Hypersomnia - na akeho odbornika sa obratit?

Príspevok v téme: Hypersomnia - na akeho odbornika sa obratit?
Larissa

Zdravim, uz dlhsie mam problem s nadmernou spavostou, robila som si aj test Epworthska skala spavosti, kde mi vyslo 16 bodov - pricom nad 10 sa to uz ma konzultovat s lekarom - a som schopna prespat aj 16 hodin denne.
Problem vsak je, s akym lekarom to konzultovat? Sla som dnes za svojim vseobecnym, ktory ma poslal za psychiatrickou, ta ma vsak dovolenku a okrem toho si nemyslim, ze by to bol psychiatricky problem. Trpim sice depresiami, ale rozoznam spanok pri tazkej depresii a totalnu, ale nevysvetlitelnu unavu a spavost pocas celeho dna (okrem toho teraz v depresii nie som).
Nemyslite, ze by to patrilo skor do ruk neurologa? Pri samovrazednom pokuse predavkovanim liekmi som si svojho casu zrejme poskodila mozog, mozno to ma toto za nasledok, je to mozne? Plus, existuje dobra liecba?

RNG

Larissa, tolko utlmujucich liekov a ty sa divis, ze nemas energiu a stale spis?
Co tak brat miesto toho vitamin B-3/no flush niacin, 2 x 500 mg,
Picamilon 2 x 300 mg a
L-theanine, 2 x 400 mg.
Aj tie ukludnuju, ale neuspavaju.
A dobry zdroj EPA a DHA, aspon gram z kazdeho.

kablica

je sice pravda, ze uzivas lieky s nizsim potencialom uspavania, nez maju mnohe ine, ale "nemali by" neznamena "neuspavaju"
kazdy clovek ma individualne reakcie na rozne psychofarmaka a ich kombinacie a to, co jedneho povzbudi, ineho spolahlivo uspi
ako si na tom s prezivanim radosti a pocitu uspokojenia z roznych cinnosti?

Larissa

Mam epilepsiu, takze zrejme ano... Naozaj ale mozu tie lieky az takto uspavat? Lekarka mi vravela, ze by velmi nemali.

kablica

a mame najpravdepodobnejsiu pricinu tvojej hypersomnie...
v podstate ta lekar nasmeroval dobre k psychiatrovi, lebo nemusi za tym sice byt psychicky problem, ale moze to byt nasledok psychofarmak.
treba sa s nim poradit, ci by neslo nejako upravit liecbu, ked to na teba takto posobi.
je nutne pre teba uzivat cez den napr. rivotril?

Larissa

Depakine Chrono 500 mg rano a vecer
Abilify 15 mg
Rivotril 0,25 mg rano, naobed a 0,5 mg vecer
Cymbalta (nespominam si, kolko mg)
Trittico 1/3 zo... 75 mg tusim?