Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

Slobodna

Hrac ale to dievča som nebola ja :) pravdepodobne...
Týždeň, dva je dosť dlhá doba, od vtedy sa nenaskytla žiadna situácia predviesť sa ako dokonalý gentleman a muž?
Každopádne kvitujem - robíš svoju priateľku aj ženy vo svojom okolí šťastné. Ženy treba ľúbiť, správať sa k nim s úctou, ochraňovať ich - pretože aj keď to tak mnohokrát nevyzerá, stále sme to slabšie a nežnejšie pohlavie :)

RNG

Galantnost bola kedysi norma, ked zeny boli zeny a muzi muzi a zeny nebojovali o rovnopravnost, dokonca o rovnocennost, vo vsetkom, co je hlupost. Zenu aj muzi maju svoje klady a zapory, vzajomne sa doplnaju ale v ziadnom pripaden uplne nenahradzuju.
Dnes najdes len zvysky z toho gentlemanstva, a aj to len u velmi dobre vychovanych muzov, dobrych vo vnutri, ktori sa spavaju nielen k zenam ohladuplne, ale aj k ostatnym muzom.
Spolocnost dnes aktivne pracuje na odburani morality a starych spolocenskych zasad, takze sa nedivte.

Hrac

slobodna a prave o tu bezpecnost id . o ktorej pises ;) ak ide par do budovy, resp. cez dvere kam nechodia, resp. to nepoznaju a nevedia o situacii za dverami aka je, tak muz musi ist prvy cez dvere, to plati aj v kine/divadle a pod. ked sa par usadza, muz ide vzdy prvy do ulicky.

Ja osobne aj napriek tomu otvaram zenam dvere, aj ked je to nespolocenske, aj tak to rad spravim, naposledy tyzden dva dozadu a to dievca sa pekne podakovalo a usmialo. :)

ClaireDeLune

no ked o tom hovorite, vo mne to bolo vzdy, v obchode, v buse, slusne sa pozdravit, zazelat pekny den, mne to je proste prirodzene, a tak sa mi to aj vracia, ja som mila a slusna a ku mne su tiez mili a slusni. tiez som casto pustala sadnut si starych, matky s detmi v mhd, ale ked som sa zle citila tak som sediet ostala a ked sa na mna niekto preto skaredo dival, tak som dala ignore. oni nevedeli ako som sa vtedy citila, a mna to nezaujimalo, ze ma mali za "neslusnu". preto to tak je, nesudte kym nechodite v dotycneho topankach, ked mi je napr fyzicky uplne zle, tak tazko budem usmiata na okoloiducich, aj ked uz aj to sa da :) takze nikdy neviete, ci ten zachmureny chlap je drzy alebo mu je momentalne tazko ;) a preto sedi, nepodrzi dvere, etc.

este z cias VS, naucila som na to aj kamosku, ze vysokoskolacke v sukni da kazdy chlap prednost na prechode a tak to aj bolo, mali sme to statisticky vypozorovane :D a kedze ja nosim len sukne, ako vravim, nemam problemy s negentlemanskym spravanim. ale raz sa mi tiez stalo, ked som isla na bycikli z kopca a lialo ako z krhly, tak nejaky idiot pri mne este naschval zaflekoval a uplne som bola do nitky mokra, ale tak to bol retard, to sa nerata, ved to bolo zivotunebezpecne v tom pocasi (pre mna). ale to preto, lebo som si vsimla, ze vodici nemaju radi cyklistov, tak im robia naschvaly, jedno ci zena ci muz a ze som zena ani vidiet moc nebolo pod prilbou a nanosmi oblecenia a blata, to bola ina burka vtedy. no tak to su uz uplni chrapuni ti ludia, robit zle cyklistom a naschval

ale ja sa fakt nemozem stazovat na muzov, ku mne su gentlemani aj stamgasti ked sa nejakou nahodou ocitnem v stvrtej cenovej :D alebo raz sme isli s kamoskou z beanie, cez stare mesto, cakali sme na odvoz domov a ja som mala tenke saty a tenku bundu a bola mi dost ze kosa a vedla boli nejaki dredovi chalani co celu noc travili vonku a pili tam z flase a dosli ku nam, najprv sme sa ich trochu bali ale oni boli taki zlati, este mi aj budnu pozical jeden, aby som sa zohriala a on sam bol v tenkej mikine len, tak to bol gentleman ozaj, tak veru su aj dneska, aj mladi

xXx123

Slobodná dobre povedá:) ... ja im vždy otvorím / podržím dvere, pozriem do očí, ľahký úsmev a ten vám každá žena vráti aj s poďakovaním. A pre muža nie je nič krajšie:) Alebo chuderkám za pokladňou, nervní zákazníci, slabý plat ... tak im aspoň poďakujem, zaželám pekný deň, pri platení sa usmejem, úsmev je vždy opätovaný a majú pekný deň obaja a nestojí ich to nič. Niet čo dodať, tému môžme uzavrieť:)

