

1karma1 - dávam ti plne za pravdu, nech si každý píše čo chce.

Áno z lásky v dnešnom svete ľudia nevyžijú, hypotéky, strava...atď ale prečo sa ľudia zadlžujú? Lebo ich do toho núti spoločnosť a rozmýšľanie ľudí sa riadi jej návodmi.

A čo sa týka toho druhého tak napíšem len toľko, že všade je už zaužívané, že ak nepodvedieš nie si in...tak prečo nie však? Ale je úplne jedno kto koľko zarába...ak chce podviesť tak podvedie ktokoľvek.

Som veľmi rád, že som niečo takéto čítal. No veľmi ma mrzí, že ľudí tak veľmi ovláda spoločnosť a doslova si vynucuje aby ľudia slepo poslúchali jej pravidlá.

No čo majú robiť ak najväčším pánom tohoto celého je strach?

Som rád, že bytosti ako ty ešte stále existujú...no v tomto svete neprežijú veľmi dlho.

lev86

1karma1 - z toho čo si napísala, tak ty si tá čo nevie o čom je život, nie zakladateľ tejto diskusie. Žiješ si v akejsi romantickej predstave zo stredoveku. Sama píšeš "Zarábam niečo viac ako je minimálna mzda a áno, síce ešte nebývam (asi si myslela sama, bez rodičov), " a chceš tu druhému radiť ako má vyjsť s nákladmi na bývanie. "Nemusím šetriť, pokiaľ viem, že by sme vyžili trebars aj z môjho platu, tak nech...len chcem byť šťastná po boku mojej lásky." Tak ak vyžijete aj z tvojho platu, ktorý je iba o trochu väčší ako min. mzda, tak klobúk dole, ale pochybujem, to by ste museli byť obaja iba o chlebe a vode. Sama tu kritizuješ, že ľudia baštia iba po materiálnych veciach, a pritom ten chlap chce na jednej strane od priateľky, aby mu prispievala na hypotéku, ale na druhej strane jej možno nikdy nezahne, na rozdiel od chlapov, ktorí svojím manželkám všetko platia, kupujú drahé darčeky, ale v práci trtkajú svoju sekretárku. Takže vy ženy by ste sa sami mali rozhodnúť čo je pre vás dôležitejšie - či to, aby vás chlap zarábal 2000 eur alebo aby vám bol verný. Pretože väčšinou chlapi, ktorí sú úspešnejší a dobre zarábajú sú väčšinou aj sebavedomejší, majú na milenky aj viac peňazí, a aj samotné ženy idú skôr po takých chlapoch.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte - Fórum - ZDRAVIE.sk