Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pretvarka psychopata?

Príspevok v téme: Pretvarka psychopata?
qp

Ahoj, to co ja teraz momentalne riesim som v zivote este ani len nepocula, a sama nechapem co to do certa ma znamenat.. Takze, skusim v skratke : mam partnera 1,5roka, ja 30 on 35. Rok sme spolu len "chodili", vsetko ako ma byt : kino, vecera, vylet, smiech, sex, plany, sranda, bozky, dotyky atd, zalubene gesta, ochota, kompromis....
Pol roka spolu byvame a totalna zmena nerozumiem tomu.. medzi nami sa nestal ziaden konflikt, ziadna neocakavana udalost, ale zrazu nikam nechodime, nesmejeme sa, nerozpravame sa, on strasne zlenivel, pride z prace otvori si pivo a cely vecer bez pohnutia pozera TV a potom ide spat, dotyk ziaden sada si odomna co najdalej sa da, furt iba steka, je neprijemny, plany ziadne, ked mu nieco vravim akoby nevnimal, stale len niekoho kritizuje nadava, ze su hlupi, sex ziaden za pol roka ani jeden bozk ani sa ma nedotkol, viem, ze nikoho nema stale nalieha aby som bola pri nom tu doma, nikam nechodi nebol bezomna ani raz vonku, ale o ziadnu intimitu nema zaujem, je totalne chladny, tak strasne chladny, ze som to v zivote nevidela z jeho oci ma az mrazi ked na nieco nalieha... a takto je to stale den co den, AZ na par momentov, tie su ked sme v kruhu jeho alebo mojej rodiny, ci priatelov vtedy sa sprava tak, ako ked sme spolu chodili, je mily, pozorny, vtipny, galantny, ocarujuci a vesely, napomocny, pocuva a prejavuje ako taku neznost.. Teda cele moje, nase okolie je presvedcene aký sme krasny par, akeho mam super chlapa a ked im niekedy uz od zurivosti ako ho odfukuju odseknem, ze to tak nemusi byt mi neveria. Je mi az zla z toho aký vie byt herec.. povedala som mu, ze to nezvladam, ze nedokazem zit s clovekom, ktorý je taky ladovy a bez sexu.. na to mi len odvetil, sex je zabava pre hlupakov, ja budujem vyssie ciele a emocie su slabost, ja som silny, ak chces slabocha chod, ja sa s tym velmi rychlo zmierim.. ako zabuchnes dvere, nespomeniem si.. isla som, spomenul si, ale nic sa nezmenilo. Jeho arogancia ma zabija, ale uz ho skor beriem ako nejaky ukaz, stale ho studujem, co je toto za cloveka, co je to za dusevny stav v ktorom sa on nachadza... strasne by som to chcela zistit. Nemate niekto s niecim podobnym skusenost ? Kazdy nazor, rada dobra, len nie hovadiny.

ivobrick

Ahoj stretol som sa s niecim obdobnym, zena/dievca vs. pasivita, nezaujem o cokolvek fyzicke, stale za pc=tv atd.

Neviem co ti mam poradit, boli to byvaly byvalych priateliek vek cca do 25rokov. Je to dost bezne. Ja tomu hovorim vztah bez napetia.
On si je tebou tak isty, ze je pasivny, klasika introverta, chory (schyza atd). byt nemusi ale moze.

Pomohli by deticky alebo, bohuzial zmena partnera.

kablica

teraz by som chcela napisat na obranu schizoidov, ze su vacsinou uplne neskodni, len emocionalne chladnejsi
operujete tu terminmi, ktore prilis dobre nepoznate a potom sa tu vyskytne veta o tom, ze schizoidka seriovo vrazdila a opat sa niekto oznaci stigmou
podotykam, ze nikto mu tuto dg.nestanovil a navyse je to uplne zbytocne sa zaoberat nalepkovanim neznameho cloveka, ktoreho prejav sme tu necitali
proste treba od neho odist, pretoze v sucasnom stave je pre partnerstvo nepouzitelny a na ponuknutu pomoc nereflektuje
podla mojho nazoru bolo velkym uspechom, ze vobec k nejakej doktorke isiel, kedze on sam so sebou problem nema

Agnes989

Este by som doplnila k tym porucham osobnosti, moze mat disocialnu poruchu osobnosti, to na neho najviac sedi, mozna je aj narcisticka. Schizoidna je tiez mozna, na nu sedi aj to, ze tito ludia nemaju zaujem o sex, zaroven su velmi uzavreti a nevedia komunikovat a nadvazovat vztahy s okolim. Olga Hepnarova ktora zavrazdila 8 ludi mala schizoidnu poruchu osobnosti. Diagnozy ale moze vynasat len psychiater alebo psycholog, preto ja hovorim len co moze mat. Ale ked si o tychto diagnozach nieco viac nastudujes, mozno ho v jednej z nich spoznas.

