Problém sa zamestnať

Príspevok v téme: Problém sa zamestnať
9Lenka

Ahojte, je to so mnou zlozite. Od vysky (ktoru som nedokoncila) co je cca 6 rokov si neviem najst trvale zamestnanie. Este som v podstate nikdy nepracovala na trvaly pracovny pomer. Iba brigady na par tyzdnov, pripadne mesiacov. Naposledy som pracovala pol roka cez urad prace v administrative v roku 2012. Medzitym som aj ochorela a aj kvoli tomu ze som nemala staly prijem som si vybavila ciastocny invalidny dochodok. Co je 100 Eur. Teraz s tym dochodkom mi to pride este nemoznejsie. Proste to je moj najvacsi zivotny problem. ze sa neviem zamestnat. Asi ani nechcem, resp. sama neviem co chcem. Uz mam aj strach niekde pracovat, lebo som si prestala verit. Ani na pohovoroch sa neviem nejak predat, citit zo mna neistotu. Zda sa mi nemozne nieco si najst (hlavne bez znamosti, lebo tie nemam). Bojim sa o svoju buducnost.

Nononono

Matyo
Chod na profesiu,bratislavsky kraj,financia uctovnictvo...cca 1000 ponuk...takze je ich zverejnenych dost...ak odratame duplikaty a personalky je ich urcite. 500...teda mne vhodnych urcite 150...
Aplikujem aj na uplne takmer zakladne pozicie,nielen adekvatne,alebo aj vyssie mojim skusenostiam...nepisal by som keby som nevedel/neskusil...
Ked ani neodpovedia znamena ze vlastne ani nehladaju a uz je asi kandidat isty predom..alebo som uplny pako ze ani na zaklad ma nezoberu???
Davam tomu tak do juna,potom balim a uz sa nikdy nevraciam (mimochodom staci sa pozriet len kusok do cz,tam sa mi ponuky a pohovory hrnu,tu sa citim jak posledny idiot).a neobvinujem nikoho...ak si ma tu nevazia zrejme na sk su tu vsetci uplni geniovia a nemam tu co hladat

Matyo

Nononono: Slovensko nie je Amerika, niektoré profesie si tu prácu nenájdu, pretože nie je po nich dopyt a to je možno aj tvoj prípad. Nemôžeš sa preto rozčuľovať na krajinu alebo na zamestnávateľov, kvôli tomu že ťa nechcú zamestnať, hľadaj iné možnosti a riešenia...

Nononono

Tak vitajte na slovensku..od zac 2016 som odisiel do zahranicia...pre tlak rodiny som sa vratil naspat... 3mesiace som si nic nenasiel...isiel som znova a znova ten natlak..mam deti..uz 4mesiace si hladam pracu....nic...poslal som 100cv a mal 3pohovori..(nie nepytal som si vela) byvam v bratislave,skoncena zahranicna vs,9 rokov skusenosti,ovladam niekolko jazykov...co mam ja povedat????
Nikto mi ani nereaguje na poslane cv,a ked uz mam pohovor tak nic z toho(asi preto ze som chlap a vsade su v mojej profesii zenske,ale v zahranici som problem sa zamestnat nemal,mohol som si vyberat,tu mi nikto ani neodpovie na poslane cv)
Tak na ktory k som sa vracal naspat???
Slovensko je velka dedina,cierna diera..mam z toho akurat depky,ako keby som bol uplne idiot....
Vela stastia zelam

Radika

Podla mojho nazoru nie je najvacsi problem ten dochodok ale to, ze hladas zle zamestnanie... Lebo mnoho ludi poznam takych, ktory poberaju tiez inval. dochodok a normalne pracuju a dokonca maju dobre prace... Takze treba lepsie hladat a snazit sa uchytit v tom zamestnani...

anima 1986

Ahojte ja mam 32 rokov, pocas vysokej školy som otehotnela a na konci bc studia som mala syna, ale nevzadala som sa a dokoncila som skolu a na konci ing studia som mala dalsieho syna..vsetko islo fajn, az na moment ked sa mi druha materska skoncila a ja som od roku 2013 nezamestnana resp. som papierovo zamestnana u manzela ale to je iba preto aby som sa nemusela chodit evidovat na urad prace.Pripadam si celkom bezradna, aj ked som si nasla ponuku prace co ma zaujala a isla som na pohovor nikde ma nevzali a momentalne som uz v takom štádiu že mam pochybnosti vôbec o tom či som schopna sa niekde zamestnat ...pridem si ako neschopna sa nieco naucit a nieco si vôbec zapamatat..uplne som si prestala verit

timea456

ahojte mam 24 a tiez mam problem najst si trvale zamestnanie...strasne to cloveka ubija ono sa hovori ze ked ma clovek zdravie priatelov a neviem co vsetko ze je to dolezite ale taka nezamestnanost vie riadne potrapit cloveka :( jedina oblast kde sa da zamestnat je vyroba a to som si vyskusala-brigadne a bola to veru riadna makacka.. fakt obdivujem operatorov ako to vsetko zvladnu fyzicky aj psychicky.. a co sa tyka zahranicia clovek musi mat riadne uspory ked niekam ide aby prezil do vyplaty niekde v Uk alebo Rakusku.. no nic ostava mi len dufat a snazit sa najst si ako tak riadne dobre zamestnanie :)