Chorobná žiarlivosť

Príspevok v téme: Chorobná žiarlivosť
žiarlivka

Zdravím, zaujímalo by ma, či sa dá *vyliečiť* zo žiarlivosti... Ono, problém je v tom, že na začiatku vzťahu som partnerovi na 100% dôverovala, a asi po trištvrte roku som zistila, že nehral úplne férovo... Ďalší polrok sa ťahal tiež nemastno-neslano, a hoci trz už *seká dobrotu*, neverím mu... Chcem mu veriť, aj ho púšťam preč s kamošmi (bývame spolu), ale vždy mi vrtá v hlave, že čo ak mi klame, a už si predstavujem rôzne scenáre... Dá sa toho zbaviť? Má niekto podobnú skúsenosť?

žiarlivka

Ahojte... Pred pár dňami sme mali menší konflikt, a keď sme si sadli, začali sme diskutovať, čo som predtým, ten prvý polrok, robila inak, že som vôbec nežiarlila... *zistili sme*, že som náš vzťah asi nebrala až tak vážne ako teraz. Ale... Je možné vyše trojročný vzťah nebrať *AŽ tak vážne*?

žiarlivka

Som rada, že sa ti to podarilo :-) inak, keby sme sa boli spoznali inak, tak by sme boli najšťastnejší pár na svete... Ale stále je nejaké ale... A on, že by mi nejak veľa klamal, ani nie, skôr zatajoval... Nehovoril o tom, vyhýbal sa tomu... Málokrát sa stalo, že by vyslovene zaklamal...

žiarlivka

Pexesová suseda sa pár mesiacov nato dala dokopy s jedným, a trz sa idú brať... Máme dohodu, že ja nebudem chodiť von s chlapmi (šéf a kolega sa neráta, s nimi sa pozná a sú kamoši), a on nebude chodiť von s čajami... A že si máme vopred dať vedieť, že ideme von.., a tak to funguje rok a pol cca... Poprípade si rovno plánujeme, že vtedy a vtedy ide on s kamošmi a ja s kamoškami a tak...

Agnes989

Ja viem ake je to tazke budovat vztah, ktory ma uplne zle zaklady, je to presne tak, ako si povedala, dom, co ma krasne postavene prve poschodie sa aj tak rozsypava, lebo zaklady su totalne mizerne. Ja som zazila nieco podobne, chlap len klamal a klamal, tiez ma porovnaval s byvalkou, ten vztah som sa tiez snazila udrzat, lebo som ho lubila, ale uz bol tak hrozne naruseny, ze sa to proste nedalo, uz som nanho bola doslova alergicka, podozrievala som ho stale ze klame a par krat sa mi aj stalo, ze som neskor zistila, ze tentoraz hovoril pravdu, hoci ja som mu nadavala ze urcite zas klame. Ten vztah isiel ku dnu, vela sme sa hadali a nakoniec som si uvedomila, ze nema absolutne zmysel v nom pokracovat, radsej to ukoncim a zacnem s niekym inym od nuly. A urobila som velmi dobre, v novom vztahu som nemala ani pozostatky nejakej nedovery, ziarlivosti, nervov. Ten vztah zacal uplne inak a dalo sa na nom konecne nieco budovat.

Agnes989

ziarlivka takze posledne dva roky ta uz neponizuje? Dovoli ti uz chodit von s kamoskami a kamosmi? Nepozyva si domov tu svoju pexesovu susedku?

žiarlivka

Agnes: presne ako píšeš... Mám pocit, že si to vystihla presnejšie, ako ja... A on si uvedomuje, že všetky tie veci, o ktorých viem, nášmu vzťahu ubližujú, lebo už dávno sa viackrát vyjadril, že keby sa dalo, tak by tie veci neurobil, a aj to, že keby vedel mazať pamäť, tak by nãm obom vymazal tie zlé časti a začali by sme odznova...bolo to aj na ňom vidno, že ho to trápi, a vlastne odvtedy *seká dobrotu*...

5.5elsa

žiarlivka no tým športovaním a chodiť s kolegyňami na kávu von nakupovať aj keď len tak sa popozerať a medzi tým si rozmysli či on je naozaj to čo chceš do budúcna

5.5elsa

agness o to ide že ju dostal to takej situácie že to už nevie sama riešiť a on je za to zodpovedný zakomplexovaný no poviem ti ja by som to odkopla a našla iného a je svätý pokoj vysávač energie on má komplexy tak aj druhý aby mal nech v tom nie je sám ak niekomu taký vzťah vyhovuje

žiarlivka

No ja si energiu vybījam v robote, pracujem nonstop s ľuďmi, čiže spoločnosť nechýba... A hej, na plávaní a cvičení trz pracujem, lebo sme obaja pribrali odkedy spolu bývame (a síce mne kolegovia v robote tvrdia, že trz konečne vyzerám ako žena, a nie anorektička), lebo si chcem spevniť telo...

Agnes989

Dievča, ty sa necítiš v tom vzťahu šťastná, miestami možno aj hej, ale stále máš pochybnosti a depky. Psychiatrické lieky neber, tie tvoj problém nevyriešia. Ísť psychologičke ale môžeš, to ti uškodiť nemôže, len pomôcť. No a tento tvoj chlap, nepáči sa mi jeho prístup, sám je hodne žiarlivý a neberie ťa rovnocenne, on si môže robiť čo chce, stretávať sa na byte so susedou, ale ty nemôžeš ani ísť von. Vo vzťahu vždy musí byť rovnocennosť, inak sa ten druhý (ty) vždy bude cítiť zle. Váš vzťah je už dosť naštrbený, on ťa klamal, ťaháš v tom vzťahu za kratší koniec, nie div, že sa nedobre cítiš. Nemám pocit, že si chorobne žiarlivá, sama predsa hovoríš, že kým ťa nezačal klamať a porovnávať s bývalou s tým, že ona bola vždy tá lepšia, že si žiadny problém so žiarlivosťou nemala. On váš vzťah vážne naštrbil a ty sa z toho nevieš vyhrabať. Úplne zlý je aj jeho prístup k nevere, zato, že ho jeho bývalá podviedla predsa ty nemôžeš, to predsa neznamená že ho teraz podvedie každá jeho priateľka. Každá žena je iná a ty teraz pykáš za to, že ho bývalá podviedla, zráža ti preto sebavedomie, to je totálne zlý prístup. Ak sa v tomto nezmení a nepochopí to, nemá ani zmysel s ním ostávať. Väčšina žien keď sú chválené a obdivované vôbec nemá úmysly podvádzať a že on zrovna na takú natrafil, no mal smolu, ale nemal by sa preto mstiť na tebe. Toto mu skús vysvetliť a keď to nepochopí, nemá to zmysel. Keď ho lúbiš a máš pocit, že v posledných dvoch rokoch úplne seká dobrotu, že sa zmenil, tak skús ešte o váš vzťah bojovať tým, že budeš chodiť k tej psychologičke. Ak to ale nepomôže, tak sa na to radšej vykašli, lebo nemá zmysel ostávať vo vzťahu, v ktorom sa cítiš nešťastná. S iným chlapom začneš od začiatku a tieto svoje nepríjemné pocity a žiarlivosť mať nebudeš, môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti.