Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadmerna plynatost

Príspevok v téme: Nadmerna plynatost
Zuzana179536

Dobry den,chcem sa informovat ci niekdeo nema podobne problemy ako ja.Moje tazkosti uz trvaju cca 2 rok.Najprv som mavala hnacky.Schudla som.Cokolvek som pojedla,musela som utekat na zachod.Po roku sa to bez navstevy lekara zmenilo.Zacalo mi nafukovat brucho a trapila ma nadmerna plynatost.Na jar som bola na gastre.Spravili mi tu sondu do zaludka.Helicobaktera ani celiakiu mi nezistili.Odber stolice mi brali niekolkokrat a nic sa nenaslo.Brala som rozne lieky,naposledy atb Normix ale ziadne zmeny.Uz ma nebavy stale bahat po doktoroch a nic.Navyse som pribrala.A predtym mi strastne kolisala vaha.Je to velmi nepriemne,bojim sa chodit koli tomu do spolocnosti.Mam 24 rokov.Prosim,poradte mi ak viete.Obmedzila som cukre na minimum a nejem mliecne.Nieked si samozrejme nieco dam ale vyslovene mlieko alebo jogurty vobec.Nemam bolesti brucha,stolicu mam pravidelnu a hnacka sa sem tam vyskytne ale tak v normr by som povedala.Trapia ma len tie vetry a obcasne prelievanie v crevach.Vopred dakujem za rady.:/

LMarika

Food detective je spolahlivy. Poukazuje ale len na intolerancie, nie na alergie. Preto sa mozes stretnut s tym, ze niektori ludia na rozne fora napisu, ze nie je spolahlivy, lebo im robia problemy okrem intolerancii este aj alergie a dokonca v niektorych internetovych obchodoch sa Food detective predava pod nazvom "test na alergie", co ale nie je spravne, lebo alergia je nieco celkom ine ako intolerancia, takze je dolezite rozlisit pojmy. O nespolahlivosti testu hovoria iba ti, ktori maju naozaj alergie a test im ich neukaze. Napriklad neukaze ziadnu alergicku reakciu na arasidy, lebo clovek na arasidy intoleranciu nema, ale moze mat na ne silnu alergiu.

RNG

Znova opakujem travenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov, mikrovlaknin a probiotik. Chybajuce sa da doplnit dnes pomerne jednoducho, tj okrem enzymov na lepok, ktore su este dost malo ucinne a pouzivaju sa pri bezlepkovej diete na odmorenie tela z pred tym jedenych jediel s lepkom.

