Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

De

Slobodna

Ale ty citat tiez nevies, lebo si myslis ze popierame existenciu negativnych veci a pri tom to tak nie je, nikde sme o tom nepisali :D

Slobodna

:D anjelik - náš obľúbený boží zámer ;)

De - je pekné, že sa tešíš z pozitívnych vecí, keby si sa ešte naučil čítať, bolo by to fajn :)) máš pravdu De všetci sme pomýlení len ty si na tej najsprávnejšej ceste :)

anjelik *

GoFruit, ak pozorovanie zlého spôsobuje zmenu tvojho stavu na zlý, tak asi niečo správne nerobíš. :o) Ale tak to je dané samozrejme silou vlastných postojov, duchovnou silou. Čiže, hej, súhlasím, ak ťa to rozlaďuje, je lepšie sa tomu zatiaľ vyhnúť.:o)
Apropo,tiež by ma zaujímalo, o aké fóra sa jedná. :o) Ako niežeby som tam chcela páchať záludnú, kolaborantskú činnosť. ;o)

De

Slobodna

---Vy dvaja mi pripomínate taký párik jehovistov, ktorý mi raz zazvonil pri dverách a snažili sa ma presvedčiť o správnosti ich názorov :)) odvtedy obchádzajú oblúkom :))---

No ja rozhodne nikoho nepresviedcam. Opat to mas nejake pomylene :D

Iba som vyjadroval pocudovanie nad tym, ze niekto kto sa tesi z pozitivnych veci podla teba patri do sekty :D

GoFruit

Slobodna a kto popiera ich existenciu? Ja sa len na ne nezameriavam. Svoju pozornost venujem prijemnejsim veciam ako sledovanie skaredej a zlej reality. Na co by mi to bolo? Hlavne ked viem ze to kam smerujem pozornost rastie a cim viac sa budem sustredovat na to zle o to horsie mi bude. Proste vidim zle. Ok a co idem dalej nepptrebujem sa na to stazovat a teraz to dookola s niekym preberat. Na to sa mam az prilis rada aby som si nicila zivot dumanim o tzv zlych a negativnych veciach.

Slobodna

Hahaha že hnali :)) tiež sa začínam dobre baviť. Takých ľudí ako ty vždy rada privádzam do šialenstva :)) Vy dvaja mi pripomínate taký párik jehovistov, ktorý mi raz zazvonil pri dverách a snažili sa ma presvedčiť o správnosti ich názorov :)) odvtedy obchádzajú oblúkom :))

GoFruit

Draha Slobodna teba by odtial hnali. Sorry ale inac to by bola sranda sa na to pozerat. Vau ja sa dnes tak zabavam. Juj noze ma obvinte ze som si nieco slahla.

Slobodna

Neviem, že by vnímať realitu? Stáť nohami pevne na zemi?
Ja negatívne veci tiež vypúšťam z hlavy, ale nepopieram ich existenciu.
GoFruit: na akých fórach? Juj tam by som rada zavítala :))

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo? - Fórum - ZDRAVIE.sk