Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

ojka

ospravedlňujem sa, že opäť otváram čerstvé rada, ale dnes som náhodou natrafila na tento článok, tak mi to nedá sem nespomenúť.... hneď som si spomenula....

www.hfi.sk

?????

A co potrat zo zdravotnych dovodov?aj ten by ste odsudili?vzdy som bola zastancom,ze potrat nikdy.ale co ak sa zena dostane do situacie bud,alebo?riskovat svoje zdravie a ohrozit svoju rodinu,svoje male deti,alebo uprednostnit to malicke?poradite???

Slobodna

Súhlasím ojka a nielen s týmto tvojím názorom. Všímam si ich už dlho :)
Žiaľ, staré hodnoty sa novou dobou vytrácajú, no ľudia našťastie prichádzajú na to, že až také zlé neboli a sú čím ďalej tým viac potrebnejšie. Aj tá morálka, aj keď dnes sa to stáva synonymum slova nadávka.
Mladé dievčatá si myslia, že sú dospelé a pripravené na sex ale nie sú už dospelé a pripravené na následky.
Sloboda neznamená môžem si robiť čo chcem ale znamená byť zodpovedný aj za následky.
V mladom veku sa každá žena bojí alebo snaží ešte nemať dieťa. V neskoršom veku sa už žiaľ snaží o to ho mať. Buď už nemá toľko príležitostí alebo vďaka tým všetkých prostriedkom, ktoré použila proti, ich už nebude môcť mať. Aj to sú tie následky. Verím, že keď to príde tak to tak má byť. Pretože tie správne veci k nám neprichádzajú vtedy keď ich chceme alebo sme na ne pripravené. To sme ale viaceré schopné uznať až oveľa neskôr.

ojka

salalala, ja budem asi miestami znieť ako obohraná platňa,....ale niektoré ženy/dievčatá konajú tak ako konajú, podľa mňa, z čisto sebeckých dôvodov....Aj keď odstupom času si možno uvedomia, že interupcia nebolo nakoniec najšťastnejšie riešenie...
tehotenstvo nie je choroba, tak nevidím dôvod, prečo by nemohla popritom študovať, zvládlo to x dievčat.
A čo by bolo na tehotenstve také na vysvetľovanie? Zvlášne, že v dnešnej dobe príde každému normálne, keď 15 a viac ročné, dovolím si povedať ešte DETI dievčatá (ak som niekoho urazila, ospravedlňujem sa) spia s chalanmi, ale keď už náhodou otehotnejú, tak sa ide už svet zrútiť...Kde je tá logika?Myslím, že skôr by malo byť žene ľúto to, že si dala dieťa zobrať, ako to, že mu zachráni život tým, že ho dá do hniezda....
Myslíte, že keď bola na interupcii, že sa to nik nedozvie a nebude sa vypytovať,že čo a ako a prečo a jooooj....časom...
A svedomie sa tiež nedá dlho umlčať...
salalala, legálnych je veeeeľa veci na svete a si myslíš, že všetky sú správne? to nebol pre mňa moc dobrý argument...

najviac mi je asi ľúto ale to, že to, čo sa deje v súčasnosti, tak väčšina ľudí to berie ako niečo normálne....
ľudské hodnoty rapídne klesajú

salalalalala

preboha, no preco asi...lebo ma 16 rokov? chce studovat a nie byt tehotna a vysvetlovat vsetkym naokolo? potom porodit babatko a vzdat sa ho? Zaujimave je, ze pri teme o blbych umelych ceckoch je dodatoch administratorov, ze tema je len pre ich zastancov, ale sem nevedia napisat nic, pritom interupcia je tu legalna.

escap

Ani hormonálna antikoncepcia nie je neškodná, keďže v podstate všetka hormonálna antikoncepcia na našom trhu má okrem dvoch anti-koncepčných účinkov:
- blokovanie ovulácie (aby nedošlo k uvoľneniu vajíčka z vaječníkov)
- zmenšenie priepustnosti hlienu krčka maternice pre spermie (v prípade, ak sa vajíčko predsa len uvoľní, aby sa spermie k nemu nedostali a neoplodnili ho)

aj tretí "poistný" potratový účinok:
- zmena výstelky maternice - to znamená, že ak sa vajíčko uvoľní a spermia sa k nemu dostane a oplodní ho, HAK spôsobí, že výstelka maternice sa stenší tak, že nie je schopná prijať a udržať oplodnené vajíčko. Oplodnenému vajíčku zabraňuje uhniezdiť sa v maternici. Počaté dieťa v tomto prípade zomiera v 7. až 8. dni života. Pokiaľ totiž nedôjde k jeho zahniezdeniu vo výstelke maternice, zahynie po spotrebovaní vlastných zásob živín.

Ak sa teda HAK nepodarí zabrániť počatiu, pôsobí abortívne.

Pre úplnosť spomeniem ešte účinky tabletky po (escapelle): táto tabletka môže zabrániť ovulácii, čiže uvoľneniu zrelého vajíčka, ak sa užije v predovulačnom období, inak zabraňuje uhniezdeniu už oplodneného vajíčka vo výstelke maternice, a teda má skorý abortívny účinok.

Radiť dievčaťu, ktoré podstúpilo potrat ďalšie prípravky, ktoré potrat môžu spôsobiť, nepovažujem za rozumné. Jediné rozumné riešenie vidím v sexuálnej abstinencii do doby, kým nebude pripravené zodpovedne sa postaviť k prípadnému tehotenstvu, t.j. prijať a postarať sa o dieťa.

salalalalala

Indy, som rada, ze si v poriadku. Verim, ze vsetko bude dobre a v buducnosti uz sa do takejto situacie nedostanes, drzim palce!