Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Znicena plet co teraz?

Príspevok v téme: Znicena plet co teraz?
cajka

caute
uz dlhsie ma trapi plet. najskor som mala len pory a vyrazky fliaciky po nich . Chcela som sa toho zbavit a tak som parkrat bola na chemickom pilingu. Ziadna zmena. o rok neskor som citala diskuzie o laseroch a kedze som nasla celko m dobru akciu na polovicnu cena skusila som to. avsak po tejto kure sa mi urobili pory vsade a celkovo mam plet taku dorasovanu nerovnomernu strukturu aj farbu. proste nevim co sa mohlo stat. mam 36 rokov a vypadam starsie . vobec neviem ci tu ma dakto skusenost s takym osetrenim . ak ano poradte da sa daco obec robit s tym?

MarilynMonro

...a čo sa týka tých hnisavých vyrážok... mala som ich plnú tvár, plný chrbát a dekolt plus ako bonus aj krk.
Vodičky a maste od kožných mi pomohli na chvíľočku. Na toto mi práve pomohla citrónová šťava, každý deň potierať plus vhodné je aj piť každé ráno nalačno polovicu citróna s teplou vodou. Akné mi zmizlo do týždňa, ale potierala som si ešte nejakú dobu aj na stiahnutie pórov. Teraz sa natieram len sporadicky, keď sa mi chce, alebo keď vidím novú vyrážku. Aj to sa stane tak raz za mesiac ,ale aj hneď pomocou tejto šťavy vyschne a je fuč. Zďaleka ich nie je toľko, čo bolo len sem tam a to nie som žiadna pubertiačka, tú mám dávno za sebou.
Ráno citrón, večer vazelína... takto fungujem už tri roky a pleť som nikdy krajšiu nemala. Treba to skúsiť a nie hneď odsúdiť. Trebárs niekomu to pomôže tak ako mne.

MarilynMonro

waki vieš koľko som sa ja nachodila po kožných lekároch? Vystriedala som všetky v meste a zašla som si aj 50 km ďalej, len aby mi niekto pomohol... no nepomohla ani jedna. Pomohla som si sama...ako vždy. Áno kožné ti popredpisujú všeličo, od výmyslu sveta, lenže buď ti to pomôže len dočasne alebo sa ti to dokonca zhorší a nehovoriac o tom, aké chemické svinstvá si gabeš na svoju vlastnú pleť. Nedala by som to ani psovi a nie že sebe. Ale ako sa hovorí 100 ľudí= 100 chutí. Tú vazelínu mi poradila kamaratkina mama, ktorá ju používa celé roky a má pleť nádhernú vláčnu a hydratovanú nie mastnú a nehovorím, že to nemôže upchať póry, samozrejme, že môže, ale to musí človek sám na sebe odskúšať ako bude jeho pleť na to reagovať. Mne to naopak póry zmiernilo a to som ich mala viditeľné na ďaleko. Uznávam, že veľkú rolu zahrali v tom aj citróny, ale na hydratovanie pleti za seba osobne nepoznám lepší spôsob.

waki

MarilynMonro zalezi aj na tom akou formou akne trpis... jasne ze si to nebudes gabat na tvar ked mas vsade zahnisane vyrazky .......a mame v rodine koznu lekarku tak trosku viem o com hovorim ....vazelina este nikdy nikomu na pory nepomohla. Maximalne tak premasti pleto to je vsetko

MarilynMonro

waki od vazelíny môžeš mať mastnú pleť iba ak si ju práve natrieš, preto som napísala, že sa má natierať cez noc. Celé roky som bojovala s veľmi mastnou, komedogénnou a aknóznou pleťou a odkedy používam citrón a práve spomínanú vazelínu, nemám ani chýru ani slychu po problémoch. Ale samozrejme, každému zaberá niečo iné, trebárs niekomu môže spôsobiť upchávanie pórov, ale zmastniť pleť...to pochybujem.

Shayleen

Skúšala si už prírodnú kozmetiku? Ja mala tiež problémy s kožou a odkedy som prešla na kozmetiku YR a IPL mám peknú pleť

waki

A vazelinu by som si na tvar urcite nedavala. Kratkodoby ucinok ma mozno dobry ale po case bude taka mastna ze nebudes vediet co s nou ...

waki

Vichy ti asi nepomoze ani keby si strasne velmi chcela. Ja mam pocit ze mi to naopak este zhorsilo. Zbytocne vyhodene peniaze. Mne na akne a na rozsirene pory velmi zaberalo naparovanie s rumancekom. cca 3 lyzice sypaneho rumanceka zalej vriacou vodou a naparuj sa asi tak 10 minut. Pory sa ti pekne rozsiria a hned nato si urob peeling. Pekne ti to precisti upchate pory . Nie vsak viac ako raz do tyzdna ! A s jazvickami na akne bojujem uz viac ako rok :/ este nic superucinne som neobjavila :D

MarilynMonro

Mne zas najviac pomohla citrónová šťava, ale neriedená a asi po 15-tich minútach opláchnuť. Akné sa mi už nerobí len sem tam a ako si na to dám tu citrónovú šťavu, tak na druhý deň je vyrážka vysušená. Má to aj výborné sťahujúce účinky na póry. Ja preferujem obyčajný citrón a je taktiež prírodný. Za vyskúšanie to stojí, čo poviete? Ozaj a ešte sa mi osvedčilo mazanie tváre kozmetickou vazelínou na noc...a to mám skôr mastnú pleť... a ráno mám pleť ako bábika hladkú a jemnú.

cajka

no dlhsie som tu nebola bola som mimo SR tak pisem az teraz.
VAJANKA tu sutaz som teda nestihla ale nevim kde by som si mohla kupit tie vyrobky o ktore sa hralo.
MESIS - kyselinu glykolovu od isis pouzivam uz od septembra ale bez zmeny akurat ze sa mi supe nos. iked akne ma nejak uz netrapilo v poslednej dobe plet sa mi nezlepsila
idem vo stvrtok k jednej doktorke som zvedava ci bude mat nejaky napad ktory aj pomoze alebo len bude chciet vytiahnut peniaze. tak drzte palce

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Znicena plet co teraz? - Fórum - ZDRAVIE.sk