Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

5.5elsa

tak aj muži sa musia meniť kvôli ženám no neviem je tento svet celý naopak a potom aj kvôli iným ľudom ako náhle je človek slušný už aj sa ide po ňom ľudia si radi vybíjajú komplexy na slabších a slušných.....

De

sweater 22:49

-na slusnakov kazdi kasle. vela chlapov si to uvedomuje alebo zacina uvedomovat, preto sa tak spravaju resp. snazia spravat.-

Na tom bude obrovsky kus pravdy.

Z realu vidiet, ze chlap jednoducho musi byt v urcitej miere 'zly' aby pritahoval zeny.

Ti chlapi, ktori su prirodzenym sposobom 'dobry' vlastne pre zeny neposobia ako chlapi. Takze musia svoju dobrotu skryvat a tak trochu sa hrat na toho tvrdeho a zleho chlapa ktoreho ziadne city nezaujimaju a ktory nedava najavo ze ma niekoho rad a ze tiez moze tuzit po laske.

5.5elsa

B.Z. ženy nemôžu byť nežné aby muž vedel že si s ňou nemôže len tak zametať pretože je to slabá žena takže musí byť silnejšia aby sa ako tak mohla obrániť voči mužovi takže preto a to neznamená že ženy sú muži zasa :D

sweater*

na slusnakov kazdi kasle. vela chlapov si to uvedomuje alebo zacina uvedomovat, preto sa tak spravaju resp. snazia spravat.

Mexy

Ja stretávam jedných aj druhých. Tí hulváti bývajú väčšinou mladšie ročníky, teenageri a deti.
Ale ja to obrátim aj nás ženy. Aj z nás (teda z Nich) sa vytratila ženskosť a slušné správanie. Základ slovníka-vulgarizmy, oblečenie a vzhľad ako stiahnuté z rohu ulice, alkohol, fajčenie, fet, neviazaný sex s hocikým-to sú mnohé dnešné násťročné, dvadsiatky a často aj staršie, veľká česť výnimkám. Takéto ženy potom v očiach mužov nie sú hodné slušného zaobchádzania - takže bohužiaľ môžeme si za to aj sami...