Slobodna

Už len toľko:
Milí muži, prestaňte sa vyhovárať na inú dobu, výchovu, nedostatok ocenenia zo strany žien a buďte gentlemani, pretože je to neuveriteľne sexy ;)

NNNatasha

Ono bohužiaľ , je iná doba , iné hodnoty si ľudia stanovujú s inými hodnotami rodičia vychovávajú , ale predsa existuje nejaké % , ktoré sa slušne správať vie , ja napríklad nad týmto už nepremýšľam , že prečo nepustia sadnúť niekoho , ja sa vždy slušne postavím , úctivo sa k ľuďom správam a neočakávam to čo robím ja ako samozrejmosť od druhých , pretože by som musela byť každý deň sklamaná :) / v spoločnosti mimo mňa /
druhá vec je , každý jeden človek je strojcom svojho šťastia a sám sa obklopuje ľuďmi s danými hodnotami alebo bez nich , ja sa stretávam s ľuďmi v blízkom okolí svojom , slušnými ktorým tieto základy netreba pripomínať .

Tibro

Zelený had, tak to musí mať tá žena totálneho drsniaka za muža keď sa k nej tak surovo správa. Chudák žena a keď jej ešte aj synovia takí budú k nej tak konec.

zeleny had

no ja mam podobnu skusenost ako MissRenata a Dalsi. Raz som bola na vychadzke so svojim psikom v lese. Oproti sla rodinka muz, zena, a dvaja synovia a plus ich tiez stvornohy milacik statny cierny labrador, ktorého drzala na vodzke zena. Lenze kedze bolo po dlhodobých dazdoch tak boli na rozbitej ceste mlaky a blato. Jej pes sa chcel rozbehnut k tomu mojmu ako to psici robia a trhol znenazdania so sebou cim sposobil na blatovom podklade zene smyk a ta spadla na zem. Jej muz namiesto toho aby jej siel pomoct a zdvihnut ju len sucho okomentoval jej pad ze Davaj pozor co robis. Ako aky vzor je pre svojich synov tento muz? Este ja som jej pomahala sa zodvihnut zo zeme. Absolutna lahostajnost voci svojej manzelke. Mala som sto chuti mu nieco povedat na jeho adresu. Ani synov uz pod dlhodobym vychovnam vplyvom tiez nenapadlo aby svojej matke pomohli. Strasne aki dokazu byt niektori muzi sprosti. Pisem niektori aby si to tu niekto zase nevystvetlil zle :-)

dalsi

niekde je to dobou, niekde peniazmi, ze niektori ludia nemaju vychovanie.

Sam nemam problem otvorit mladej slecne, zene, starsej zene dvere, ci podrzat a podobne. Ale tak isto ich otvorim aj staremu muzovi, dietatu, inemu muzovi.

Ono zabuchnut dvere komukolvek pred nosom je neslusne....

Niektori ludia nemaju vychovania, su v partii, kde nevedia, co od dobroty, alebo ich to nikto nenaucil. Ini zase, staci im, ze sbohatnu a uz maju hore nos.

Pred par rokmi som bol s jednym clenom rodiny a jeho zenou na nakupoch. On nakupil a zena vlac sa s tazkymi taskami. Nedalo mi to, lebo za nim sla, jak romska obcianka za svojim vajdom, 2m pozadu, tak som jej zobral tasky. Hovorim mu, ci mu neni trapne, ze jeho zene nosim tasky, ked on ich nevie odniest ? Vraj on ich kupil, ona nech nosi.... :-DDD

Tak som ich nosil ja, nemal som zaludok, divat sa na to, ako sa za nim vlecie s tazkymi tazkami.

Co uz, asi ma ine kvality, ked to jeho zene nevadi.... :-D