LMarika

Este taka vec - ak mas alergiu na kovy, tak ti mozu plynatost a ine problemy sposobovat potraviny bohate na dany kov, nikel - kakao, spenat, haring... je ich dost vela. Aj vysetrenie na histaminovu intoleranciu si kludne mozes dat urobit, len aby si mala ciste svedomie, ze si skusila naozaj vsetko. Robi to alergolog z odberu krvi. Vtedy mozu plynatost, bolesti brucha, ale aj ine problemy sposobovat potraviny bohate na histamin a tych je velmi vela, bohuzial takmer vsetky, napriklad paradajky, citrony, kakao, spenat, baklazanm, vsetky E-cka, vsetko konzervovane, vsetky zavaraniny, zohrievana strava vytiahnuta z chladnicky (tu na rozdiel od alergie na plesne pomoze polievku zjest studenu, ale ak je zohriata, tak uz je bohata na histamin, lebo prave to zohrievanie zapricini, ze sa tam nejakym sposobom dostane ten histamin), vsetky ryby, ktore neboli cerstvo chytene, dalej kvasnice, prasok do peciva, kysle mlieko, jogurty, syry s plesnou, pecivo, najma kolace z kysnuteho cesta... Bude ich treba bud vylucit, alebo s nimi uzivat Daosin - liek s enzymom, ktory je urceny na ich travenie. Starsia pani Helena, takzvana "velmi tazka psychiatricka pacientka - adeptka na odobratie svojpravnosti", trpela na histaminovu intoleranciu, dokonca velmi silnu. Priznaky su rozne a je ich velmi vela, u niekoho sa prejavuju vsetky, u niekoho iba niektore. Ona casto citila, ako keby mala cele telo otravene nejakou jedovatou latkou, citila to takmer po kazdom jedle, svrbeli ju usi a palili ju pery, samozrejme plynatost, bolesti brucha a bolesti hlavy spojene s vracanim, hnacky, proste vsetko mala, co len k tejto chorobe patrit moze. Casto k nej chodievala na navstevu dcera, ktora rada piekla kolace a vzdy jej nejaky priniesla, nosila jej aj nieco z toho, co doma navarila a obcas ju aj pozvala na pizzu, starala sa o nu, mala ju rada. No pani Helena sa citila stale horsie a horsie, az jedneho dna, ked si myslela, ze zomiera a bala sa o svoj zivot (stalo sa to na navsteve u jej kamaratky), si lahla na gauc a kamaratka jej zavolala zachranku. Zachranari bojovali o jej zivot, nevedelo sa, co jej je, aj kamaratka sa o nu bala a nakoniec jej zavolali, ze pani Helena lezi na psychiatrii, lebo vraj rozpravala, ze sa uz dlhe mesiace citi, ako keby pomaly, chronicky zomierala na nejaku otravu a vraj dcera pre nu casto vari a pecie a ma podozrenie, ze to sa z tych jej kysnutych kolacov nieco jedovate do nej dostava. Kamaratka, ta, ktora jej tu zachranku volala, sa osobne poznala s primarkou psych. oddelenia, volala jej a ta jej povedala, ze ta pani Helena je cisty blazon, vraj je velmi tazko narusena, vymenovala cely zoznam jej psychiatrickych diagnoz a vraj musi do este vacsej cvokarne. Z psychiatrickeho oddelenia ju supli niekam do ineho mesta do nejakej takej velkej psych. nemocnice, kde su uz ozaj velmi tazke pripady a vraj aj mreze na oknach a tam sa liecila dlhsie ako tri mesiace. Kamaratka sa od nej odvratila, po celom meste ju za sibnutu vyhlasuje, tuka si prstom na celo a nechce ju uz k sebe pustit. Pani Helena po prichode domov svojvolne vysadila psych. lieky, od ktorych len priberala a spala a zase sa jej podarilo schudnut. Dala si urobit testy na potravinove alergie a intolerancie a az vtedy sa ukazala velmi silna histaminova intolerancia - cize CHOROBA TELESNA A NIE PSYCHICKA, na ktoru sa akosi, ani neviem, ci v ramci nevedomosti, alebo v ramci neochoty pomoct ludom, ktori nemaju pred menom titul MUDr. a potreby klamat ich, vymyvat im mozgy a umelo z nich vyrabat psychiatrickych pacientov, nemyslelo skor. V sucasnosti pani Helena dodrziava prisnu dietu a napriklad take pizzerie zdaleka obchadza. Dcera pre nu vari uz len nizkohistaminove jedla a kupuje jej v lekarni Daosin, ktory je drahy a poistovna ho nepreplaca. Vobec sa na nu nehneva, ze take veci o nej rozpravala, dokonca plakala, ked si spomenula, co vsetko mamicke s laskou varila a piekla bez toho, aby vedela, ako velmi jej to ublizuje. Uz sa davno zmierili, vysvetlili si veci a ziju si stastne, spokojne a hlavne zdravo, len na tie otravne psych. kontroly este stale musi chuderka pani Helena chodit. Obcas tam pride aj s dcerou, ktora dosvedci, ze mamicka "dobre lieciky" naozaj poctivo uziva a podla mojho nazoru k Happyendu chyba uz iba jedno: otvorit velku plnu penazenku a pani primarku psych. oddelenia stedro obdarovat vymenou za definitivne ukoncenie psychiatrickej liecby :)