Agnes989

On nie je iny ako ked si ho stretla, je stale rovnaky, len zo zaciatku sa dokazal pretvarovat. Vies ake to je, ked vtacka lapaju... Hlavne sa mu nijak nesnaz pomoct, seba tym znicis, stiahne ta dolu a jemu aj tak nepomozes. Presne ako napisala ivana, podla toho co pises, on bude mat zrejme schizoidnu alebo narcisticku poruchu osobnosti, ludovo sa tomu hovori psychopat. Takyto ludia nie su schopni citit city, emocie su pre nich nieco nepochopitelne, nikdy nepocitia lasku. Darmo sa ho budes snazit prevychovat a zmenit, ked on vo svojom mozgu ma tie kolecka inak nastavene ako bezni ludia, nikdy nepochopi ludi ani teba. Presne ako ti hovori, emocie su podla neho pre slabochov. Sam ich nikdy necitil ani citit nebude. Psychopatia sa neda liecit. On sa moze naucit spravat sa tak, ze bude akoby vyjadrovat emocie, ale bude to robit naucene, nikdy ich nebude naozaj citit. A takito ludia ako on maju vzdy sklony zneuzivat emocie inych ludi, lebo podla nich su vsetci slabosi a preco by ich nezneuzili ked su taki sprosti. Ty sa staraj uz len o seba, zariad si svoj zivot bez neho, neber na neho nijake ohlady a utekaj.

oui..

qp, pomozes mu len tak, ze nebudes na tom spolupracovat. tym, ze pri nom ostavas ho vlastne udrziavas v tomto stave, kedze neexistuje dovod, preco by to mal menit.
velmi dobre viem, ze odist od takeho cloveka je nesmierne tazke, Ty sama budes mat vycitky a budes sa citit ako slaboska, ze si mu nevedela dat pomocnu ruku, ale zapamataj si. Ty mu ju davas a to on ju odmieta, nie je Tvojou povinnostou vidiet mu do hlavy a pochopit, co sa tam odohrava, ked Ti s tym sam nie je ochotny pomoct a pustit si Ta tam. Ty proste nemozes viac uz urobit, len si dat pozor, aby Ta nestiahol dole a cim dlhsie s nim ostavat budes, tym dlhsie Ta bude dole naozaj tahat. teraz sa Ti zda, ze nad tym mas este kontrolu, ale v skutocnosti ju uz davno stracas, argumentujes si tym, ze Ti je ho luto, ze si zvedava, co je zac, ale to su vsetko len vyhovorky. keby si naozaj nepocitovala ziadnu zodpovednost za neho, tak sa zoberies a odides, ale Ty ju evidentne citis, ked tento krok urobit nevies. lenze zena, TY NIE SI ZA NEHO ZODPOVEDNA. Pokial on bude chciet Tvoju pomoc, vie, ze ju u Teba najde, aj mu to tak prezentuj, ale spakuj sa kym mas este kus sil a hrdosti, lebo pri takejto osobnosti to mozes vsetko lahko stratit.

ivana456

doktorka bola psychiater?

Psychopatom nemozno pomoct. Liecit sa
daju choroby. Cudactvo sa liecit neda.
S niektorymi psychopatmi mozno zit. Je to narocne, ale da sa.
Ak este spolu nemate deti a ine silne vazby, je len jediny navod: Utiect.

DontWorry

Niekedy je najlepsie nechat ludi ist a nepomahat ak o to nemaju zaujem...mal by si on pomoct sam a ak nie tak nech je spokojny sam so sebou. Viem, ze to môze mrziet, ale neda sa pohnut...takze ako si pisala - ries si uz len svoje a nemusis sa zaoberat niekym komu niet rady

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pretvarka psychopata? - Fórum - ZDRAVIE.sk