Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

Slobodna

De ja chápem, ty to odmietaš pochopiť :) Nesnaž sa ma prekotiť na svoju "vieru" moje podvedomie sa proti takýmto manipuláciám dokonale bráni. Som človek otvorený mnohým veciam ale všetko má a musí mať svoje hranice. Či sa ti to páči alebo nie. Podľa mňa si oveľa viac ubližuje človek, ktorý žije vo svete ilúzií ako človek, ktorý vníma aj tú čiernotu. Ja osobne mám vo svojom okolí mrte pozitívnych vecí. Každý potrebujeme mať akúsi protiváhu k zlu, ktorého je vo svete dostatok.

GoFruit

De - s tym co pises dokonale ladim :) . Presne tak. Nema cenu vysvetlovat stale dokola ludom co to proste ani len nechcu chapat.
Maoam nie neutocis, ty zo mna robis priam uboziacku

mat.nadz

ahoj,ja napriklad som spravny chlap gentleman a co z toho mam?pred par rokmi ma nechala priatelka kvoli tomu,ze som strasny dobrak ze vraj dnesna zena potrebuje chlapa len na zabavu peniaze a sex....tak ako to svami zeny je???lebo ja som z Vas jelen.
mam sice len 28 rokov no mna nebavia somariny ako 18 rocneho z toho som vyrastol,uz 2 a pol roka som bez baby a dari sa mi aj bez nej?tak si kladiem otazku naco mi je baba?aby ma ohovarala?aby ma okradala o roky zivota a aby ma vynila ze spolu zijeme malo spolocensky zivot?
peniaze nekazia len svet,ale aj character jednotlivcov a to je ubohost ktoru nikto nevylieci ...

De

Slobodna

Stale to nechapes...Ved tu nikto nehovori o tom, ze svet je iba idealny a ze sa nedeju a nemozu diat aj blbe veci :)

Budem sa zase opakovat - je to o tom, ze svoj zivot budujes na tych pozitivnych veciach ktore REALNE existuju a nezapodievas sa negativnymi vecami, ktore ta oberaju len o cas a energiu. Proste filtrujes to, co je pre teba podstatne !

A pokial niekto nedokaze vo svojom okoli najst dostatok pozitivnych veci z ktorych by sa tesil, tak je asi chyba v tom cloveku, pretoze vyzaruje zo seba a do okolia len ciernotu...

Maoam

K nej to neprenikne, je ako pod sklenenym zvonom, v umelo vytvorenom svete, pride mi to ako utek pred realitou, kompenzacia niecoho, co nevedela zvladnut a tak sa dala na toto, mozno sa mylim, ale tak to vnimam.

Ten svet je vsak strasne krehky, staci par slov - normalne mienenych, uz vystreli a ujde.

Lenze zivot nie je iba o superchvilach a uzasnych veciach a ludoch, ok, su ludia zijuci izolovane od ostatnych,ale co budes GoFruit robit, ked ti dieta pojde do skoly a bude konfrontovane so situaciami, ktore v tvojom svete nejestvuju? Ok, mozno to zachrani muz.

usb

GoFruit tak mozno som to prehnala, ale zaposobila si tak na mna vo svojom prvom prispevku. Nieje zle, ze sa snazis vnimat vo svete to krasne a dobre. Ale nepotlacaj to, ze existuje aj zlo a hnus vo svete. Myslis, ze aj taki vrahovia, násilníci, teroristi, tyrani su dokonali a skveli muzi? Co pozitivne by si v nich hladala? Ak ublizuju a vrazdia. Tak sa takýchto muzov vnimat pozitivne? Preto hovorim, ze nezovseobecnuj vsetkych muzov.