LMarika

Ja som bola na Interklinik v Bratislave na Food Print teste, vybrala som si ten najvacsi za 420 €. Je to velmi drahe, to je pravda a poistovne bud neprispeju vobec, alebo len nejakou malou ciastkou, ako ktora. Takze moja kreditna karta dostala zabrat. Ten uplne najvacsi test, aky sa vobec robi, je vsak Alcat test - napriklad v gastro-centre Thalion. V nom uz je okrem 200 potravin aj 20 druhov plesni, 20 druhov lieciv, 50 chemickych latok, ktore sa mozu nachadzat v potravinach a vo farmaceutickom priemysle a 150 vyzivovych doplnkov, kde su zahrnute aj liecive bylinky a stoji nieco okolo 900 €. Ten bol uz ale pre mna naozaj velmi drahy a nemohla som si ho z financneho hladiska dovolit, tak som isla na ten Food Print s 220 potravinami. Akosi som sama vycitila hlavne podla plynatosti, ale aj inych problemov (svrbenie usi, palenie pier, herpes, svrbenie pokozky, nahle stavy strasnej unavy s pocitmi na odpadnutie hned po jedle, obcas bolest hlavy podobna migrene s pocitmi na vracanie, ktora zmizla, akohanle som sa povracala...), ktore potraviny mi skodia a vylucila som ich zo stravy. Cize vylucila som tych 18 potravin, na ktore mi vysli intolerancie, potom laktozu, vsetky sladkosti (su plne svinstva - laktoza, gluten, psenica, vajecny bielok, E-cka...), vsetky potraviny, na ktore mi vysli alergie, vsetky E-cka a aflatoxiny - nikdy nejem polievky vytiahnute z chladnicky, ale ani taku varenu stravu, ktora stoji na sporaku dve hodiny. Polievku uvarim a okamzite zjem. Taktiez maso, zemiaky, ryzu, cokolvek. Nejem kecup, horcicu, marmeladu, paradajkovy pretlak, lebo je tam kyselina citronova a na tu som alergicka, ale aj ine E-cka. Nejem salamu, sunku, klobasu, pastetu a podobne masove vyrobky, lebo v nich moze byt ukryta laktoza a gluten, ale aj ine E-cka, ale hlavne preto, lebo som sama citila, ze mi tieto veci sposobovali plynatost. Zeleninu, napriklad cukinu, papriku a paradajku akonahle kupim, okamzite zjem, uvarim... No uz v obchode davam velky pozor na to, aby nebola makka, ale tvrda a stavnata a nikdy ju nenecham v chladnicke dlhsie ako den. Nakupovat chodim kazdy den. Maso jem a jem ho vela, ale ziadne vyssie uvedene masove vyrobky. Cize kuracie prsia ano, morcacie prsia, stehna, hovadzie, bravcove, niektore z tych ryb, na ktore nemam alergiu. Maso kupim, prinesiem domov a okamzite uvarim a zjem, nikdy nenecham v chladnicke dlhsie ako den, dost dlho uz stalo v obchode. Mrazene maso ano, to mi problem nerobi. Nikdy nekupujem maso v akcii, ktore treba spotrebovat uz najneskor v ten den, kedy nan bola vypisana akcia. Snazim sa vsimat si datum spotreby a kupim take maso, ktore ma co najneskorsi datum spotreby. Ale vsimam si, ci nema tmavsie sfarbenie na niekorych miestach, co by mohlo naznacovat, ze je maso starsie a predavacky v supermarkete prelepili datum, lebo dnes uz clovek musi byt ostrazity a pripraveny naozaj na vsetko. Sama som to vycitila, ze mi vsetky tieto veci robia problemy, preto sa im vyhybam. Plynatost mi sposobovali aj sladke napoje, pijem iba vodu a mineralku a odvtedy mam svaty pokoj. Plynatost ma trapila po cely zivot a s pribudajucimi rokmi to bolo stale horsie a horsie. Prakticku lekarku som obisla a na Interklinik som isla bez jej vedomia, lebo ja velmi dobre viem, ze moje problemy su telesneho charakteru a nie psychickeho a nepotrebujem pocuvat jej "MUDr.-e reci" o takzvanom psychickom povode mojich tazkosti a skoncit u nejakej jej kamaratky - psychiatricky. Mam totiz zo seba taky pocit, ze moje IQ je vyssie ako uroven mentalnej retardacie, co svedci o tom, ze si nejakymi recami o psychickom povode tazkosti nenecham balamutit mozog ani od lekara, ani od nikoho ineho, takze si idem svojom vlastnou cestou a to je cesta taka, ze si priciny svojich problemov hladam sama a aj som ich nasla a odstranila. Zelam ti vela stastia, aby si ich nasla a cim skor odstranila aj ty.

