Strach z neporiadku

Príspevok v téme: Strach z neporiadku
Dana 30

Prosim, stala sa mi taka vec, mozno to patri do vztahov, ale ja mam psychicke problemy, nalady aj zavislostne spravanie a tak. Snazim sa s tym nieco robit, lebo chcem zit, kvalitne byt..(naposledy som si dala napisat odporucanie do stacionara, lieky dostavam)

Mama, s ktorou byvam,vratila som sa do toho bytu potom, co som skoncila pracu v inom meste, mi´bola v izbe a nasla tam neporiadok. Zijem teraz tak, ze cistotu dlazky ako aj odpadky osupane jablko a tak. nevyhodim hned, ale mam tam v miske.. trochu to uz zapachalo. Niektore veci pohadzane.

Mali sme napaty rozhovor.
Najviac zdoraznovala to, ze na zemi je spina a ze tam mam to jedlo. Aspon ja som to tak pocula.
V tom strese som povedala, ze dobre, \"tak ochoriem z takeho prostredia,no a co, to je moja vec\" a teraz mam naozaj strach, ze nieco dostanem, ak na zemi je 5 mesiacov stara skrvna od dzusu, alebo kopa prachu v rohu. Doteraz mi to tak vyhovovalo, staram sa o ine veci, tie su pre mna nutne nap prezitie. V tomto obdobi to tak fungovalo,kym yi nieco nedoriesim, nemam energiu na staranie sa o izbu po tejto stranke.
Inak ja jej prispievam na najommne.
Ide o to, ze viem, ze nie je idealne takto zit, pricom ja aj ine veci nemam take, ako predtym, napriklad sa nevenujem telu, a to je dolezitejsie teraz podla mna. Ze chodit von \"behat\"-chodit a na Pilates a tak.
Ako mam odburat ten strach z choroby, odvcera ma to paralyzuje, neviem sa ni prejst po byte, aby mi nieco nepadlo z ruk,zavolat niekomu bez chvejuceho sa hladu - som v strese. Lebo aj mne to vadi, ale aj mama to vidi,ze som menej vykonna kvoli niecomu, a to mi vadi, lebo ona potom trpi.

dana30

Dodatok: Osvedcilo sa mi upratat si na casti. Aj dnes som umyla dlazku na jednej polovici, akurat som na to mala chut a prijemnejsie sa na to pozera a stoji/sedi/robi tam drepy.

kablica

z neporiadku v izbe, pokial tam nemas plesne, hmyz, hlodavce a podobne, neochories, ale moze na teba nepriaznivo vplyvat po psychickej stranke
co tak si upratat? poumyvat skvrny od dzusu a nedovolit im dosiahnut vek 1 roka?

dana 20

Dakujem za ochotu. Nemam rodinu, ani mama nema nikoho, len moju sestru, ktora je vydata.
Otazka znie, ako dolezity je podla Vas poriadok?
Moj problem je, na co sa zamerat. Lebo ak mam zit podla mamy, musim mat cistu izbu (nepomoze to pred nou tajit, lebo ona to na mne vidi, ze tam nie som ok).
Teraz mam pol izby uplne cistej a pol ako tak.
Je to velka izba, kedysi so sestrou byvala.
Chcela by som sa utvrdit vo viere, ze na spinu nikto neochorie (ak teda tomu neveri, lebo mysel robi vela), a ani na prach ci spinavy tanier. Lebo ja ine veci zanedbavam -docasne, a tam verim, ze si tym ublizujem, a ked este toto k tomu priratam, tak je ten strach neunosny. Ono to nie je otazka o tom, ci sa odstahovat alebo nie. Alebo ci presvedcit mamu, to si musim s niekym inym vyriesit.. ide o to, ako toho niekoho najst, ja viem, ze na fore je to len take, ze ziadne skutocne vztahy, ale mozno keby mi niekto napisal, ze tiez ma taku neupratanu izbu a zaroven celkom OK zivot, tak by mi to pomohlo.
Praveze nechodim vela von, pracujem nieco malo, cez pocitac. Mam vyse 30 rokov, od nej uz to nepocitam.., ale mala som v lete 31.

kablica

:-D treba obcas napisat i otaznik...
strach z choroby z rok starej skvrny od dzusu na dlazke spada pod uzkostne prejavy, s obsedantnymi naznakmi v mysleni, to sa vsak neda vyriesit tymto sposobom
otazku "a otazka je aka?" som myslela ako moznost sa este raz zamysliet a prehladnejsie popisat svoj problem, ak o to stoji ho nejako riesit

ivana456

Ak ti ma niekto pomoct,potrebuje vediet zakladne veci:
Kolko mas rokov?
Co robis (zamestnanie) alebo ? Denne odchadzas alebo si takmer stale doma?
V byte byvas len ty a mama?
Na aku dg sa liecis?
Mas partnera, deti? Tvoja mama?

kablica, myslim, ze za otazku mozno povazovat "Ako mam odburat ten strach z choroby"