Zuzana17953

LMarika - Kde si si dávala robiť ten test?Ja som si už dávnejšie pozerala na nete ten food detective ale stojí to celkom veľa a mám trošku nedôveru voči tomu, čo sa týka spoľahlivosti výsledkov. Viem, že to robia aj v nejakých špecializovaných centrách ale nikde poblíž MT a stojí to ešte niekoľkonásobne viac ako ten domáci test.A s tým praktickým lekárom máš pravdu :/ Už som bola oboznámená či to nemám zo stresu,práca atď...Stres mávam, ako každý ale toto trvá už pridlho a aj keď nie som vôbec v strese.

Zuzana179536

Zvýšený kalprotektin v stolici som nemala a to myslím súvisí s tými črevnými zápalovými ochoreniami.Na kolonoskopiu ma moc nechcel doktor z gastra posielať, že to podla neho nieje potrebne.Ale ja už ozaj neviem či sa na neho vôbec spoliehať ešte.A Weruna,v čom spolčívala liečba, kedže si spomínala prírodninu medicínu?

Ďakujem

LMarika

Daj si urobit testy na potravinove intolerancie. Je vysoko pravdepodobne, ze ta trapi prave tento problem. Intoleranciu mozes mat aj bez toho, aby si o tom vedela. Ak uz ale niekto nejakou intoleranciou trpi, tak pravdepodobne viacerymi, je malo pravdepodobne, ze len jednou. Mne v teste na 220 potravin vysla intolerancia na 18 potravin. Sucastou testu nebola laktoza a fruktoza, lebo na tie sa robia testy zvlast. Mozes mat kludne aj neceliaticku intoleranciu na gluten a v tom pripade taktiez musi byt bezlepkova dieta. Medzi top 10 potravin sposobujucich intolerancie patri aj psenica - mas ju takmer vsade - v pecive, v muke, v struhanke, cokolvek vyprazane bude treba vynechat zo stravy a jest len rezen na prirodno. Medzi top 10 patri aj vajecny bielok a mliecne vyrobky, cize laktoza a mliecna bielkovina. Ale aj gluten. Daj si urobitg aj test na potravinove alergie. Mne napriklad vzdy robil problem citron a kyselina citronova. Sposobovali mi plynatost, svrbenie usi, palenie pier, herpes... Neukazala sa na ne intolerancia, ale ukazala sa alergia. Rovnako mozes mat alergiu na plesne. V takom pripade ti skodia polievky vytiahnute z chladnicky, ktore boli uvarene den predtym, zelenina, ktora bola dlhsie v chladnicke a nie je uz celkom tvrda, ale trosku makka, hoci este nie hnila. Akakolvek varena strava sa musi skoznumovat hned po uvareni, neodkladat do chladnicky a nenechavat na sporaku co i len tri hodiny, lebo uz su tam aflatoxiny. U praktickeho lekara sa nemusis stretnjt s pochopenim, mohlo by sa stat, ze ti bude hucat do hlavy, ze su tvoje problemy psychickeho povodu, hoci vobec nie su a bude ta kade-tade po psychiatroch posielat. Pokial ide o intolerancie, je to velmi casto sa vyskytujuci problem, daj si do vyhladavaca Food Print test, Alcat test, Food Detective test a dozvies sa viac.

Weruna

Liečim sa už tretí mesiac u doktorky Albertovej v Bratislave na prírodnej medicíne. Prvé dva mesiace som nepozorovala veľké zmeny, teraz sa to upravuje. Śkvrkanie prestalo a veľmi sa znížila aj plynatosť. Vlastne už takmer nemám ťažkosti, len niekedy keď to preženiem so stravou. Napr. som bola teraz cez víkend na svadbe a dojedali sme ešte aj v nedeľu, takže nejaké nadúvanie sa objavilo. Ale nebolo to nič proti tomu čo predtým.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nadmerna plynatost - Fórum - ZDRAVIE.sk